رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت خبر داد

کمبود عرضه بنزین سوپر در برخی جایگاه ها

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه براساس مصوبه دولت عرضه بنزین سوپر با قیمت ۸۰۰ تومانی متوقف شده است، گفت: بنزین سوپر از امروز صرفا با یک قیمت ۱۲۰۰ تومانی انجام می‌شود.
کد خبر: ۸۰۲۳۴۴
عرضه بنزین سوپر ۸۰۰ تومانی متوقف شد

سید ناصر سجادی درباره توقف عرضه بنزین با قیمت ۸۰۰ تومان، گفت: براساس مصوبه دولت، امکان خرید بنزین سوپر صرفا با قیمت ۱۲۰۰ تومانی در جایگاه‌های سوخت وجود دارد و حتی آن دسته از افرادی که در کارت هوشمند سوخت خود دارای سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی هستند، نمی‌توانند بنزین سوپر را با قیمت ۸۰۰ تومان خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه براساس مصوبه دولت، قیمت بنزین سوپر از امروز به صورت یک نرخی و با قیمت لیتری ۱۲۰۰ تومان در جایگاه‌های کل کشور عرضه می‌شود، افزود: امکان خرید بنزین معمولی با قیمت ۷۰۰ تومان برای خودروهای شخصی تا شهریور ماه امسال وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به ذخیره بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت هوشمند خودروهای شخصی، اظهار کرد: روز گذشته به دلیل اجرای طرح یکسان‌سازی قیمت بنزین، متوسط مصرف این فرآورده نفتی با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

سجادی با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف بنزین و حتی پیش‌بینی عبور مصرف این فرآورده نفتی از مرز ۸۰ میلیون لیتر در روز، افزود: اما در روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری، مصرف بنزین کشور عادی بوده و با افزایش قابل توجهی همراه نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین درباره واریز سهمیه بنزین آزاد با دو قیمت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان در کارت‌های هوشمند سوخت، گفت: براساس نرم‌افزار سامانه هوشمند سوخت، باید در کارت‌های سوخت همواره یک سهمیه‌ای همواره واریز شود که این کار انجام شده است.

این مقام مسئول افزود: براساس برآوردهای انجام شده، بیش از ۹۸ درصد مردم ماهانه ۱۰۰ لیتر بنزین مصرف نمی‌کنند.

سجادی همچنین با بیان اینکه از ساعت ۲۴ امروز (چهارشنبه _ ششم خرداد ماه) طرح یکسان‌ سازی قیمت بنزین با حضور گسترده نیروهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در سطح جایگاه‌های سوخت کشور با موفقیت و بدون حادثه‌ای انجام شده است، بر این اساس شامگاه گذشته جایگاه‌های سوخت کشور با تراکم قابل توجه خودروها روبرو بوده‌اند اما طرح یکسان‌سازی قیمت‌ها بدون هیچ‌گونه حادثه خاصی انجام گرفته است.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
من در كارت سوخت 1000 لیتر بنزین 700 تومانی ذخیره دارم طبق سفارش سازنده ماشین باید بنزین سوپر استقاده كنم. تا بحال بنزین سوپر را با قیمت 800 تومان می زدم این یعنی كارت سوخت با ذخیره 1000 لیتر بدرد من نمی خورد و بنزین را با نرخ 1200 تومان باید خرید.. چرا همه تدبیر های دولت منفی است؟
بنزین سوپر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
خیلی خوبه حرف زدن بعد یه روزه میزن زیرش...

نیازمندی ها