jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۰۶۸۶۹ ۲۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

هنرمندان، صنعتگران و فعالان صنایع دستی و هنرهای سنتی صبح دیروز پیش از افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی دور هم جمع شدند تا روز جهانی صنایع دستی را جشن بگیرند و از ۱۴ فعال این بخش تجلیل کنند.

به گزارش جام‌جم، مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، با تأکید بر ضرورت توجه به افزایش کیفیت خلاقیت و نوآوری در محصولات صنایع دستی و گسترش صادرات و بالا بردن میزان فروش، گفت: ما باید زیرساخت‌ها را فراهم آوریم، بازارچه‌های محلی، استانی و ملی داشته باشیم، تعداد نمایشگاه‌ها را افزایش دهیم و بخش خصوصی را بیش از گذشته وارد میدان کنیم.

سلطانی‌فر با اشاره به احیای 2000 کارگاه جدید در دو سال گذشته گفت: طی دو سال گذشته توانسته‌ایم با سیستم بانکی و با وزارتخانه‌های مختلف همکاری و با فراهم آوردن تسهیلاتی 2000 کارگاه جدید ایجاد کنیم، اما هنوز هم در مناطق روستایی و محروم ما ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که نباید بی تفاوت از کنار آن بگذریم.

غدا هیجاوی، رئیس منطقه‌ای غرب آسیا و اقیانوسیه در شورای جهانی صنایع دستی هم در این مراسم، تبادل اطلاعات بین کشورهای آسیا و اقیانوسیه را از اهداف این شورا برشمرد و عنوان کرد: جایزه سالانه صنایع دستی که به بهترین‌ها اعطا می‌شود، یکی از پروژه‌های ما در شورای غرب آسیاست. به گفته او، اعطای جایزه سالانه به شهر صنایع دستی نیز یکی دیگر از پروژه‌های شورای جهانی صنایع دستی است.

در ادامه این مراسم، از یدالله نیکزاد هنرمند فعال در رشته قفل‌سازی، مهدی شمسعلی هنرمند رشته‌های زری‌بافی و گلابتون سازی، بهرام نفری مدرس صنایع دستی دانشگاه هنر، یاسر یامی هنرمند فعال در رشته چوب و سعید کیانی هنرمند رشته فلزکاری تجلیل شد. همچنین هادی چابک، فاطمه زاکریان، صبا منوچهری، افشین حیدری، تکتم فاضل و مسعود ملکی از دیگر فعالان حوزه صنایع دستی بودند که در این مراسم از آنها تجلیل شد. در این مراسم از نشان اعتماد صنایع دستی که قرار است به فروشگاه‌های معتبر صنایع دستی داده شود، رونمایی شد. پس از این مراسم، بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. این نمایشگاه تا 25 خرداد از ساعت 15 تا 21 میزبان علاقه‌مندان به صنایع دستی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر