jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۶۳۲۲   ۱۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۵

مدیر مرکز درمان ناباروری رویش هلال احمر با اعلام وجود 3 میلیون زوج نابارور در کشور گفت: ایجاد بیمه ای برای درمان ناباروری ضروری است.

افزایش زوج های نابارور در کشور

دکتر حمید چوبینه در گفت و گو با ایرنا با اعلام افزایش 20 درصدی زوج های نابارور در هر سال گفت: این آمار در کشورهای دیگر حدود 10 تا 15 درصد است.

چوبینه گفت: ناآگاهی ازخطرات برخی از مشاغل که سبب ناباروری می شود و همچنین افزایش سن مردان و زنان در هنگام ازدواج و یا اقدام به بارداری از دلایل اصلی افزایش آمار افراد نابارور در کشور است.

وی در ادامه مشاغلی که فرد با سیستم ها حرارتی مواجه است و یا در معرض اشعه و امواج قرار دارد را از مشاغلی عنوان کرد که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است به ناباروری منجر شود.

نامبرده در ادامه آلودگی هوا ، تغذیه نامناسب، وجود استرس مستمر در زندگی را از دلایل ایجاد ناباروری دانست.

وی همچنین با بیان این که درمان هر دوره ناباروری حدود 3 تا 5 میلیون تومان هزینه دارد، گفت: ممکن است هر زوج برای درمان سه تا پنج دوره نیاز به درمان داشته باشد.

چوبینه در ادامه یادآور شد: البته امکان دارد برخی از زوج های نابارور با یک مشاوره ساده و هزینه کم موفق به باروری شوند.

مدیر مرکز درمان ناباروری رویش هلال احمر با اشاره به سیاست های افزایش جمعیتی کشور گفت: کمک به زوج هایی که خواهان فرزند هستند، کمک زیادی به افزایش جمعیت می کند.

چوبینه با اعلام این که آمارها نشان می دهد دلیل 40 درصد ناباروری ها از بانوان ، 40 درصد از سوی آقایان است، افزود: 10 درصد ناباروری ها دلیل مشترک بین آقایان و بانوان و دلیل 10 درصد ناباروری ها همچنان ناشناخته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها