jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۴۵۲۱   ۱۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۲

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا خبر داد:

دیدار مقام آمریکایی با حوثی‌های یمن در عمان

وزارت امور خارجه آمریکا برای نخستین بار ملاقات هفته گذشته یکی از مقامات آمریکایی را با هیأتی از حوثی های یمن مورد تایید قرار داد.

دیدار مقام آمریکایی با حوثی‌های یمن در عمان

به گزارش نیویورک تایمز، «ماری هارف» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا دیروز سه شنبه برای نخستین بار به طور رسمی اعلام کرد که یکی از مقامات بلندپایه این کشور هفته گذشته با نیروهای حوثی دیدار داشته است.

این ملاقات در کشور عمان و با هدف ترغیب گروه های مخالف برای شرکت در کنفرانس صلح ژنو انجام گرفت.

در این راستا، هارف تایید کرد که «آن پترسون» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک با حوثی ها دیدار کرده تا درباره اوضاع یمن و برخی مسائل دیگر گفتگو کند.

علاوه بر این، هارف تایید کرد که پترسون در ادامه سفری هم به عربستان سعودی داشته تا درباره تعامل گسترده با عناصر سیاسی یمن رایزنی کند.

به ادعای هارف، این ملاقات ها در جهت تقویت دیدگاه آمریکا به حل مسائل یمن از راه دیپلماتیک صورت گرفته تا به این ترتیب همه احزاب خود را متعهد به مشارکت در راه حل سیاسی سازمان ملل متحد بدانند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها