jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۸۲۸۵۵   ۰۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۳

جام جم ورزشی : تمام تلاش جماعت مرتبط با والیبال ساحلی ایران بر این است که از بن بست یا به عبارتی در بند مناسبت بودن رها شود، راه اندازی بخش لیگ باشگاهی گام اول این اقدامات بود.

دست های کرخت شده پیرمرد پایدار والیبال ساحلی

به گزارش جام جم ورزشی ، اما از جمع این همه باشگاهی که برای ورود به والیبال ساحلی سر و دست می شکنند فقط یک باشگاه آن هم شهرداری ارومیه در مقطعی وارد گود شد و این بی میلی و بی پایی در تیمداری بر روی شن و ماسه باعث شده که بازیکنان تراز اول ساحلی هر مسابقه ای با یک پیراهن و یک نام وارد گود شوند، آن هم به خاطر دو یا سه میلیون تومان. با این همه ساحلی بازان ایرانی کاچی را به از هیچی می دانند، این در حالی است که والیبال ساحلی در قاره ها تمام سواحل بین المللی را درنوردیده و به تهدیدی بسیار جدی برای حذف والیبال سالنی در بازی های المپیک تبدیل شده است، البته والیبال ساحلی با وجود تنگنا ها پاورچین پاورچین به چین و ماچین رسید و دیدیم که در بازی های ساحلی آسیا که در شهر پوکت تایلند برگزار شد به مقام نایب قهرمانی رسید، صابر هوشمند و بهمن سالمی در تعقیب جایگزینان شایسته ای برای آقا محمد سلاق و پرویز فرخی شده اند که یکبار در تور ساحلی آسیا که آن نیز در تایلند برگزار شد به عنوان قهرمانی رسیده بودند، این اتفاقات نشان می دهد علی رغم همه مشکلات ناشی از منابع مالی می توانیم در مسابقات روی شن و ماسه با دو بازیکن به اندازه یک تیم 12 نفره مدال کسب کنیم کما اینکه در المپیک نوجوانان در پکن حائز نشان برنز شدند با این احوال باید تکلیف این رشته ورزشی را روشن کنیم، که آیا می خواهیم با گذشت بیش از دو دهه هنوز هم به این رشته به عنوان ورزشی تفریحی برای همبرگر به ایشان نگاه کنیم تا گام در راه موفقیت بگذاریم. ژاپن،چین،قزاقستان و حتی قطر که بازیکنان برزیلی را به تابعیت درآورده است سوای شرکت در بیشتر تور جهانی در برزیل،استرالیا و اروپا اردو می زنند. ساحلی بازان اندونزی ماهانه از فدراسیون والیبالشان حقوق دلاری می گیرند و به قول خودشان هیچ دغدغه ای ندارند اما در ایران بازیکنان 37-38 ساله ما طی 20 سال اخیر حتی پول یک خانه معمولی در شهرستان ها را به دست نیاورده اند، کیست که زحمات آقا محمد سلاق، پرویز فرخی، ابراهیم سن سیلی،یوسف دوبنده و رحمان رئوفی را در والیبال ساحلی نداند، اما امروز که فرخی در سن 47 سالگی آهنگ وداع خوانده است، نگران گذران زندگی و روزهایی که در سوز و سرمای کناره آشوراده تک و تنها تمرین می کرد و از فرط بارش و باد و سرما انگشتانش کرخ می شد. این در شرایطی است که والیبال بازان سالنی همتراز وی پول پارو می کنند. انصاف، عدالت و مساوی خواسته خانواده توپ و تور است و این تنها در سایه پردازش حرفه ای به والیبال ساحلی تحقق می یابد..

والیبال ساحلی خوب باید، کم کم پوست عوض می کند و امروز دور به جوانانی چون بهمن سالمی عباس پورعسگری، صابر هوشمند یا ایمان کرمی نژاد که بوشهری است فراوان تعریف می کنند او با 2.7 متر قد فیزیک بسیار مطلوبی دارد و دفاع هایش بی نظیر است اما جالب اینکه وی در هیچ یک از پنج مرحله لیگ ایران حضور پیدا نکرد چرا که بوشهر تیمی در ساحلی ندارد و دیگران هم تعارفی به وی نزده اند تا زوجی را تشکیل بدهند، خب پس توسعه سرمایه های ورزشی چه می شود اگر ژاپنی ها یک بازیکن با چنین قد و قواره ای را پیدا کنند به این آسانی او را از دست می دهند

اشک ها لبخند ها

والیبال ایران سالی نیکو داشت، شادی های این ورزش حدو حدود نداشت، کسب مقام قهرمانی بازی های آسیایی، قرار گرفتن در جمع شش تیم برتر جهان و ایستادن در رده چهارم لیگ جهانی، قهرمانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان همه و همه شیرین شد، امیر حسین اسفندیار جوان بلند قامت مازندرانی تیم نوجوانان دو جایزه بهترین های نوجوانان آسیا- اقیانوسیه گرفت، در مسابقات نوجوانان آسیا رسول آق چلی از گنبد ارزشمند ترین و علی اصغر مجرد از مشهد بهترین مدافع و جواد کریمی بهترین پاسور شناخته شدند، کریمی را خیلی ها جانشین شایسته ای برای سعید معروف می دانند، در مسابقات جوانان آسیا که در کلمبوی سریلانکا انجام پذیرفت تیم ایران با قاطعیت قهرمان شد و هم به عنوان تیم اول آسیا جواز شرکت در رقابت های جوانان جهان در مکزیک را به دست آورد، سهند ا...وردیان ، محمد جواد معنوی نژاد و اکبرولایی سه بازیکن ایرانی بودند که به ترتیب جوایز انفرادی بهترین مدافع، ارزشمندترین بازیکن و بهترین دریافت کننده را به خود اختصاص دادند. حالا در سال جدید بازیکنان این سنین هم در آوردگاه جهانی ظاهر می شوند تا نمودار دیگری از ریشه ای ودن والیبال در جامعه جوان ایران باشد.

اما در کنار اشک ها و لبخند های شیرین که بر لب اهالی توپ و تور نقش بست، اشک هایی هم قلب اهالی والیبال را به درد آورد، کوچ ابدی حسین معدنی مربی مودب و موقر تیم ملی ، فوت کارشناس و بازیکن والیبال حمیدرضا محرابی و سرانجام پرواز ابدب دکتر جمشید آریا، مدرس و استاد دانشگاه و مربی بین المللی والیبال دل جامعه توپ و تور را به درد آورد. امید که سال نو، سالی سرشار از شادکامی باشد و ملی پوشان جوان و پیشکسوتان بزرگوار ورزش در کنف حمایت پروردگار متعال قرار بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها