شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.
کد خبر: ۸۱۱۸۶۹
موج جدید ابطال کارت‌های پایان خدمت

اخراج روزنامه نگار اردنی به خاطر تشرف به مذهب تشیع

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یک روزنامه نگار اردنی به خاطر تشرف به مذهب تشیع اخراج شد. به گزارش پایگاه خبری عربی 21، این روزنامه‌نگار در پی اعلام این خبر روی صفحه فیسبوک خود با این تصمیم روزنامه الغد مواجه شد. وی در صفحه فیسبوک خود همچنین با انتقاد از عبدالله شاه اردن بخاطر روابطش با رژیم صهیونیستی اعلام کرده که در این مسیر به اصول فکری و مشی حضرت امام حسین(ع) اقتدا می‌کند. المحیسن نوشته است:‌ «من تصمیم گرفتم مذهب شیعه را اختیار کنم و به عنوان یک هسته مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در جنوب اردن فعالیت خواهم کرد زیرا نظام حاکم بر اردن و گروه فاسد اطراف ملک عبدالله هم خط قرمزها را زیر پا گذاشته‌اند و معلوم نیست اردن را به کدام سمت می‌کشانند، ولی ما جدای از ائتلاف‌های پست این نظام، همچنان از حقوق اردن و اردنی‌ها دفاع خواهیم کرد.» وی می‌افزاید: به مزدورانی که به من توهین می‌کنند اعلام می‌کنم که طبق تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده‌ام، نسبم به امام حسین(ع) می‌رسد و برای تبیین این امر به مراجع عظام دینی در نجف اشرف و قم مراجعه خواهم کرد. این روزنامه نگار اردنی تصریح کرده است: من مانند جدم امام حسین(ع) خواهان شهادت هستم. وی در انتقاد از محدودیت آزادی بیان در کشورش گفت: روزنامه الغد ایمیلی برایم فرستاده و طی آن اعلام کرده است دیگر نیازی به کار من ندارد و مرا از نوشتن منع کرده است. قرارداد کاری من به عنوان مشاور وزیر توسعه سیاسی کشور هم خاتمه یافته اعلام شده و همه اینها در واکنش به مطالبی است که در فیس بوک نوشته‌ام.

مداحان زیر نظر روحانیون باشند

جمهوری اسلامی نوشت: حجت الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایسنا، درباره برخی اظهارنظرها که از تریبونهای رسمی نسبت به مسئولان و مسائل سیاسی کشور مطرح می‌شود، گفت: من نسبت به مداحان کشور احترام قائل هستم اما می‌خواهم صادقانه و دوستانه به آنها بگویم که آنها بپذیرند یک روحانی محترم و باسواد بر کارهای آنها نظارت کرده و آنها را هدایت کند که اگر لغزش یا خطایی در سخن آنها پیش آمد، آن روحانی به آن‌ها تذکر داده و آنها درصدد اصلاح برآیند. من تشکل‌هایی دیده‌ام که یک روحانی متدین بالای سر آنها نبوده و آنها عاقبت بخیر نشدند. اما تشکل‌هایی که یک روحانی داشتند توانستند اشتباهات خود را جبران کنند و در کارهای خود موفق باشند.

توزیع نشریات علیه مذاکره کنندگان در حاشیه نماز جمعه تهران

روزنامه ایران در ستون دیگه چه خبر نوشت:حاشیه نماز جمعه دیروز پایتخت، شاهد توزیع گسترده نشریات علیه تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود. از جمله این نشریات، ماهنامه موسوم به «شهدای اسلام» است که خود را «تحت نظارت هیأت خانواده شهدا و ایثارگران» معرفی کرده است.» «جام زهر ادامه دارد...»، «روحانیونی که با کفر صلح کردند!» و «پشت پرده توافق» از تیترهای اصلی و روی جلد این ماهنامه است که با تاریخ انتشار «تیرماه 1394» توزیع شد. به گزارش «ایران»، در صفحات داخلی این ماهنامه نیز در مطلبی با تیتر «نقش تیم فعلی وزارت خارجه در پذیرش قطعنامه 598» با اشاره به اینکه «نگاهی به شرایط پذیرش این قطعنامه تقریباً شبیه اتفاقاتی است که این روزها در عرصه بین‌الملل بر سر ایران می‌آید» و ضمن یادآوری نظر امام(ره) درباره «جام زهر بودن قطعنامه»، نوشته است: «در این گزارش به کسانی که در تیم مذاکره کننده قطعنامه حضور داشت (داشتند) و اکنون نیز در تیم مذاکره کننده هسته‌ای حضور دارند، می‌پردازیم.» نویسنده سپس به بازخوانی نقش روحانی، ظریف، تخت روانچی و جمشید ممتاز، در دو برهه قطعنامه 598 و مذاکرات هسته‌ای پرداخته است. همچنین شماره خرداد این ماهنامه هم با تصویر روی جلد ظریف و تیتر «وزیری که خواب امریکا را می‌بیند!» میان نمازگزاران توزیع شد. در شرایطی که رهبر معظم انقلاب، دوشنبه گذشته در جمع کارگزاران نظام تأکید کردند «تیم مذاکره کننده امین، غیور، شجاع و متدین‌اند»، مشخص نیست که انتشار و توزیع گسترده نشریاتی حاوی مطالب خلاف واقع و توهین توسط چه نهادها یا افراد پشت پرده‌ای صورت می‌گیرد و چرا ستاد برگزاری نماز جمعه، چشم روی این اقدام «دلواپسان» فرو بسته است؟

انتقاد از عقب نشینی هسته ای «اوباما»

روزنامه ایران نوشت:«واشنگتن پست» در مقاله‌ای نوشت نیروهای مختلف در امریکا با توجه به امتیازات اوباما به ایران تلاش می‌کنند جلوی این توافق را بگیرند. به‌گزارش «انتخاب» به نقل از «واشنگتن پست»،«جنیفر روبین » در مقاله‌ای در این روزنامه با انتقاد از امتیازات اوباما به ایران گفته است نیروهای مختلف تلاش می‌کنند این توافق را متوقف کنند.وی در این مقاله به نقل از «ریک پری» فرماندار جمهوریخواه «تگزاس» و نامزد ریاست جمهوری امریکا گفت که «اوباما» در مذاکرات با ایران لحظه به لحظه عقب نشینی کرده است و ایران از ضرب الاجل‌ها و تمدیدها به عنوان تاکتیکی برای گرفتن امتیازات بیشتر از امریکا استفاده می‌کند.

علت تأخیر در دادگاه «جیسون رضائیان»

ایران نوشت:رئیس کل دادگستری استان تهران دلیل تأخیر در برگزاری جلسه بعدی دادگاه خبرنگار واشنگتن پست را خالی نبودن وقت دادگاه عنوان کرد. به گزارش «فارس»، غلامحسین اسماعیل در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان دستگاه قضایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا جلسه بعدی دادگاه جیسون رضائیان با تأخیر برگزار می‌شود، گفت: «دلیل خاصی ندارد و تنها به این خاطر است که وقت دادگاه خالی نیست که بتوانیم زمان جلسه بعدی را تعیین کنیم.» وی افزود: در شعبه رسیدگی‌کننده به پرونده خبرنگار واشنگتن پست، پرونده‌های سنگینی وجود دارد.» وی ادامه داد: «کارهای کارشناسی در این پرونده انجام شده و منتظریم تا نوبت دادگاه خالی شود و پس از آن زمان جلسه بعدی را مشخص کنیم.»

دعوت از بسیجیان برای شادی خیابانی

روزنامه ایران نوشت:امام جمعه مشهد از بسیجیان خواست پس از پیروزی تیم والیبال ایران مقابل تیم‌های رقیب، به خیابان‌ها آمده و شادی کنند تا جلوی فعالیت هنجارشکنان گرفته شود. به گزارش فارس، آیت‌الله احمد علم‌الهدی در نماز جمعه روز گذشته مشهد، با اشاره به فساد فرهنگی و تهاجم فرهنگی، گفت: «اگر بنا باشد در کشوری غرور ملی با هنجارشکنی عده‌ای خدشه‌دار شود، مسئولان نظامی و امنیتی باید وارد صحنه شوند و جلوی ناهنجاری‌ها را بگیرند.» وی بااشاره به پیروزی های تیم ملی والیبال گفت: «افراد بسیجی و حزب‌اللهی نباید فرصت را برای این افراد فراهم آورده بلکه باید خودشان این مراسم‌ را جشن بگیرند تا فرصت از این افراد گرفته شود.»

دستور دولت برای توقف گسترش کشاورزی در برخی مناطق

خراسان نوشت:بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به محمود حجتی، وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده است ظرف 2 سال پس از ابلاغ این دستور، برنامه کشاورزی پایدار و سازگار با محیط زیست را در حوضه های آبریز تالاب های بحرانی و خسارت دیده کشور، با لحاظ موضوعات مهمی مانند ارزش اقتصادی آب و تاکید بر گسترش نیافتن سطح زمین های کشاورزی در این مناطق تهیه و در قالب برنامه های مصوب و در چارچوب اعتبارات ابلاغی به اجرا درآورد.

تعلل 2 دولت درباره جمع آوری اسناد و آثار شهدا

خراسان آورده:بر اساس گزارش یک نهاد مسئول، در حالی که مطابق ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سال 1391، با توجه به ضرورت حفظ، جمع ‌آوری و تمرکز کلیه اسناد و آثار شهدا و ایثارگران، دولت موظف است آیین نامه اجرایی این موضوع را حداکثر ظرف 3 ماه توسط بنیاد شهید و با همکاری چند دستگاه کشوری و لشکری تهیه و به تصویب هیئت وزیران برساند، این موضوع به تازگی در اختیار هیئت دولت قرار گرفته است که تاخیری حدود 3 سال را ثبت می کند.

ادامه اعتراض سرمایه‌گذاران میزان

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که اعتراض سپرده‌گذاران موسسه منحل شده میزان در حالی ادامه دارد که با تشکیل هیات تصفیه‌ای در دادگستری اموال این موسسه به فروش رفته و حساب سپرده‌گذاران تصفیه خواهد شد. انتخاب نوشت؛ بعد از مسائل پیش آمده برای موسسه اعتباری غیر مجاز میزان و عدم پذیرش ادغام آن با بانک صادرات این موسسه حدود یک ماهی است که رسما منحل شده و عاملیت آن بر عهده بانک صادرات قرار گرفته است. با این حال اعتراض سپرده گذاران و حتی کارکنان این موسسه در حالی ادامه پیدا کرد که با توجه به اینکه این موسسه تحت نظارت بانک مرکزی قرار نداشته و در زمان فعالیت و بعد از آن تعهدی در این رابطه بر عهده این بانک نیست، اخیرا هیات تصفیه‌ای با نظارت قوه قضائیه تشکیل و موظف به رسیدگی به اموال این موسسه شد.

موج جدید ابطال کارت‌های پایان خدمت

آرمان نوشت:شنیده شد که کارت پایان خدمت چند بازیکن فوتبال که شامل بازیکنان لیگ یکی و همچنین لیگ برتری هستند ، باطل شده است. ورزش سه نوشت: پس از سونامی اولیه که از قبل شروع فصل قبل شروع شده است و کارت های بازیکنان سرشناسی چون مهرداد پولادی، سروش رفیعی، علی حمودی، شجاع خلیل زاده، بختیار رحمانی، آرش افشین و تعداد کثیر دیگری از بازیکنان فوتبال، این بار یک سونامی دیگری در همین زمینه در راه است.شنیده می شود که کارت پایان خدمت چند بازیکن دیگر که شامل بازیکنان لیگ یکی و حتی لیگ برتری نیز باطل شده است و این بازیکنان نیز باید در دو فصل آینده فوتبال خود را در تیم‌های نظامی ادامه دهند.

علی‌دایی به خندوانه نرفت

روزنامه آرمان آورده:شنیده شد که برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان با دعوت از چهره‌های فوتبالی توانسته با ورزشی‌ها هم ارتباط خوبی برقرار کند. البته رامبد جوان می‌گوید فوتبالی نیست و حتی بازی‌های مهم فوتبال را تماشا نمی‌کند. با این حال او گهگاهی در فوتبال آفتابی می‌شود. مثلا رامبد جزو معدود چهره‌های هنری است که در برنامه ۹۰ حاضر شده و یکی دو بار هم روی خط این برنامه آمده است.وی رابطه خوبی با عادل فردوسی‌پور دارد و درباره دعوت از این مجری محبوب به برنامه خندوانه می‌گوید: «او را دعوت کرده‌ام ولی فعلا از دستم فرار می‌کند. اما او را گیر می‌اندازم.» رامبد جوان ادامه می‌دهد: «یک بار من به برنامه ۹۰ رفتم. یک بار هم عادل دعوت من را پذیرفت و به یکی از برنامه‌های نوروز ۹۳ آمد. این بار هم او را به خندوانه می‌آورم تا دو بر یک جلو بیفتم.» جوان درباره حضور علی دایی در برنامه‌اش می‌گوید: «او را دعوت کردم ولی گفت نمی‌آید.»

مانور سیاسی برای خرید سرخابی

آرمان نوشت:شنیده شد که رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نسبت به پیشنهاد برخی از اعضای شورا برای خرید دوباشگاه استقلال و پرسپولیس واکنش نشان داد. الف نوشت؛ رحمت الله حافظی در مورد پیشنهاد مطرح شده از سوی چندتن از اعضای شورای شهر مبنی بر ورود شهرداری تهران به مزایده خرید دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: با فضای حاکم در شورای شهر و شهرداری به نظر می‌رسد این پیشنهاد خوبی نیست. وی با بیان اینکه شهرداری برای پرداخت مطالبات پیمانکاران خود دچار مشکل است و هراز چندگاهی، مصوبه به شورا می‌آورد تا بدهی‌های معوق چندساله پیمانکاران را پرداخت کند گفت: در این فضا چطور ممکن است که شهرداری وارد فضای باشگاه‌داری شود؟ حافظی بیان اینگونه پیشنهادات را مانورهای سیاسی و انتخاباتی دانست و گفت: سازوکار مناسبی برای تحقق این پیشنهاد وجود ندارد و از آنجایی که زمینه های لازم برای تحقق این وعده وجود ندارد بعید می‌دانم اعضای شورای شهر نیز این موضوع را بپذیرند.

آیا تلگرام شنود می‌شود؟

آرمان نوشت:شنیده شده که تلگرام ادعا می‌کند نسبت به رقبای اصلی خود یعنی واتس‌آپ و لاین، امنیت بیشتری دارد. حتی یک دوره مسابقه برای هک‌کردن اطلاعات رمزگذاری‌شده برگزار کرد که ۲۰۰‌ هزار بیتکون برای برنده آن درنظر گرفت. باشگاه خبرنگاران نوشت تلگرام مدعی است اشخاص ثالث و حتی مدیرانش هم به اطلاعات کاربران دسترسی ندارند و می‌گوید پیام‌ها و فایل‌ها دارای یک دوره زمانی خودتخریبی است که بعد از مدتی پس از خوانده‌شدن، حذف می‌شوند. اما به‌نظر می‌رسد این ادعا حداقل برای کاربران ایرانی رد شده است، زیرا طی روزهای اخیر در گروه‌های تلگرامی متنی به‌همراه لینک وب‌سایت چت تلگرام انتشار یافته مبنی‌ بر اینکه «با توجه به اینکه گفته شده بود تلگرام محیطی امن نسبت به سایر رقبا برای کاربرانش ایجاد کرده است، لازم می‌دانم به اطلاع برسانم چت کلیه گروه‌ها در سایت تلگرام قابل مشاهده است».آدرس لینکی که در این متن به آن اشاره شده، www.telegramchats.com نام دارد. حال، کاربران با مشاهده چنین پیامی در گروه‌هایی که عضو شده‌اند، نگران شبکه ارتباطی خود مبنی بر رصد مطالب هستند.

آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی

آرمان آورده:شنیده شد که وکیل مهدی هاشمی مدعی شد: تقاضای اعمال ماده 18 شامل کل احکام صادره مهدی هاشمی می‌شود. باشگاه خبرنگاران نوشت؛سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی در رابطه با جزئیات اعمال ماده 18 پیرامون رأی صادره پرونده موکلش اظهارداشت: ماده 18 عنوان می‌کند اگر رأی خلاف بیّن شرع و قانون باشد از طریق رئیس قوه قضائیه درخواستی صورت می‌گیرد تا یک هیأت سه نفره کارشناس در رابطه با پرونده مذکور نظر دهند تا اگر رأی خلاف بیّن شرع و قانون تشخیص داده شد، پیشنهاد نقض رأی به رئیس قوه قضائیه اعلام شود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه مواردی باعث شد تا رأی مهدی هاشمی را خلاف بیّن شرع و قانون ارزیابی کنید، گفت: ما از همان استدلال دادگاه در رأی صادره متوجه این موضوع به خصوص در بحث اختلاس و ارتشاء شدیم. علیزاده طباطبایی با بیان این که در موضوع اختلاس رای پرونده مهدی هاشمی دو بخش دارد، افزود: یک بخش به موضوع کتاب کودک معطوف می‌شود که اعلام شده پولی که باید برای چاپ 600 هزار جلد کتاب در زمینه تبلیغات در بهینه‌سازی مدارس اختصاص داده می شد، تخصیص نیافته و کتب به چاپ نرسیده است.

53 میلیارد تومان بودجه و سکوت در برابر تحریف امام؟!

روزنامه کیهان درستون ویژه خود نوشت:متولی صیانت از اندیشه‌های امام خمینی(ره) با وجود دریافت بودجه هنگفت، به مسئولیت خود عمل نمی‌کند!

وبسایت‌ الف در این‌باره نوشت: چند سالی است که برخی سیاسیون درصدند تا چهره‌ای از امام ترسیم کنند که نه تنها بر کسانی که دوران 10 ساله رهبری امام خمینی را درک کرده‌اند بلکه حتی برای آنان که در سال‌های بعد از رحلت امام شخصیت و تفکر وی را شناخته‌اند، ناملموس و غیرقابل پذیرش است.

وقتی حضرت آقا در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به صراحت از تحریف امام سخن می‌گویند که: «تحریف شخصیت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط‌ مستقیم ملت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمدا به کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.» مشخص می‌شود که این خوانش غیرطبیعی به جایی رسیده است که ادامه آن امامی متفاوت از آنچه بود را به آیندگان معرفی خواهد کرد.

نویسنده می‌افزاید: موسسه‌ای که وظیفه «تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)» را به عهده گرفته سر بزنگاه‌هایی که امام مبدع استکبارستیزی در این کشور به «موافقت با حذف شعار مرگ بر آمریکا» متهم می‌شود، غایب است و جای خالی‌اش اجازه تحریفات بیشتر را فراهم می‌کند.

لایحه بودجه 94 در حالی به تصویب مجلس رسید که موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) رقمی در حدود 53 میلیارد تومان را در ردیف بودجه به خود اختصاص داده است. عناوینی مثل «برنامه‌ریزی و ساماندهی اجرای مراسم ملی و مذهبی در کشور»، «برنامه حمایت و هدایت فعالیت‌های فرهنگی-دینی»، «برنامه ساختمان‌ها و تجهیزات»، «برنامه توسعه نشر و ترویج کتاب‌خوانی» برای این موسسه لحاظ شده است در حالی که از اصلی‌ترین وظیفه موسسه در این روزها که بازخوانی اندیشه درست و حقیقی امام و پاسخگویی به شبهات و نقل‌قول‌های یک شبه(!) است، به راحتی در این بودجه عریض و طویل مورد غفلت واقع شده است.

این نان خوردن دارد آقای مهاجرانی؟!

کیهان نوشت:آقای مهاجرانی گیریم که دردانه شما با دلارهای آلوده عربستان، فارغ‌التحصیل دانشگاه انگلستان شد؛ در آن صورت آیا زیر دین خبیث‌ترین حکام دنیا نرفته است؟

داریوش سجادی همکار سابق نشریات زنجیره‌ای با طرح این سوال نوشت: انتشار سند «درخواست صله» عطاءالله مهاجرانی از حکام سعودی جهت تقبل هزینه صد هزار دلاری تحصیل فرزندش در دانشگاه «وارویک» و موافقت و پرداخت ریاض، ناخواسته اسباب زمزمه آن سروده لسان‌الغیب می‌شود مشعر بر آنکه؛

بازی چرخ بشکندش بیضه در کلاه

زیرا که عرض شعبده با اهل راز کرد

فهم این واقعیت بر دکتر نمی‌تواند ثقیل باشد که اگر از مکنت کافی برای اقامت در گران‌ترین شهر اروپا نابرخوردارند و به اقتفا فاقد ثروت مکفی برای تامین هزینه تحصیل فرزنداند آنک دیگر چه اصراری بر اقامت در لندن و آغشتن نان خود به نجاست آل‌سعود دارند!؟

محصول چنین لقمه‌های ناپاکی آن می‌شود که «مکتوب دکتر» انباشته می‌شود از نکته‌خوانی‌های حاذقانه از «قرآن» و بی‌حرفی و بی‌وقعی در ازای شحنه درمانی ریاض در یمن و سکوت قابل فهم بابت تضمین اشرفی و مواهب اهدایی آن آل‌نکبت!

تصور نمی‌رود بر فرزانه‌ای چنان، چنین واقعیتی نامکشوف باشد که چنان پول‌هایی از چنان مصادری محل شبهه است! تصور نمی‌رود برای «دکتری» حاجت به استخاره باشد که چنان پول‌هایی نجس و کثیف و آغشته به خون مسلمین است.

سجادی خطاب به مهاجرانی نوشت: گیریم که دردانه‌تان به پشتوانه چنان دلارهای آلوده‌ای از بهترین دانشگاه انگلستان هم فارغ‌التحصیل شدند. در آن صورت هم چه جای بالیدن و نازیدن به چنان دردانه‌ای است که با پول اجنبی و رفتن زیر «دین» خبیث‌ترین حکام وحوش‌پرور سلفی مبدل به یک «ریاض اوفیل» شده است!؟

بر دکتر و جمیع مشتاقان ورود به دنیای سیاست فرض است تا به این نکته پر اهمیت تفطن و تقید عملی داشته باشند که؛ شرط اولیه در ورود و تضمین سلامت نفس یک عنصر سیاسی در حوزه سیاست، تخلق به اشرافیت اخلاقی. برای حضور سالم در این عرصه اگر اشرافیت مالی ندارید لااقل اشرافیت اخلاقی داشته باشید والا این «پتیاره قدرت» برای مفتونی و دلربانی و خوش‌خرامی سست عنصران و ملولان و معذوران هزار افسون در آستین دارد.

وقتی خانواده شریک جرم مهدی هاشمی می‌شود

کیهان نوشت:عباس عبدی می‌گوید حمایت خانوادگی از مهدی هاشمی، باعث ضربه‌پذیری تمام خانواده می‌شود.

یورو نیوز فارسی ضمن مصاحبه با عبدی به بررسی محکومیت 10 سال زندان مهدی هاشمی (به خاطر اختلاس و جعل و ارتشا و جرایم امنیتی) پرداخت. عبدی درباره این ادعا که برخورد با مهدی هاشمی برای زدن پدر وی است می‌گوید: این مسئله دو سویه است. اگر فرزند من از موقعیت من استفاده کند و در موقعیت امنی قرار بگیرد در آن صورت طبیعی است روزی که بخواهند مرا هدف قرار دهند با فرزندم برخورد می‌کنند. اگر از ابتدا پرونده «مهدی» هاشمی مانند هزاران پرونده دیگر رسیدگی می‌شد، محکومیت یا تبرئه او ربطی به خانواده‌اش نداشت ولی هنگامی که خانواده سعی می‌کند آن را به خود ربط دهد و فارغ از محکوم بودن یا نبودن فرد سعی می‌کنند حمایتش کنند، باید تبعات محکومیت را هم متوجه شوند.

وی می‌افزاید: اعضای خانواده آقای هاشمی، برخوردشان به شکل «یک خانواده» است. بنابراین هم نان یکدیگر را می‌خورند و هم چوبش را. اعضای خانواده هاشمی بیش از آنکه به عنوان فرد مطرح باشند خود را به شکل خانواده در برابر جامعه قرار می‌دهند و این ضربه‌پذیری آنان را به شدت افزایش می‌دهد.

عضو سردبیری روزنامه توقیف شده سلام درباره اظهارات اخیر هاشمی علیه اتهامات دولت قبل و شائبه اینکه به خاطر پرونده اتهامات مهدی هاشمی آن حرف‌ها را زده، گفت: «بهتر بود آقای هاشمی مسئله مهدی را از خود جدا می‌کرد و بعد به این موضوعات می‌پرداخت. در آن صورت اثرگذاری بهتری داشت. آقای هاشمی این حرف‌ها را می‌زند ولی مسئله این است که چه کسی باید به آن رسیدگی کند؟ همان دستگاهی که پسرش را محکوم کرده؟ پس یا باید این محکومیت را بپذیرد یا به طور کلی دستگاه قضایی را زیر سؤال ببرد. اگر عملکرد دستگاه قضایی ]در محکومیت برخی مدیران دولت سابق[ را بپذیرد باید حکم پسرش را هم قبول کند.»

از شیر درازگوش تا پادویی آل‌سعود

روزنامه کیهان آورده:همکار نشریات زنجیره‌ای در دولت اصلاحات، رسوایی‌های تازه مهاجرانی را محصول خوردن شیر درازگوش دانست.

نیک آهنگ کوثر که خود از متنعمین دوره وزارت مهاجرانی است، می‌نویسد: در سال 1383، یکی از کارمندان سابق وزارت ارشاد که به کانادا پناه برده بود، گفت مهاجرانی با عربستان سعودی رابطه‌ای بسیار قوی دارد و کمک مالی دریافت کرده است. این ادعا بدون سند بود و قاعدتاً امکان استناد به آن وجود نداشت. یکی از روزنامه‌نگاران زن اصلاح‌طلب که مدتی بعد از خرداد 88 زندانی بود نیز برایم گفت که در سفر به لندن، مطمئن شده مهاجرانی بعد از ماجرای لو رفتن ازدواج دومش، «عبرت» نگرفته است. اما مسئله‌ای که برخی از کنارش راحت گذشتند، تشکیل «اتاق فکر جنبش سبز» در سال 1388 بود که مهاجرانی، کدیور، سروش، بازرگان و گنجی خود را اعضای آن نامیدند. کشیدن کارتونی که در آن، همه این «روشن فکران» کور بودند و عصاکش دیگری، با اعتراض‌هایی روبه‌رو شد. «اتاق فکر» اما دوامی نیاورد. همان سال بود که مهاجرانی به دعوت اتاق فکر دست راستی «مؤسسه واشنگتن» به پایتخت آمریکا آمد و گفته شد تقاضای 16 هزار دلار پول کرده است. حضور او در کنفرانسی که این مؤسسه طرفدار اسرائیل برگزار کرده بود، با سکوت مصلحتی سبزها همراه بود، اما در محافل مختلف از این کار او انتقاد می‌شد.

کوثر می‌افزاید: سایه مهاجرانی بر رسانه «جنبش راه سبز» یا جرس، آنقدر سنگین بود که با وجود حضور مسیح علی‌نژاد، خبرنگار این رسانه در آکسفورد، موارد مربوط به مهدی هاشمی به طور کامل نادیده گرفته می‌شد.

برخی از کسانی که گفته می‌شد جزو باند مهدی هاشمی برای شایعه پراکنی علیه منتقدان هاشمی به اروپا پناه برده بودند نیز سر از جرس درآوردند. در سال 1389، در کنفرانسی که در دانشگاه تورنتو برگزار می‌شد، نخستین ناشر جرس که از آن مجموعه جدا شده بود، در جلسه‌ای با حضور اکبر گنجی، مهرانگیز کار، یوسفی اشکوری و چند نفر دیگر این مسئله را طرح کرد که جرس از شخص مهدی هاشمی کمک مالی دریافت می‌کند.

براساس اسناد ویکی لیکس مهاجرانی از رژیم سعودی مبلغ 70 هزار پوند را به عنوان هدیه و در پوشش بورسیه تحصیلی فرزند خود دریافت کرده است.

جنجال دکل نفتی و کتمان جریمه 14 میلیارد دلاری کرسنت

کیهان نوشت:جریان رسانه‌ای اصلاح‌طلبان که همواره هزینه‌های خود را از جیب مفسدان اقتصادی تامین کرده است، برای انحراف اذهان عمومی از ملزم شدن ایران به پرداخت جریمه کرسنت، طی روزهای اخیر یک دروغ بزرگ دیگر را منتشر کرد!

جهان نیوز با اشاره به ادعای گم شدن دکل نفتی نوشت: اولا که این ماجرا خبر جدیدی نیست که بعضی انگار فساد تازه‌ای کشف کرده‌اند. این ماجرا سال گذشته هم مطرح شده بود و مدتی این مسئله را در بوق و کرنا کردند و ماجرا نیز اصلا این‌طور که الان می‌گویند، نیست یعنی دکلی در داخل کشور نبوده که گم شود بلکه یک شرکت ایرانی یک دکل نفتی از یک شرکت خارجی خریداری کرده و پول آن را هم پرداخته و موعد تحویل دکل نیز سال 92 بوده اما در موعد مقرر یعنی سال 92 دکلی تحویل شرکت ایرانی نشده است! از سال گذشته نیز نهادهایی در حال پیگیری این مسئله هستند که ببینند اصل ماجرا چه بوده اکنون نیز یک سال از مطرح شدن داستان سرنوشت نامعلوم دکل 87 میلیون دلاری می‌گذرد. (این هم منبع: tr.im/1b36N)

ثانیا ما رسانه‌ای‌ها تکنیک‌های جنگ روانی را می‌دانیم و خوب می‌فهمیم تکنیک برجسته‌سازی چیست و چه فوایدی برای جریانات سیاسی دارد. آن دوستانی هم که آشنایی خاصی با مبحث رسانه ندارند، بدانند که تکنیک برجسته‌سازی یعنی بزرگ‌نمایی یک مسئله برای دیده نشدن مسئله یا مسائلی دیگر! حالا وقتی وزیری که از مقصران پرونده فساد کرسنت است، مدتی پس از گاف وزیر ارشاد در اعلام جریمه 13 میلیارد و 850 میلیون دلاری ایران در پرونده کرسنت و نیز قطعی شدن محکومیت متهم اصلی پرونده کرسنت یعنی مهدی هاشمی رفسنجانی، دوباره ماجرای دکل نفتی را آن هم در قالب یک فساد تازه کشف شده مطرح می‌کند و یک طیف خاص نیز در حجم گسترده‌ای به آن می‌پردازد، مشخص است که چه سیاستی پشت آن قرار دارد!

جهان‌نیوز خاطرنشان کرد: علی‌ایحال سرانجام دکل 87 میلیون دلاری باید مشخص شود و هر کسی که در این زمینه مقصر است، باید به تیغ مجازات سپرده شود؛ هر کس هم می‌خواهد، باشد؛ کسی در این مسئله شک و تردیدی ندارد اما خوب است آنهایی که چشم تیزبین‌شان 87 میلیون دلار این دکل نفتی را می‌بیند اما 13 میلیارد و 850 میلیون دلار جریمه فساد کرسنت را نمی‌بیند، بدانند که با جریمه کرسنت می‌توان 159 دکل نفتی خریداری کرد!

به جاسوس سیا گفتند شاهدت کو؟ گفت سازمان منافقین!

کیهان آورده:حضور معاون پیشین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در میتینگ سازمان تروریستی منافقین، بار دیگر بر بی‌اعتباری آژانس صحه گذاشت.

اولی هاینونن در میتینگ اخیر منافقین حضور داشت. او در مصاحبه با شبکه وابسته به این سازمان تروریستی گفته است: اطلاعات فاش شده از سوی سازمان مجاهدین ]منافقین[ درباره برنامه مخفی هسته‌ای ایران باید جدی گرفته شود و در آژانس بررسی شود.

وی می‌گوید: به نظرم باید چنین اتهاماتی جدی گرفته شود و این یک عامل خوب برای بحث درباره برنامه هسته‌ای ایران است.

ارتباط هاینونن با سازمان منافقین در حالی است که پیش از این اسناد جاسوسی وی برای سازمان سیا در رسانه‌های غربی منتشر شده است. در واقع آمریکا و انگلیس و اسرائیل از طریق ارتباط دادن عناصری مانند هاینونن با سازمان منافقین، سعی کردند پاپوش شبه حقوقی علیه جمهوری اسلامی ایران درست کنند اما 12 سال بازرسی بی‌سابقه آژانس، قوی‌ترین سند مبنی بر دروغ بودن فضاسازی‌های مذکور داشت.

سازمان منافقین بیش از 17 هزار شهروند ایرانی- اعم از مسئولان و مردم عادی- را به شکلی سبعانه به شهادت رسانده است. این سازمان پس از بن‌بست در داخل کشور، به رژیم جنایتکار صدام پناه برد و در سرکوب شیعیان و کردها به عنوان مزدور رژیم بعث فعالیت کرد اما سر آمدن عمر رژیم بعث، آغاز سرگردانی‌ها و فلاکت‌های تازه‌تر منافقین بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها