jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۶۹۴۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۱

وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که پیشرفت‌هایی در مذاکرات هسته‌ای با ایران حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

کری: مذاکرات هسته ای پیشرفت داشت

به گزارش رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که در مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا پیشرفت‌هایی حاصل شد اما اختلافات اساسی همچنان باقی است.

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد هرگونه توافق هسته‌ای با ایران شامل دسترسی‌های سرزده و اقدامات راستی آزمایی است.

وی در ادامه گفت که تا کنون هیچکس گزینه مناسب‌تری برای ممانعت از دستیابی به سلاح هسته‌ای ارائه نکرده است.

کری همچنین از ادامه مذاکرات با ایران در 15 مارس خبر داد.

مذاکرات دو جانبه‌ای که از روز دوشنبه (11 اسفند) در سطوح مختلف بین دیپلمات‌های ارشد کشورمان و آمریکا شروع شده بود، امروز پایان یافت.

عصر امروز (چهارشنبه) معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با دیپلمات‌های سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلستان دیدار کرده و فردا (پنج‌شنبه) نیز این دور از مذاکرات با نشست جامع ایران و گروه 1+5 در مونترو پایان خواهد یافت.

دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران از 15 تا 20 مارس (24 تا 29 اسفند) برگزار خواهد شد. این مقام ارشد آمریکایی اعلام کرده که احتمالا مذاکرات آتی نیز در ژنو انجام خواهد یافت.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر