jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۹۰۰۴۰   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به محدودیت توزیع بنزین سوپر در کشور تا اردیبهشت گفت: در عرضه بنزین معمولی و یورو ۴ مشکلی نداریم.

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، شاهرخ خسروانی اظهارکرد: با توجه به افزایش مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی، همچنین تعمیرات اساسی در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، در توزیع بنزین سوپر، تا اردیبهشت محدودیت داریم .

وی با تاکید بر این که در عرضه بنزین معمولی و یورو 4 مشکلی نداریم تصریح کرد: این محدودیت نیز مقطعی است و با پایان تعمیرات اساسی پالایشگاه امام خمینی(ره) برطرف می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در تعطیلات نوروزی گاهی 103 میلیون لیتر بنزین در روز مصرف می‌شد، افزود: واردات بنزین یورو 4 نیز افزایش داشته است و در اردیبهشت کاهش خواهد یافت.

خسروانی همچنین به بهره‌مندی شهرهای اهواز و آبادان از بنزین یورو 4 در خرداد امسال اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری کامل از واحد تصفیه بنزین پالایشگاه آبادان که هم‌اکنون در مرحله پیش‌راه‌اندازی است، بنزین یورو 4 در این دو شهر توزیع خواهد شد.

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که بنزین یورو 4 موجود، کفاف 8 کلانشهر را می‌دهد، تصریح کرد: برای توزیع بنزین یورو 4 در شیراز هم در حال برنامه‌ریزی هستیم .وی همچنین توزیع نشدن بنزین در شیراز را مشکل انتقال دانست و گفت امیدواریم بزودی این مشکل حل شود .

ثبت پیمایش ناوگان عمومی برای توزیع سهمیه جدید گازوئیل؛ امروز

از سوی دیگر، سخنگوی کارگروه ناوگان عمومی کشور گفت:‌ از امروز برنامه‌ریزی توزیع سهمیه سوخت گازوئیل ناوگان حمل و نقل عمومی ‌براساس پیمایش آغاز می‌شود و از اول خرداد هم اجرا خواهد شد.

به گزارش تسنیم، شهرام آدم‌نژاد افزود:‌ این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود و از امروز عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای (‌کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس) براساس بارنامه و صورت وضع، ثبت و در تخصیص سوخت مصرف خرداد (براساس پیمایش) محاسبه می‌شود.

وی با بیان این‌که 400 هزار کامیون، 20 هزار اتوبوس و 36 هزار مینی‌بوس بین‌شهری وجود دارد، تأکید کرد: البته ‌از امروز هیچ‌گونه تغییری در ارائه سوخت این ناوگان به‌وجود نمی‌آید، بلکه عملکرد آنها براساس پیمایش ثبت می‌شود و این پیمایش در خرداد ماه ملاک ارائه سوخت خواهد شد.

آدم‌نژاد گفت:‌ مرحله دوم طرح از اول مهر 95 آغاز می‌شود و میزان سوخت برای همه ناوگان اعم از درون‌شهری و برون‌شهری و تردد براساس سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی (جی‌پی‌اس) محاسبه و سوخت ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر