بررسی روایت های رسانه ای پیرامون مذاکرات هسته ای

رسانه های غربی آتش بیار معرکه شده اند

وزیر خارجه کشورمان می‌گوید به اراده سیاسی خود اعتماد داریم و می‌دانیم جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهوری و سایر مقامات کشور همه خواهان یک توافق عزتمند و بادوام هستند.
کد خبر: ۸۱۲۴۹۰
ظریف: به اراده سیاسی خود اعتماد داریم

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه بازگشتش به تهران را برنامه ای از پیش تنظیم شده خواند و گفت این قرار را هفته گذشته در لوکزامبورگ با همتایان اروپایی اش گذاشته است.

وی گفت: هفته گذشته که در لوکزامبورگ بودیم و با وزیران سه کشور اروپایی صحبت کردیم قرار شد شنبه و یکشنبه وزیران در وین دیدار داشته باشند . اکنون که دیدارها انجام شده بعضی ا ز وزیران قبل از ظهر ، برخی بعدازظهر و بعضی تا شب وین را ترک می کنند. من هم امشب از وین می روم ولی سه شنبه بازخواهم گشت.

ظریف افزود: این قراری بود که از ابتدا گذاشته بودیم. آقای کری به خاطر وضعیت جسمی احتمالا در وین خواهد بود.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: آنچه مهم بود این است که یکی دو روز در اینجا گفت وگوی سیاسی داشته باشیم و دستورالعمل های لازم به هیات مذاکره کننده یعنی همکاران ما داده شود تا هیات های مذاکره کننده از طرف وزیران روی متن ها کار کنند. قرارمان از ابتدا این بود بعدا وزیران برگردند تا به موضوعات سیاسی برسند.

وی اظهار داشت: "به همین دلیل اگر بنده این یک روز را در وین بمانم کار زیادی نخواهم داشت. باید منتظر همکاران بمانم. الان به تهران می روم تا کارهای تهران را انجام دهم."

ظریف در پاسخ به سوالی درباره میزان امیدواریش به توافق گفت: ما همیشه گفته ایم اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد رسیدن به توافق جامع کاملا میسر است. به این علت هم می گوییم طرف مقابل، چون به اراده سیاسی خود اعتماد داریم و می‌دانیم جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهوری و سایر مقامات کشور همه خواهان یک توافق عزتمند و بادوام هستند. (تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۸
۰
۰
یعنی با این اراده میشه لبنیات رو به جای 10 درصد افزایش كاهش داد؟؟؟.... به خود خدا ما دیگه كم اوردیم

نیازمندی ها