jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۱۰۵۶ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۱

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا اعلام کردند: قصد دارند لایحه ای را به تصویب برسانند که به کنگره اجازه می دهد توافق هسته ای با ایران را مورد بازنگری قرار دهد.

جمهوریخواهان آمریکا درپی عرض اندامی دیگر

این موضوع، احتمال وقوع درگیری میان دو جناح جمهوریخواه و دموکرات را افزایش می دهد و می تواند باعث پیچیده تر شدن تلاش ها و کاهش اقبال تصویب این لایحه شود.

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هفته گذشته با 19 رای موافق و بدون رای مخالف، خواستار نسخه ای مصالحه شده از «قانون بررسی (بازنگری) هسته ای ایران» شد.

جمهوریخواهان و دموکرات های کمیته روابط خارجی سنا توافق کردند بندهایی از این قانون را که مایه نگرانی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا شده بود حذف کنند.

اوباما با هدف تلطیف مذاکرات هسته ای میان ایران و کشورهای قدرتمند جهان، تهدید کرد این لایحه را وتو خواهد کرد.(خبرگزاری صدا و سیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر