jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۹۹۲۸   ۲۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

تیم فوتبال امید ایران در شرایطی در دیداری تدارکاتی موفق شد با یک گل تیم المپیک کویت را شکست دهد که در پایان این دیدار محمد خاکپور با تمجید از شاگردانش گفت: خوشحالم که بازیکنانم به این باور رسیده‌اند که می‌توانند مقابل هر تیمی به برتری برسند.

تیم فوتبال امید ایران که قرار است از سوم فروردین ماه در رقابت‌های انتخابی المپیک در تهران به مصاف تیم‌های نپال، فلسطین، افغانستان و عربستان برود در جریان اردوی تدارکاتی خود در کویت موفق شد یک بر صفر تیم امید این کشور را شکست دهد. در این بازی که پنجشنبه‌شب در ورزشگاه الشباب کویت برگزار شد اخباری، کنعانی، حق‌وردی، وکیا، حیدریه، کریمی، حسینی، کمندانی، برزای، فاضلی و مطهری ترکیب اولیه تیم ایران را تشکیل می‌دادند و تک گل شاگردان خاکپور را بهنام برزای در دقیقه 38 و از روی نقطه پنالتی وارد دروازه کویت کرد. در پایان این دیدار محمد خاکپور، سرمربی تیم امید گفت: بازی قابل‌قبولی انجام دادیم. بازیکنان ما در حمله و هم در دفاع خوب و سازمان یافته بازی کردند و در مجموع سرتر از حریف بودیم. حتی در دقایقی که ده نفره بودیم هم انسجام‌مان دچار آسیب نشد. مسابقات تدارکاتی زیادی انجام دادیم تا به این هماهنگی در همه خطوط برسیم. از نظر من بازیکنان بهترین‌های تکنیکی، تاکتیکی و اخلاقی رده سنی خودشان هستند و خوشحالم به این باور رسیده‌اند که می‌توانند هر تیمی را شکست دهند.

سرمربی تیم امید خاطرنشان کرد: امیدوارم در تمام مسابقات رسمی فروردین ماه هم همین طور محکم و باانگیزه ظاهر شویم و دل مردم را شاد کنیم تا با صعودمان عیدی مناسبی به آنها بدهیم.

به گزارش سایت فدراسیون، خاکپور در جمع بازیکنانش خاطرنشان کرد: راهی را شروع کرده‌ایم که انتهایش می‌تواند به شرط همدلی، سخت‌کوشی و جانفشانی، رسیدن به المپیک ریو باشد. حاضرم تیمم در زمین بازی ببازد، اما اخلاق را نبازد؛ چرا که اخلاق اصل و جوهر فوتبال است. پس در کنار مسائل فنی هرگز نباید از اخلاق غافل شویم.

سرمربی تیم امید با اشاره به مسابقات فروردین ماه یادآور شد: قوانین به ما می‌گوید برای مسابقات نمی‌توانیم همه بازیکنانی را که در این چند ماه به ما کمک کردند در اختیار داشته باشیم و این سخت‌ترین کار من است تا نفرات نهایی را انتخاب کنم و تعدادی را به ناچار کنار بگذارم، اما مطمئن باشید ما یک خانواده‌ایم و بعد از مسابقات فروردین ماه، آنها به جمع ما ملحق خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها