jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۱۹۷۲   ۰۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۶

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به عراق همچنان ممنوع است، گفت: میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری به ۲۵۰۰ تومان رسیده است.

صادرات تخم‌مرغ همچنان ممنوع است

ناصر نبی‌پور با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به عراق همچنان متوقف است، اظهارداشت: در حال حاضر تخم‌مرغ ایران به افغانستان صادر می‌شود اما میزان این صادرات بسیار محدود است.

وی، شرایط صنعت مرغ تخم‌گذار و مرغ گوشتی کشور را بسیار نامطلوب توصیف کرد و افزود: در حال حاضر قیمت تخم‌مرغ افت چشمگیری پیدا کرده و میانگین قیمت هرکیلوگرم از این محصول درب مرغ‌داری ۲۵۰۰ تومان است.

نبی‌پور با اشاره به اینکه بیماری آنفلوانزا در مرغ‌های بومی چند روستای استان مازندران مشاهده شده است، گفت: مرغ‌داری‌های صنعتی به این بیماری آلوده نشده‌اند اما اعلام مشاهده بیماری در کشور به مجامع جهانی و بزرگنمایی این موضوع در داخل و خارج سبب شده است که ضربه سختی به صنعت طیور کشور وارد شود.

وی با بیان اینکه سال ۸۹ نیز ۲۲ میلیون مرغ در کشور به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزا معدوم شد، اضافه کرد: امسال شیوع این بیماری در حد چندروستا بوده است که مسئولان می‌توانستند به راحتی آن را کنترل کنند و این همه بزرگنمایی نشود.

نبی‌پور با اشاره به مکاتبات سازمان دامپزشکی کشور با دامپزشکی عراق و اعلام این موضوع به عراقی‌ها که مرغ‌داری‌های صنعتی کشور آلوده نیستند، گفت: زمانی که چنین موضوعی به سازمان‌های جهانی اعلام می‌شود، انعکاس و تاثیر آن در حدی است که حل مشکل ایجاد شده از عهده دو رئیس برنمی‌آید.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر