jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۷۶۱۶۷   ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۹

فعالان حقوق بشر سوریه می گویند گروه تروریستی داعش با استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک، مخالفان خود را شناسایی می کند.

فیسبوک دشمنان داعش را شکار می کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه روسی راشاتودی، پایگاه «رقه در سکوت سربریده می شود» که جنایت های گروه تروریستی داعش را در سوریه ثبت می کند نوشت: داعش با ایجاد حساب های کاربری جعلی در شبکه اجتماعی فیس بوک، خود را مخالف تروریست ها جا می زند و با این شگرد مخالفان این گروه را شناسایی و دستگیر می کند.

به محض اینکه فرد مخالف با داعش شروع به مکالمه و تبادل اطلاعاتی با عضو داعشی می کند، متخصصان سایبری این گروه تروریستی او را مکان یابی می کنند و داعش به این ترتیب مخالفان خود را شکار می کند.

بر اساس این گزارش، داعش تا کنون صدها تن از مخالفان خود را در سوریه با این روش دستگیر کرده است و تله فیسبوکی یکی از دستورکارهای اصلی تیم رسانه ای – سایبری داعش است.

گروه «رقه در سکوت سربریده می شود» افزود: داعش از این تله شبکه های اجتماعی برای دستگیری خبرنگاران خارجی حاضر در سوریه نیز استفاده می کند.

ترجمه: جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها