jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۳۴۱۸   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۸

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن البرز در ورودی تنگه باب المندب در حال گشت زنی است.

ناوشکن البرز به باب المندب رسید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز پنجشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز معلم در دانشگاه عالی دفاع ملی در خصوص آخرین اخبار حضور ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن افزود: ناوگروه‌های نیروی دریایی سی و چهارمین حضور خود را در خلیج عدن و تنگه باب المندب تجربه می‌کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت : ما از سال 85 در خلیج عدن و تنگه باب المندب و بعضاً در غرب هند حضور داشتیم.

امیر سیاری با بیان اینکه بحث تذکر و هشدار از طرف ناوهای خارجی به ناو ایرانی وجود نداشته است، تصریح کرد: براساس قوانین بین المللی در آب های آزاد حضور داریم و به گشت زنی و دفاع از منافع ملی و اقتصادی مان که همان کشتی های تجاری است، می پردازیم.

فرمانده نیروی ارتش افزود: ناوگروه سی و چهارم تا اول تیرماه در خلیج عدن و باب المندب حضور خواهد داشت و سپس ناوگروه سی و پنجم را روانه خواهیم کرد.

امیر سیاری تصریح کرد: گشت زنی ناوگروه های ارتش در این منطقه به منظور حمایت از کشتی های تجاری است و در آب‌های هیچ کشوری هم وارد نشده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر