jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۸۸۵۸   ۲۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۲۱:۰۶

روزنامه نیویورک تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارایه اطلاعات جمع آوری شده به عربستان، قطر و بحرین خبر داد.

پرواز پهپادهای آمریکا بر فراز یمن

روزنامه نیویورک تایمز تأکید کرد: این پهپادها، اطلاعات به دست آمده از جاسوسی بر فراز یمن را برای تیم 20 نفره هماهنگی نظامی آمریکا می فرستند که به نوبه خود اطلاعاتِ به دست آمده را در اختیار عربستان، قطر و بحرین قرار می دهند.

به گزارش شبکه العالم، نیویورک تایمز به نقل از یک منبع بلندپایه نظامی که خواست نامش فاش نشود، افزود: نظارت بر توزیع اطلاعات میان سه کشور عربستان، قطر و بحرین، توسط "کارل ماندی" معاون فرمانده نیروی زمینی آمریکا در خاورمیانه صورت می گیرد.

این منبع بلندپایۀ آمریکایی خاطر نشان کرد: عربستان، فهرستی از اهداف احتمالی را به تحلیلگران آمریکایی می دهد تا بررسی های لازم در خصوص آن صورت گیرد.

وی افزود: ما اهداف را انتخاب نمی کنیم؛ اما وقتی اهداف انتخاب می شود، ما بررسی های اطلاعاتی لازم را در خصوص آن ها انجام می دهیم و به عربستان کمک می کنیم تا دقت لازم را در حملات خود داشته باشد و حملات این کشور، از کارآمدی لازم برخوردار باشد.

عربستان به همراه شماری از کشورهای عربی از بیش از سه هفته پیش تاکنون حملات تجاوزگرانه گسترده ای را علیه کشور یمن آغاز کرده است و آمریکا و همپیمانان غربی اش نیز با زیر پا گذاشتن اصول حاکم بر روابط بین الملل مبنی بر احترام به حاکمیت کشورها، از این ائتلاف تجاوزگرانه حمایت و به آن کمک کرده اند. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر