jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۸۵۳۰۰   ۱۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۷

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران، به تشریح آخرین وضعیت تعرفه های پزشکی سال ۹۴ پرداخت و گفت: رشد تعرفه ها کمتر از نرخ تورم است.

آخرین وضعیت تعرفه های پزشکی سال 94

دکتر محمد جهانگیری در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و اداره سلامت و بهداشت اتاق بازرگانی جمهوری فدرال اتریش که صبح امروز در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد، در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تعرفه های سال ۹۴ در چه مرحله ای قرار دارد، اظهارداشت: برای اولین بار بر اساس قانون برنامه پنجم کشور عمل شد و تعرفه های سال ۹۴ در سال ۹۳ در شورای عالی بیمه سلامت، تعیین تکلیف شد.

وی با اعلام اینکه رشد جهانی تعرفه های پزشکی در بخش های دولتی و خصوصی کمتر از نرخ تورم(۱۴.۸ درصد) بسته شد، افزود: اعلام جزئیات بیشتر از رشد تعرفه های سال ۹۴ منوط به مصوبه هیئت دولت است.

جهانگیری در عین حال تاکید کرد: بیشترین بحث روی تقویت خدماتی است که سال قبل مغفول مانده بود. مثل بخش های سرپایی و داخلی.

معاون برنامه ریزی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان این مطلب که هزینه هایی که در کتاب تعرفه های خدمات سلامت هست تغییری نکرده و این موضوع به صورت کامل مانده است، گفت: فقط ما ارزش نسبی بعضی از خدمات را در سال قبل طبق قول مساعدی که وزارت بهداشت داده بود مبنی بر بازنگری کتاب تعرفه های سلامت در مدت زمان سه ماه، انجام شد.

وی افزود: آنچه مسلم است در کلیت تعرفه های سال ۹۳ ما فقط یک مرحله رشد تعرفه ها را داشتیم که عنوان شده بود دو مرحله بود. در حالی که خدمات بستری برای تامین منابع، در ۶ ماهه دوم سال گذشته اجرا شد.

جهانگیری با اعلام اینکه تعرفه های مصوب شورای عالی بیمه سلامت در کمیسیون اجتماعی دولت است، تاکید کرد: پیش بینی شده است که تعرفه های سال ۹۴ در فروردین ماه به تصویب هیئت وزیران برسد و از اردیبهشت ماه اجرایی شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه همسانی تعرفه های دولتی و خصوصی می تواند برای بخش خصوصی مشکل ساز شود، گفت: قرار شده که بخش خصوصی در راستای همراهی دولت، با وزارت بهداشت تعامل کند. البته برای جبران هزینه های بیمارستان های خصوصی، از طریق بهره وری و...، به آنها کمک خواهد شد. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش