jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۹۷۹۰۹   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مستند رضای رضوان ساخته مجید مجیدی فردا ساعت 21 و 30 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، رضای رضوان محصول سال ۱۳۸۴ و یکی از مستندهای مطرحی است که تاکنون درباره حرم حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) ساخته شده است.

رضای رضوان روایت مردانی است که بی‌مُزد و منت در حرم امام رضا(ع) مشغول کفشداری زائران هستند. عشق کفشداران حرم مطهر حضرت امام رضا‏(ع) در خدمت‌رسانی به زوار حرم مطهر ثامن الحجج و شرح لذت این توفیق از زبان خود آنها و عشقی که زوار به این امام همام دارند در این مستند به نمایش درمی‌آید. این روایت در نهایت به جایگاه این امام بزرگ در دل و جان ایرانیان می‌پردازد.

مستند «تجسم رویا» که درباره استاد جمشید مرادیان، مجسمه‌ساز معروف ایرانی است امروز ساعت 22 و 30 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود. مستند «شهروند چند ملیتی» محصول سال 2014 و صاحب عنوان بهترین مستند سال از سوی انجمن بین‌المللی مستند، فردا ساعت 21 از شبکه مستند به نمایش درمی‌آید. شهروند چندملیتی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی لورا پویترس به افشاگری‌های ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی می‌پردازد. اسناد منتشر شده از سوی اسنودن، نشان می‌دهد اطلاعات مخابره شده مردم در مقیاسی بسیار وسیع‌تر از آنچه پیش‌تر تصور می‌شد، رهگیری و شنود می‌شود. برخی از داده‌های جمع‌آوری شده، مانند داده‌های پروژه ایکس‌کی‌اسکور مستقیماً روی میز باراک اوباما قرار می‌گرفتند.

مستند «سینما جنین» اثر مارکوس فتر، امروز ساعت 16 از برنامه آن سو در شبکه مستند به نمایش درمی‌آید.

«سینما جنین» تلاش‌های خستگی‌ناپذیر یک کارگردان آلمانی و جوانان فلسطینی را برای بازسازی یک سینمای متروک نشان می‌دهد. آنها برای رسیدن به این هدف سختی‌های زیادی پیش رو دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر