jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۳۲۵۴   ۰۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۸

وزیر اطلاعات از تشکیل شورای تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات آینده خبر داد و گفت: به همکاران تاکید کرده‌ایم در بررسی صلاحیت ها اگر لازم شد با افراد حضوری صحبت کنند تا با آبروی کسی بازی نشود.

شورای تائید صلاحیت نامزدها در وزارت اطلاعات تشکیل شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات بعدازظهر امروز در همایش سراسری فرمانداران در وزارت کشور، با اشاره به چارچوب‌های فعالیت مدیریتی در نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: مهمترین چارچوب فعالیت، شرع مقدس اسلام است؛ به گونه‌ای که حتی در وزارت اطلاعات نیز کارها باید در چارچوب حلال و حرام باشد و همان دروغ و تهمتی که برای دیگران حرام است، برای یک مامور اطلاعاتی نیز حرام است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم به بهانه حفظ انقلاب، وارد حیطه خلاف شرع شویم و این خوداجتهادی‌ها کمکی به ما نمی‌کند و نمی‌توان با بولتن‌ درست کردن، با آبروی افراد بازی کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه برای خدمت به اسلام و انقلاب نمی‌شود از راه خلاف شرع وارد شد، گفت: حتی اگر پایبند به دین هم نباشیم، برای پیشبرد کارها باید پایبند به اخلاق باشیم.

علوی با تاکید بر اهمیت ارتباط دوستانه و محبت‌آمیز با مردم از سوی مسئولان، اظهار داشت: امروز با مشکلاتی مواجهیم که ۸۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشیم و پول آن را هم به زور به دست می‌آوریم و اگر وضعیت فروش نفت را با شرایط قیمتی سال‌های قبل مقایسه کنیم، در اصل ۴۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌شود.

وی ادامه داد: اداره کردن کشور با ۴۰۰ هزار بشکه نفت کار ساده‌ای نیست و دست مدیران برای اجرای پروژه‌ها بسته می‌شود، اما با روی گشاده می‌توان رضایت مردم را به دست آورد.

افزایش تجمع‌های صنفی

وزیر اطلاعات در ادامه به برخی از بولتن‌های مطالعه شده توسط وی اشاره کرد و گفت: در یکی از این بولتن‌ها گفته‌اند که نیروی انتظامی گزارش داده است تجمع‌های صنفی در دو ماه اول سال ۹۴ حدود ۵۵ درصد افزایش داشته است؛ از این تعداد ۳۰ درصد مربوط به شهرستان‌ها بوده و علت آن نیز بی‌توجهی استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به مشکلات صنفی بوده است که اگر به این مساله توجه نشود، امکان تبدیل اعتراضات صنفی به سیاسی و امنیتی و بالا رفتن هزینه‌ مدیریت آن وجود دارد.

حجت‌الاسلام علوی با تاکید بر اینکه مقتضای دولت تدبیر و امید این است که جناحی نیست، تصریح کرد: دولت نه می‌خواهد اصولگراها را به حاشیه براند و نه اصلاح‌طلب‌ها را؛ برنامه این دولت استفاده از قابلیت‌ها و صلاحیت‌ها و توانمندی‌های همه فرزندان انقلاب است.

وی گفت: تدبیری اتخاذ شود که یک بار کشور این امتحان را به خوبی پس بدهد که همه بچه‌های انقلاب دست به دست هم بدهند و کار را پیش ببرند و این تجربه در تاریخ ثبت شود.

سوءاستفاده برخی نامزدهای احتمالی انتخابات

وزیر اطلاعات در ادامه با بیان اینکه هم‌اکنون با دو تهدید جدی داخلی و خارجی مواجهیم، اظهار داشت: در بعد جهانی، استکبار جهانی به دنبال تبدیل مسلمانان به دو قطب شیعه و سنی است و این توطئه در بین بسیاری از مسلمانان جا افتاده که مساله اصلی، مساله شیعه و سنی است.

حجت‌الاسلام علوی افزود: در داخل نیز دشمن تلاش می‌کند که جامعه را با عناوین مختلف از جمله موضوع هسته‌ای، دوقطبی کند و در اینجا و آنجا تحصن، تجمع و سخنرانی بپا کند.

وی تاکید کرد: اینکه حرمت‌ها حفظ شود و افکار نقد علمی و منصفانه شود، هیچ مشکلی ندارد و دولت هم استقبال می‌کند، اما اگر قرار باشد به بهانه کارهایی مانند نقد مذاکرات هسته‌ای به دولت حمله شود، این با مقتضای سال «همدلی و همزبانی» همخوانی ندارد.

وزیر اطلاعات با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در پایان سال جاری، خاطر نشان کرد: انتخابات با همه برکات آن، چالش‌هایی دارد که باید مدیریت شود.

حجت‌الاسلام علوی در همین رابطه به برخی تحرکات صورت گرفته توسط فعالان سیاسی اشاره کرد و گفت: کسانی تصور می‌کنند که با دست گذاشتن بر روی چالش‌های قومی و مذهبی، رای بیشتری به دست می‌آورند؛ اینجاست که باید ضمن حفظ بی‌طرفی، از ابتدای ایجاد این چالش‌ها با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: از همین الان معلوم است که چه کسی در کجا کاندیدای انتخابات می‌شود؛ باید مراقب بود که تخریبی صورت نگیرد و ما نیز با مسائل چالشی و تنش‌زا برخورد می‌کنیم. اگر جلوی اولین مورد از این رفتارها گرفته شود، مورد دوم و سوم راحت‌تر کنترل می‌شود و مورد چهارمی ایجاد نمی‌شود.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: همه فرمانداران و مدیران استانی با هم تعامل و هم‌افزایی کنند تا شاهد حضور بالنده و حداکثری مردم در انتخابات باشیم و مسائل ضد امنیتی نیز به وجود نیاید.

تشکیل شورای تائید صلاحیت نامزدها در وزارت اطلاعات

حجت‌الاسلام علوی در ادامه با یادآوری سخن مقام معظم رهبری مبنی بر حق‌الناس بودن رای مردم، اظهار داشت: این فرمایش رهبری یعنی خطا در حفظ رای مردم نیز قابل پذیرش نیست.

وی به وظیفه وزارت اطلاعات در انتخابات و تائید صلاحیت‌ها اشاره کرد و گفت: در موضوع تائید صلاحیت‌ها به همکاران گفته‌ام که به آنچه در پرونده افراد است، اکتفا نکنند و دقیق بررسی کنند؛ موردی داشته‌ایم که ۱۳ مساله در پرونده کسی بوده است و وقتی مجددا بررسی شده، تمام آن ۱۳ مورد رفع شده است و وقتی من این مساله را به حجت‌الاسلام حجازی در دفتر مقام معظم رهبری گفتم، ایشان گفتند که نمونه‌ها و نظایر این مورد زیاد است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: یک شورای تائید صلاحیت تعیین کرده‌ایم و یک روحانی مومن و غیرخطی در آنجا گذاشته‌ایم و گفته‌ایم که مسئولیت آن در قیامت با تو است! ما نمی‌توانیم به راحتی با حیثیت افراد بازی کنیم.

حجت‌الاسلام علوی افزود: خدمت برخی از بزرگان عرض کردم که ما در وزارت اطلاعات به اقتضای آنچه رضای خداوند است، انجام وظیفه می‌کنیم و نتیجه را هر کسی می‌خواهد قبول کند یا نکند.

وی گفت: متاسفانه به وضوح می‌بینیم که برخی مجموعه‌هایی که دستشان در انتخابات دخالت دارد، حالت جهت‌داری دارند و به دلیل همین ویژگی، از همین الان به دنبال جایگزین در وزارت اطلاعات هستند! اهلناً و سهلاً!

وزیر اطلاعات تاکید کرد: سلامت کار و رضای خدا را با این مساله که دیگران حرف ما را قبول کنند یا نکنند، جابجا نمی‌کنیم و آنچه مقتضای شرع و طبیعت انقلاب است، دنبال می‌کنیم. چرا که ما انقلاب کردیم که با آبروی افراد بازی نشود.

حجت‌الاسلام علوی همچنین با بیان اینکه در نظام اسلامی بستر رشد و شکوفایی فرهنگ دینی، وجود آرامش در جامعه است گفت: امنیتی که اسلام برای جامعه می‌پسندد، امنیت همراه با آرامش و شادابی است؛ امنیت گورستانی جامعه را به جایی نمی‌رساند و شمع ایمان را به بی‌فروغی می‌کشاند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها