jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۳۴۱۸   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۸

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن البرز در ورودی تنگه باب المندب در حال گشت زنی است.

ناوشکن البرز به باب المندب رسید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز پنجشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز معلم در دانشگاه عالی دفاع ملی در خصوص آخرین اخبار حضور ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن افزود: ناوگروه‌های نیروی دریایی سی و چهارمین حضور خود را در خلیج عدن و تنگه باب المندب تجربه می‌کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت : ما از سال 85 در خلیج عدن و تنگه باب المندب و بعضاً در غرب هند حضور داشتیم.

امیر سیاری با بیان اینکه بحث تذکر و هشدار از طرف ناوهای خارجی به ناو ایرانی وجود نداشته است، تصریح کرد: براساس قوانین بین المللی در آب های آزاد حضور داریم و به گشت زنی و دفاع از منافع ملی و اقتصادی مان که همان کشتی های تجاری است، می پردازیم.

فرمانده نیروی ارتش افزود: ناوگروه سی و چهارم تا اول تیرماه در خلیج عدن و باب المندب حضور خواهد داشت و سپس ناوگروه سی و پنجم را روانه خواهیم کرد.

امیر سیاری تصریح کرد: گشت زنی ناوگروه های ارتش در این منطقه به منظور حمایت از کشتی های تجاری است و در آب‌های هیچ کشوری هم وارد نشده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر