jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۹۰۰۴۰   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به محدودیت توزیع بنزین سوپر در کشور تا اردیبهشت گفت: در عرضه بنزین معمولی و یورو ۴ مشکلی نداریم.

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، شاهرخ خسروانی اظهارکرد: با توجه به افزایش مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی، همچنین تعمیرات اساسی در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، در توزیع بنزین سوپر، تا اردیبهشت محدودیت داریم .

وی با تاکید بر این که در عرضه بنزین معمولی و یورو 4 مشکلی نداریم تصریح کرد: این محدودیت نیز مقطعی است و با پایان تعمیرات اساسی پالایشگاه امام خمینی(ره) برطرف می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در تعطیلات نوروزی گاهی 103 میلیون لیتر بنزین در روز مصرف می‌شد، افزود: واردات بنزین یورو 4 نیز افزایش داشته است و در اردیبهشت کاهش خواهد یافت.

خسروانی همچنین به بهره‌مندی شهرهای اهواز و آبادان از بنزین یورو 4 در خرداد امسال اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری کامل از واحد تصفیه بنزین پالایشگاه آبادان که هم‌اکنون در مرحله پیش‌راه‌اندازی است، بنزین یورو 4 در این دو شهر توزیع خواهد شد.

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که بنزین یورو 4 موجود، کفاف 8 کلانشهر را می‌دهد، تصریح کرد: برای توزیع بنزین یورو 4 در شیراز هم در حال برنامه‌ریزی هستیم .وی همچنین توزیع نشدن بنزین در شیراز را مشکل انتقال دانست و گفت امیدواریم بزودی این مشکل حل شود .

ثبت پیمایش ناوگان عمومی برای توزیع سهمیه جدید گازوئیل؛ امروز

از سوی دیگر، سخنگوی کارگروه ناوگان عمومی کشور گفت:‌ از امروز برنامه‌ریزی توزیع سهمیه سوخت گازوئیل ناوگان حمل و نقل عمومی ‌براساس پیمایش آغاز می‌شود و از اول خرداد هم اجرا خواهد شد.

به گزارش تسنیم، شهرام آدم‌نژاد افزود:‌ این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود و از امروز عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای (‌کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس) براساس بارنامه و صورت وضع، ثبت و در تخصیص سوخت مصرف خرداد (براساس پیمایش) محاسبه می‌شود.

وی با بیان این‌که 400 هزار کامیون، 20 هزار اتوبوس و 36 هزار مینی‌بوس بین‌شهری وجود دارد، تأکید کرد: البته ‌از امروز هیچ‌گونه تغییری در ارائه سوخت این ناوگان به‌وجود نمی‌آید، بلکه عملکرد آنها براساس پیمایش ثبت می‌شود و این پیمایش در خرداد ماه ملاک ارائه سوخت خواهد شد.

آدم‌نژاد گفت:‌ مرحله دوم طرح از اول مهر 95 آغاز می‌شود و میزان سوخت برای همه ناوگان اعم از درون‌شهری و برون‌شهری و تردد براساس سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی (جی‌پی‌اس) محاسبه و سوخت ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر