jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۶۶۵۲ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

پسر جوان که به خاطر سوءتفاهم مرتکب قتل شده بود، پس از چهار سال بـا رضایت اولیای دم از مجازات قصاص نجات یافت.

به گزارش جام‌جم، در این پرونده نصیر متهم به قتل پسر جوانی به نام وحید در پیشوای ورامین است. قاتل سال 89 پس از دستگیری به ارتکاب این جنایت اعتراف کرد و با دستور قضایی بازداشت و روانه زندان شد.با تکمیل تحقیقات جلسه محاکمه در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. در این جلسه اولیای دم قصاص خواستند و نصیر به قتل در نزاع خیابانی اعتراف کرد.قضات دادگاه هم پس از محاکمه رای به قصاص متهم دادند که حکم قصاص در دیوان عالی کشور تائید شد. همزمان با شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص، اولیای‌دم مقتول در اقدامی خداپسندانه قاتل را بخشیدند.

صبح دیروز نصیر از جنبه عمومی جرم و به ریاست قاضی مصطفی باقری پای میز محاکمه قرار گرفت و با قبول اتهامش گفت: روز حادثه در حال صحبت تلفنی با خواهرم بودم. مقتول هم همراه نامزدش در حال قدم زدن بودند. او تصور کرد من به نامزدش متلک انداخته‌ام و بر سر این موضوع با هم درگیر شدیم. هر چه به او گفتم که با تلفن صحبت می‌کردم و دچار سوءتفاهم شده است، قبول نمی‌کرد. در محل درگیری مردی بساط چاقوفروشی داشت که یک چاقو از بساطش برداشتم و با آن ضربه‌ای به مقتول زدم. در این مدت از کار خود پشیمان شدم و درخواست بخشش دارم.پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر