jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۶۶۰۶   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۷

احداث بیمارستان تخصصی هسته ‌ای در تهران

صالحی: غربی ها دبه در آورده اند

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره روند مذاکرات ایران و 1+5 با بیان اینکه مذاکرات به خوبی پیش می ‌رود گفت:غربی ها از حالا روی یکسری مباحثی که توافق کردیم دبه در می‌آورند.

صالحی: غربی ها دبه در آورده اند

علی‌اکبر صالحی امروز (یکشنبه) در مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای که با حضور خانواده‌های شهیدان علی محمدی و شهریاری در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، طی سخنانی با گرامیداشت یاد شهدای هسته‌ای به نهضت هسته‌ای در داخل کشور اشاره کرد و افزود: صنعت هسته‌ای باعث شد اصل ما می‌توانیم را به عینه محقق کنیم.ما نمی‌خواهیم تمام اورانیوم‌های دنیا را غنی کنیم، می‌خواهیم نیازهای خود را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: اگر خارجی‌ها اینقدر به موضوع هسته‌ای ما نمی‌پرداختند، شاید ما به این سرعت پیشرفت نمی‌کردیم و این نمونه ضرب‌المثل عدو شود سبب خیر است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران در حال حاضر در تعاملات سیاسی بین‌المللی صاحب قدرت است و ایران به اعتبار ناشی‌گری طرف مقابل جایگاهش رفیع‌تر شد.

وی گفت: ما اندیشه تولید می‌کنیم، پرچم اسلام را برداشته‌ایم و به نام اسلام قیام کرده‌ایم.

صالحی با طرح این سؤال که چرا 1+5 بخصوص آمریکا اینقدر وقت می‌گذارند و با وزیر خارجه ایران صحبت می کنند؟ عنوان کرد: این چرایی‌ها در قدرت و توانمندی بالقوه و بالفعل این ملت است. ملت ایران نشان داده می‌تواند در عرصه بین‌المللی جایگاه رفیعی داشته باشد که آن ناشی از جهان بینی ماست.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده، خاطرنشان کرد: ما از تعامل استقبال می‌کنیم و منطق ایران تعامل با دنیاست. ما دنبال تقابل نیستیم. ما به دنبال توافق هستیم ولی نه به هر قیمتی.

احداث بیمارستان تخصصی هسته‌ای

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران درباره روند مذاکرات ایران و 1+5 با بیان اینکه مذاکرات به خوبی پیش می‌رود، گفت: مذاکره کنندگان به خوبی از منافع و حاکمیت ملی دفاع می‌کنند و هیچ چیزی خارج از چارچوب تعیین شده توسط مسئولان نظام، عمل نخواهد شد و انشاء الله هر آنچه مورد توافق قرار گیرد قطعاً براساس توافقی است که در داخل کشور در بین مسئولان نسبت به آن اجماع حاصل شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره احداث بیمارستان تخصصی هسته‌ای گفت: این بیمارستان که قرار است در تهران احداث شود بسیار وسیع خواهد بود و در آینده تجهیزاتی در آن نصب می‌شود که برای اولین بار در خاورمیانه است و از این طریق می‌توانیم جلوی خروج بسیاری از بیماران صعب العلاج که برای درمان به برخی از کشورهای خارجی بگیریم و علاوه بر آن زمینه‌ای را برای توریسم درمانی فراهم کنیم.

صالحی عنوان کرد: این بیمارستان با هزینه بسیار سنگینی احداث می‌شود و سازمان انرژی اتمی توانسته بخشی از هزینه آن را تأمین کند که در حال توافق با شهرداری هستیم و پس از قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها