jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۸۰۱۶۵   ۲۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۵

زن تبهکاری که در پوشش پرستار از زنی سالخورده سرقت کرده بود و در جریان دزدیدن طلاهای پیرزن وی را مجروح کرده بود تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

پرستاری که سرقت خونین را رقم زد + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ،‌ ۱۲ بهمن ماه وقوع یک فقره سرقت به عنف منزل به کلانتری اعلام، پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، موضوع برای رسیدگی در دستور کار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:پس از چندین تماس تلفنی با خانه و در حالیکه خانم جوانی را به عنوان پرستار برای مادرم استخدام کرده بودم، به علت عدم پاسخگویی به تماس های مکرر خود را به منزل مادرم در خیابان دبستان رساندم؛ زمانیکه وارد خانه شدم، مادرم را بر روی زمین و در حالیکه از ناحیه سر دچار شکستگی شده بود، پیدا کردم بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و مادرم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

وی در خصوص استخدام پرستار گفت: حدودا یک هفته پیش از حادثه، در داخل قطار مترو با خانم جوانی آشنا شدم که مدعی بود به دنبال کار می گردد اما موفق به پیدا کردن کار مناسبی نشده بود؛ در حالیکه تحت تأثیر صحبت های این زن قرار گرفته و قصد کمک برای حل مشکل او را داشتم، به او پیشنهاد دادم تا در قبال دریافت حقوقی مناسب از مادرم پرستاری کند و او نیز بلافاصله پیشنهاد مرا قبول کرد.

اظهارات شاکی

شاکی افزود:یک هفته از حضور این خانم جوان در منزل مادرم -که نزدیک به هفتاد سال سن دارد - گذشته بود و طی همین این مدت به او اعتماد پیدا کرده بودم؛ بنده هر روز در چندین نوبت با منزل مادرم تماس گرفته تا از حضور پرستار اطمینان پیدا کرده و همچنین جویای حال مادرم نیز باشم اما روز حادثه، هیچکس پاسخگوی تماس هایم نبود! به تصور اینکه برای مادرم اتفاقی افتاده (بواسطه داشتن عارضه قلبی) سریع خود را از محل کار به منزل رساندم اما در کمال تعجب، مادرم را بر روی زمین پیدا کردم که از ناحیه سر دچار شکستگی شده و خون زیادی از وی رفته بود؛ در حالیکه هیچ خبری از پرستار مادرم نبود، بلافاصله مادرم را به کمک اروژانس به بیمارستان رسانده و در حال حاضر نیز مادرم در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت قرار دارد.

شاکی در خصوص نحوه اطلاع از سرقت طلا و جواهرات مادر ش نیز گفت:در زمان انتقال مادرم به بیمارستان و در حالیکه در داخل آمبولانس کنار او حضور داشتم ، متوجه کبودی های روی دست مادرم شدم که هیچ طلایی داخل دستش نبود ؛ مادرم بیش از ۱۰ حلقه النگو در داخل دستش داشت اما در زمان انتقال به بیمارستان متوجه شدم که تمامی آنها بهمراه یک رشته زنجیر و پلاک یادگار پدر مرحومم، سرقت شده است.

شکار تصویر پرستار قلابی

با توجه به شیوه و شگرد سرقت صورت گرفته و متواری شدن پرستار، کارآگاهان به محل زندگی مادر شاکیه مراجعه و در بررسی محل سرقت اطمینان پیدا کردند که ضربات وارد شده به ناحیه پشت سر و پیشانی پیرزن توسط یک گلدان بلورین صورت گرفته و سارق پس از بیهوشی پیرزن اقدام به سرقت طلا و جواهرات همراهِ پیرزن و همچنین چند رشته طلا و جواهرات داخلِ خانه کرده است.

در ادامه و با بررسی میدانی از محدوده محل زندگی مادر شاکیه، کارآگاهان موفق به شناسایی یک مغازه سوپر مارکتی شدند که صاحب آن یک دوربین مدار بسته را در بیرون از مغازه اش پیش بینی کرده بود ؛ سرانجام تصاویر دوربین مداربسته بررسی و شاکیه موفق به شناسایی تصویر یک خانم بعنوان پرستار مادرش می شود.

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در حال حاضر مادر شاکیه همچنان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان تحت مراقبت های درمانی قرار داشته و امکان انجام تحقیقات از وی در خصوص نحوه ارتکاب سرقت، هنوز وجود ندارد.

شناسایی کنید

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی با اشاره به دستور انتشار تصویر متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی گفت:با توجه به متواری شدن سارق خانمی که تحت پوشش پرستار اقدام به سرقت به عنف طلا و جواهرات از مادر شاکیه کرده و به جهت شناسایی و دستگیری این شخص، دستور انتشار بدون پوشش این شخص از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر این شخص شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، محل زندگی و یا محل های تردد وی را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۱۲۳ در اختیار کارآگاهان قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ححح
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
گناه داره بچه است .زنه را آزاد كنید و بجایش 3و4 تا مرد را دار بزنید .
۱
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها