jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۸۴۰۳۵   ۱۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۴

وزیر بهداشت افزایش سهم سلامت از تولید ناخالص ملی و همچنین تجمیع بیمه‌ها و ارزشمند شدن برگه‌های دفترچه‌های بیمه را از جمله اقدامات مهمی دانست که باید در سال‌های پیش رو محقق شود.

وزیر بهداشت: بیمه‌ها تجمیع شوند

دکتر سیدحسن هاشمی، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت از ابتدای دولت یازدهم تاکنون گفت: هدف مهم دولت، مجلس و مجموعه نظام افزایش رضایتمندی مردم، آرامش و آسایش آنهاست. ما نیز در حوزه بهداشت و درمان همواره همین مسیر را دنبال کرده‌ایم.

وی افزود: در ابتدای دولت بنا بر آن بود که دارو در دسترس باشد. در همین راستا تا جایی که توانستیم نیز قیمت‌ها را کاهش دادیم. همچنین در جهت حمایت از تولید داخل سال گذشته واردات دارو را به میزان 26 درصد کاهش دادیم و علاقه‌مند هستیم که صادرات دارو افزایش یابد.

وزیر بهداشت ادامه داد: البته شرکت‌های داروسازی اگر می‌خواهند پیشرفت داشته و ارتقا یابند باید از مرزهای کشور عبور کنند و صادرات افزایش یابد. این امر سودی دوجانبه خواهد داشت به طوری که هم کیفیت داروهای داخلی افزایش می‌یابد و کارخانجات نوسازی می‌شوند و هم صادرات دارو ارزآوری دارد.

وی گفت: تصورم آن است که صادرات 500 میلیون دارو و تجهیزات محقق خواهد شد. در این راستا شورای فناوری وزارت بهداشت ایجاد شده و مشوق‌های خوبی در این حوزه تعریف شده است.

هاشمی ادامه داد: همچنین در حوزه بهداشت اقدامات بسیار خوبی انجام شد. از ورود واکسن پنتاوالان به چرخه واکسیناسیون ملی گرفته تا افزایش سطح بهداشت در روستاها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر.

وزیر بهداشت افزود: همچنین اقدامات خوبی برای شهرها و بویژه حاشیه شهرها صورت گرفته است؛ به طوری که در حاشیه شهرها بالغ بر دو میلیون نفر را تحت پوشش برنامه‌های بهداشتی قرار دادیم. در آموزش و پژوهش نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که همین مسیر را در سال 94 دنبال می‌کنیم.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که در سال‌های پیش رو آرزوهایش برای حوزه سلامت محقق شود و تاکید کرد: سهم حوزه سلامت از تولید ناخالص ملی باید افزایش یابد. باید زمینه‌هایی فراهم می‌شد که این موضوع در بودجه 94 عملیاتی شود، اما حتما محدودیت‌هایی وجود داشته که چنین اتفاقی نیفتاده است. بی‌تردید این امر باید در سال‌های بعد محقق شود.

وزیر بهداشت گفت: تجمیع بیمه‌ها امری است که حتما باید عملیاتی شود. مشکلات بیمه‌های تکمیلی و تجاری باید رفع شود و برگه‌های بیمه باید مانند اوراق بهادار ارزشمند شوند.

هاشمی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت توزیع نیروی متخصص بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار و همچنین کاهش هزینه‌های درمان بیماران بویژه بیماران صعب‌العلاج اشاره کرد و گفت: یکی از علاقه‌مندی‌های مهم ما بحث بیماری‌های صعب‌العلاج و نابارور بود که دوست داشتیم کمک بیشتری در این دو حوزه صورت گیرد، اما به دلیل محدودیت منابع نتوانستیم این امر را محقق کنیم. امیدواریم در سال 94 گشایشی در این حوزه صورت گیرد. ( ایسنا )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها