jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۷۸۳۰۴۴   ۰۸ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۳

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان از آغاز طرح امداد و نجات هوایی به مجروحان و حادثه‌دیدگان حوادث مختلف در سطح استان از امروز (8 فروردین 1394) خبر داد.

آغاز طرح امدادهوایی هلال‌احمر گیلان

علیرضا خصوصی در جریان بازدید از طرح‌های امداد نوروزی جمعیت هلال‌احمر شهرستان مرزی بندر آستارا و حضور در جمع امدادگران این جمعیت، گفت: جمعیت هلال‌احمر گیلان از 25 اسفندماه 1393 با راه‌اندازی 51 پایگاه امدادی درون شهری، برون شهری و سیار در سطح استان به استقبال عید نوروز و امدادرسانی به مسافران نوروزی رفته که این طرح تا 15 فروردین 1394 ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در این طرح 62 دستگاه آمبولانس، خودروی امدادی و ترابری و 26 دستگاه ست نجات بکار گرفته شده است، ادامه داد:طرح امداد هوایی از امروز (8 فروردین ماه) در سطح استان گیلان آغاز و به امداد، نجات و جابجایی مصدومان و حادثه دیدگان خواهد پرداخت.

خصوصی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد:در طرح نوروزی امسال دو دستگاه هواناو بکار گرفته شده و علاوه بر پایگاه‌های جاده‌ای و کوهستان، سه پایگاه دریایی در بندر آستارا، بندر انزلی و رودسر مستقر شده است.

وی افزود: علاوه بر امکانات ایجاد شده، 87 ایستگاه سلامت و دوستدار کودک در طرح نوروزی دایر شده است.

خصوصی از بکار گیری 4959 نفر روز امدادگر، داوطلب و نیروی جوان در طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر گیلان سخن گفت و اظهار داشت: نیروها و تجهیزات بکار گرفته شده در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 35 درصد افزایش داشته است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.