jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۶۹۴۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۱

وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که پیشرفت‌هایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

کری: مذاکرات هسته ای پیشرفت داشت

به گزارش رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که در مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا پیشرفت‌هایی حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد هرگونه توافق هسته‌ای با ایران شامل دسترسی‌های سرزده و اقدامات راستی آزمایی است.

وی در ادامه گفت که تا کنون هیچکس گزینه مناسب‌تری برای ممانعت از دستیابی به سلاح هسته‌ای ارائه نکرده است.

کری همچنین از ادامه مذاکرات با ایران در 15 مارس خبر داد.

مذاکرات دو جانبه‌ای که از روز دوشنبه (11 اسفند) در سطوح مختلف بین دیپلمات‌های ارشد کشورمان و آمریکا شروع شده بود، امروز پایان یافت.

عصر امروز (چهارشنبه) معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با دیپلمات‌های سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلستان دیدار کرده و فردا (پنج‌شنبه) نیز این دور از مذاکرات با نشست جامع ایران و گروه 1+5 در مونترو پایان خواهد یافت.

دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران از 15 تا 20 مارس (24 تا 29 اسفند) برگزار خواهد شد. این مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده که احتمالا مذاکرات آتی نیز در ژنو انجام خواهد یافت.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر