jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۴۵۸۲   ۱۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۹

نیروهای امنیتی کشور مغرب از متلاشی شدن یک باند تروریستی 9 نفره مرتبط با گروه تروریستی داعش خبر دادند.

باند مرتبط با داعش در مغرب متلاشی شد

به گزارش روز پنجشنبه «عربی پرس»، این باند در شهرهای دارالبیضا، واد زم، بوجنیبه، الفقیه بنصالح و اولاد سعید الواد فعالیت می کردند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

رسانه های مغرب به نقل از یک مقام آگاه امنیتی اعلام کردند که از میان دستگیر شدگان یک مجرم سابقه دار و عضو یک گروه تروریستی دیده می شود که در سال 2008 متلاشی شد و اعضای آن با القاعده عراق ارتباط داشتند.

وی اضافه کرد: بر اساس بازجویی های انجام شده مشخص شد این افراد در چارچوب اعزام تروریست های مغربی و تامین بودجه مورد نیاز برای عملیات خود، کانال های ارتباطی مخفی و محرمانه ای با تروریست های داعش در عراق و سوریه داشته اند.

این مقام امنیتی افزود: گروه تروریستی داعش تلاش می کند با استفاده از تروریست های مغربی که در مراکز آموزشی این گروه آموزش های نظامی مختلفی را دیده اند، باندهای مخفی را به منظور انجام عملیات تروریستی در مغرب ایجاد کند.

باندهای اعزام تروریست برای داعش در کشورهای عربی قاره آفریقا بسیار فعال هستند بطوری که الجزایر روز سه شنبه فهرستی شامل نام چهار هزار و 500 تونسی عضو گروه های تروریستی در عراق و سوریه را به این کشور تحویل داد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر