jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۸۴۴۸۲ ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۵

نماینده مجلس با صدور بیانیه ای حمله رژیم آل سعود به مردم یمن را که با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است، محکوم کردند.

۲۶۲ نماینده مجلس حمله عربستان به یمن را محکوم کردند

۲۶۲ تن از نمایندگان مجلس در پایان جلسه علنی امروز، با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت حمله ناجوانمردانه عربستان به مردم یمن با حمایت آمریکا و صهیونیست ها، از قیام مردمی ملت یمن حمایت کردند.

متن این بیانیه به این شرح است:

«حمله ناجوانمردانه عربستان به مردم یمن اقدامی تجاوزکارانه و آشکار نسبت به یک ملت و کشور مستقل است؛ عربستان سعودی با حمله به یمن و کشتار مردم مسلمان و بی گناه کشور همسایه خود ثابت کرد که برخلاف ادعای مسلمانی و خادم الحرمین خواندن خود مسلمان کشی می کنند و به جای آنکه عامل وحدت و عزت مسلمانان باشد، در خدمت دشمنان اسلام قرار گرفته است.

رژیم آل سعود باید بداند که آتش افروخته شده دامن خودش را نیز خواهم گرفت و هزینه سنگینی را بر جهان اسلام تحمیل خواهد کرد تشکیل ائتلاف ساختگی نیز مشکلات جهان اسلام و منطقه را پیچیده تر خواهد کرد.

حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی متحدان آنها از تجاوز آشکار عربستان به یک کشور و ملت مستقل برخلاف مقررات بین المللی بوده و بار دیگر سیاست مزدورانه آمریکا و متحدانش را آشکار ساخت و سکوت مجامع و سازمان های بین المللی نیز سرنوشت مشابه دارند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از قیام مردمی ملت یمن حمایت می کنیم و دخالت بیگانگان و به ویژه حمله نظامی عربستان سعودی به مردم یمن را به شدت محکوم کرده و آن را نمونه ای آشکار از دخالت در تعیین سرنوشت مردم یمن می دانیم و اطمینان داریم ملت غیرتمند و مسلحان یمن با همه توان خود در برابر متجاوزان خواهند ایستاد و یمن را به گورستان متجاوزین تبدیل خواهد کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر