jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۶۹۴۱   ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۱

وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که پیشرفت‌هایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

کری: مذاکرات هسته ای پیشرفت داشت

به گزارش رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که در مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا پیشرفت‌هایی حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد هرگونه توافق هسته‌ای با ایران شامل دسترسی‌های سرزده و اقدامات راستی آزمایی است.

وی در ادامه گفت که تا کنون هیچکس گزینه مناسب‌تری برای ممانعت از دستیابی به سلاح هسته‌ای ارائه نکرده است.

کری همچنین از ادامه مذاکرات با ایران در 15 مارس خبر داد.

مذاکرات دو جانبه‌ای که از روز دوشنبه (11 اسفند) در سطوح مختلف بین دیپلمات‌های ارشد کشورمان و آمریکا شروع شده بود، امروز پایان یافت.

عصر امروز (چهارشنبه) معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با دیپلمات‌های سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلستان دیدار کرده و فردا (پنج‌شنبه) نیز این دور از مذاکرات با نشست جامع ایران و گروه 1+5 در مونترو پایان خواهد یافت.

دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران از 15 تا 20 مارس (24 تا 29 اسفند) برگزار خواهد شد. این مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده که احتمالا مذاکرات آتی نیز در ژنو انجام خواهد یافت.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها