jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۹۰۹۹ ۲۹ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۸

گروه تروریستی داعش فروش کالباس، عصاره مرغ و نوشیدنی های انرژی زا را در استان رقه در شمال سوریه ممنوع کرد.

داعش تولید کنندگان کالباس را کافر خواند

داعش از مغازه داران استان رقه خواسته است که کالباس، عصاره مرغ و نوشیدنی های انرژی زا را به خریدارانی در خارج این استان بفروشند و در غیر این صورت با یکی از مجازات های پرداخت غرامت ، شلاق و حبس مواجه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، داعش معتقد است که کالباس از گوشت حیوانی که به روش اسلامی ذبح نشده است، تهیه شده است و نیروهای داعش هنگام ذبح آن حیوان حضور نداشتند تا حیوان به روش اسلامی ذبح شود لذا گوشت چنین حیوانی حرام است و نوشیدنی های انرژی زا نیز به علت داشتن مواد سمی برای بدن مضر است و نباید مصرف شود.

این در حالی است که به گفته یکی از مغازه داران، داعش در حالی مصرف کالباس و نوشیدنی های گازدار را حرام کرده است که عناصر این گروه تروریستی قبلا مقادیر زیادی کالباس و نوشیدنی گازدار خریده و به پایگاه های آموزشی خود برده اند.

داعش تولیدکنندگان کالباس، عصاره مرغ و نوشیدنی های گازدار را کافر می خواند و اعلام می کند که تولیدکنندگان این مواد غذایی و نوشیدنی احکام اسلامی و بهداشت عمومی را رعایت نمی کنند.

داعش اخیرا تعداد زیادی مرغ منجمد را در شهر «اخترین» در حومه شمالی شهر «حلب» سوزاند زیرا این مرغ ها از آمریکا وارد شده بود در حالی که علامت «حلال» روی بسته های مرغ وجود داشت. (العالم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر