jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۷۵۱۶۴   ۰۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۴

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

فائزه هاشمی بخشی از مصاحبه خود با فیگارو را تکذیب کرد


دولت یک سال فرصت را به امید لغو تحریم‌ها از دست داد

کیهان نوشت : دولت برخلاف انتظار موجود، رویکردی متناقض را برای خروج از رکود اقتصادی در پیش گرفت.روزنامه شرق با انتشار این تحلیل نوشت: رویه منطقی، طبیعی و مورد انتظار از دولت یازدهم این بودکه از فرصت موجود استفاده کرده و مقدمات دوران اقتصاد بدون نفت را با تسهیل فضای فعالیت و شرایط کسب وکار نیروهای مولد و کارآفرین به ویژه در بخش خصوصی فراهم کند.اما دولت ضمن نادیده گرفتن پتانسیل نیروی مولد بخش خصوصی، با تکیه بر صنایع بزرگ دولتی و شبه دولتی و افزایش قیمت‌ها و مالیات و هزینه‌های فعالیت بخش مولد خصوصی، رویکردی بس متناقض و متضاد برای خروج از رکود در پیش گرفت و به تدریج رکن اصلی سیاست اقتصادی خود را بر محور چرخه باطل دولت‌های پیشین مستقر کرد.این روزنامه می‌افزاید: دولت نقطه ثقل فعالیت خود را بر افزایش درآمدهای حاصل از فروش منابع طبیعی یا با ارزش افزوده کم قرار داد و به امید برطرف شدن تحریم‌ها (که البته در جای خود امری لازم است) نشست. یک سال و اندی زمان پر ارزش از دست رفت و به قول بیهقی قضا در کمین بود و کار خویش می‌کرد و قیمت‌های نفت سقوط کرد.

نویسنده خاطرنشان می‌کند، قاعده طبیعی برون رفت از رکود این بود که دولت با کوچک‌سازی بدنه خود و چابک‌سازی و ارتقای کارآمدی و کارآیی خود به جای بار روی اقتصاد، پشتیبان و کمک‌کار آن شود. بسترسازی لازم برای رشد فعالیت مولد و کارآفرینی و رفع تضییقات و تحمیلات موجود ضمن افزایش ایجاد اشتغال و درآمد ملی، توان مصرف جامعه را بالا برده و خروج از رکود را رقم می‌زد. همچنین در این میان درمان برنامه‌ریزی شده معضلات اقتصادی نیز قابل پیگیری بود. اما در عمل چیز دیگری در حال تکوین است.نویسنده با انتقاد از عدم کوچک‌سازی دولت و افزایش هزینه‌های آن در کنار افزایش قیمت حامل‌های انرژی نوشت: تنها راه نجات واقعی و پایدار اقتصاد کشور، بسترسازی و اجرای سیاست‌های اقتصادی در جهت رشد و توسعه غیررانتی و رقابتی بخش‌های خصوصی مولد اقتصادی و کارآفرینی و تکیه به نیروی کار و خلاقیت مردم است.

دولت به جای صرف انتقال فشار بار مالیاتی و هزینه‌های خود به مردم و بخش مولد خصوصی و کارآفرینان باید رویکردی را اتخاذ کند تا اولا حجم و هزینه‌ها و ابعاد دخالت و تصدی‌گری خود را کاهش دهد، دوما سبدمالیاتی را به سمت بخش‌های عمومی و شبه‌دولتی، ثروتمندان و سوداگران و بخش غیرمولد گسترش دهد و سوما درآمد مردم و تولیدکنندگان را بالا برده که ضمن خروج از رکود، امکان کسب مالیات و درآمد نیز میسر شود.

تورم ناشی از افزایش نقدینگی ثبات اقتصادی را تهدید می‌کند

کیهان در خبری منتشر کرد : آمارهای رسمی دولت از افزایش 27/9 درصدی نقدینگی و افزایش تسهیلات واگذار شده از سوی بانک‌ها حکایت می‌کند. مفهوم این آمار، فراهم شدن مقدمات افزایش تورم در کشور است.حجم نقدینگی در پایان دی ماه سال جاری با رشد 22/7 درصدی به 687 هزار و 800 میلیارد تومان رسید.پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد رشد نقدینگی در دی ماه سال 1392 نسبت به دی ماه سال قبل 27/9 درصد بوده است.نقدینگی 687 هزار میلیارد تومانی به این معنی است که امسال و تا ماه دهم از سال 93، 127 هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه شده است.روزنامه اعتماد در همین زمینه نوشت: دولت روحانی از ابتدای کار خود، مهار نقدینگی و انضباط پولی را در صدر برنامه‌های خود قرار داد. با این وجود رشد 29 درصدی نقدینگی در سال گذشته از عدم توفیق این برنامه دولت خبر می‌داد بخشی از افزایش حجم نقدینگی در سال 1392 ناشی از این است که پنج مؤسسه مالی و اعتباری از بانک مرکزی مجوز فعالیت گرفتند و آمار نقدینگی آنها به آمار نقدینگی موجود اضافه شد. این موضوع به اواخر دی ماه سال گذشته برمی‌گردد؛ زمانی که معاون نظارتی بانک مرکزی از احتساب میزان نقدینگی در اختیار مؤسسات مالی و اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی در آمار نقدینگی جامعه خبر داد و گفته بود: میزان نقدینگی این مؤسسات معادل 20 الی 25 درصد حجم نقدینگی موجود در جامعه است.

یادآور می‌شود مسئولان دولت فعلی، پروژه‌های عمرانی مانند مسکن مهر را که موجب ایجاد مسکن برای 2 میلیون و 400 هزار خانواده شده، موجب افزایش نقدینگی می‌دانستند اما اکنون معلوم شده عوامل دیگری در این کار دخیل هستند.همزمان قائم‌مقام بانک مرکزی از دست درازی بانک‌ها به منابع بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات بیشتر خبر داده و نسبت به بازگشت تورم هشدار داده است. اکبر کمیجانی با اشاره به اینکه بانک‌ها نه تنها به منابع خود تسهیلات داده‌اند که به منابع بانک مرکزی هم دست‌درازی کرده‌اند، نسبت به بازگشت تورم هشدار داد. اکبر کمیجانی تصریح کرد: پیش‌بینی ما در خوشبینانه‌ترین وضعیت برای کل سال 280 هزار میلیارد تومان بود ولی اگر اوضاع تا پایان سال به همین روال پیش رود، بانک‌ها 324 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت خواهند کرد که به مراتب بالاتر از پیش‌بینی ما است.قائم مقام بانک مرکزی گفت: تعداد زیادی از بانک‌ها به عنوان اضافه برداشت بدهکار بانک مرکزی هستند. بانک‌ها نه تنها منابع خود را در این راه مصرف کردند، بلکه به منابع بانک مرکزی هم دست‌درازی کرده‌اند و این خطر بزرگی است که می‌تواند اهداف تورمی را برای سال آینده مخدوش کند.

وی می‌‌گوید: ارقام نشان می‌دهد بانک‌ها بیش از آنچه که قابل پیش‌بینی بوده تسهیلات اعطا کرده‌اند. اگر فرض کنیم در بدترین سناریو حدود 40 تا 50 درصد این منابع، منابع جدید است، باز هم بانک‌ها در محدوده‌ای عمل کرده‌اند که خطر برگشت تورمی را مطرح می‌کند. وی با گلایه از وضعیت وام‌دهی بانک‌ها اظهار کرد: ما از منظر کلان و کل تسهیلات اعطایی نه تنها احساس نمی‌کنیم که بانک‌ها خویشتنداری کرده‌اند، بلکه حتی مازاد بر منابع خودشان و با استفاده از منابع بانک‌ مرکزی به عنوان اضافه برداشت، به این موضوع دامن زده‌اند و احتمالا در مدت باقیمانده، به صور مختلف اعطای تسهیلاتشان نسبت به ماه‌های قبل بیشتر هم خواهد شد.

پرونده فساد 6500 میلیاردی مربوط به دوره اصلاحات است

کیهان منتشر کرد : رئیس بانک مرکزی تلویحاً فاش کرد پرونده 6500 میلیارد تومانی مربوط به دوره اصلاحات است. ولی‌الله سیف می‌گوید این پرونده مربوط به 10 سال پیش است.سیف در نشست مدیران عامل و اعضای هیئت‌مدیره بانک‌ها گفته است: در پرونده 6500 میلیارد تومانی نظام بانکی را مقصر جلوه می‌دهند و برخی اخبار به گونه‌ای جهت‌دار منتشر شده که گویی این پرونده جدید و مربوط به زمان حاضر است، درحالی که این پرونده به یک دهه قبل برمی‌گردد و بانک مرکزی نیز قبلاً این پرونده را همراه با سایر موارد (جمعاً 575 مورد) به مقام قضائی جهت‌ پیگیری اعلام نموده بود.به گزارش خبرگزاری فارس، بخش عمده تسهیلات 6500 میلیارد تومانی آقای «م‌ر» تولید کننده لوله پروفیل و صاحب گروه صنعتی «ص» متعلق به یک بانک خصوصی است که البته گفته می‌شود وی به یک بانک دولتی هم بدهی قابل توجهی دارد. این فرد، 4000 میلیارد تومان به یک بانک خصوصی بدهکار است و البته به دو بانک دولتی هم بدهی کلانی دارد. وی که تولید کننده لوله پروفیل است، علت شکل‌گیری بخشی از بدهی‌ خود را عدم وصول طلب خود از برخی شرکت‌های پیمانکاری عنوان و اعلام آمادگی می‌کند بابت بدهی‌اش کارخانه‌های او تحویل بانک شود. این درحالی است که این واحدها نیز در گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی دچار بحران و اعتراضات کارگری بوده‌اند.

یک مقام آگاه در پاسخ به این سؤال که چگونه بانک به این فرد 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، گفت: بخش عمده این تسهیلات، ال‌سی بوده به طوری که فقط در یک مرحله بانک برای او 600 میلیون یورو ال‌سی باز کرده بود. باتوجه به نرخ حدود 4 هزار تومانی یورو در بازار، تنها 2400 میلیارد تومان از آن مختص این یک فقره ال‌سی است. این تسهیلات در حدود سال‌های 80 پرداخت شده است.طبق گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس از نظام بانکی، این فرد که صاحب یک گروه صنعتی است، به یک بانک دولتی هم بدهی قابل توجهی دارد.

مفهوم لایحه بودجه 94 از نگاه اقتصاددان اصلاح‌طلب

کیهان خبر داد : یک اقتصاددان می‌گوید رشد مورد ادعای دولت رشد با کیفیت نیست.فرشاد مؤمنی در مصاحبه با خبر آن‌لاین گفت: با کمال تأسف در سال 94 براساس تمهیداتی که در لایحه بودجه قابل مشاهده است، قرار نیست تغییرات مثبت محسوسی در اقتصاد کشور اتفاق بیفتد. آنچه برای سال آینده می‌توان پیش‌بینی کرد این است که ما همچنان فاقد رشد با کیفیت، به عنوان رشد متکی بر بخش‌های مولد خواهیم بود.این اقتصاددان نزدیک به اصلاح‌طلبان بیان داشت: رشدهای حاصله نیز بیشتر جنبه صوری داشته و ناظر بر تغییرات غیر مؤثر در بهبود وضعیت کلی اقتصاد با خصلت پایداری خواهد بود. مانند آنچه امسال اتفاق افتاد و 4 درصد رشد اقتصادی برای 6 ماهه اول امسال اعلام شد که احتمالاً برای کل سال 2 درصد خواهد بود. اگرچه در محاسبات آماری واقعاً این رشد اتفاق افتاده، اما رشد با کیفیتی که مبتنی بر افزایش تولید و رونق بنگاه‌های تولیدی باشد، نبوده و بیشتر به رشد نقدینگی دلالت داشته. در سال آینده نیز در سند بودجه 2/5 درصد رشد اقتصادی برآورد شده اما در صورت حصول این نتیجه هم رشد اقتصادی با کیفیتی نخواهیم داشت و صرفاً شاهد بالا رفتن کمیت اعداد و ارقام بوده‌ایم.

ذره بین دولت روی ماموریت های امسال کارمندان و مدیران

خراسان نوشت : بر اساس بخشنامه یک مسئول مهم اجرایی به تعدادی از وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، تاکید شده است که نظر به اهمیت اطلاع و اشراف بر ماموریت های داخلی و خارجی کارمندان و مدیران این دستگاه ها در سال 93، تا پایان اسفندماه نسبت به ارائه لیست مربوط به این سفرها به تفکیک تعداد افراد اعزامی، روزهای ماموریت و محل ماموریت اقدام و سپس نسبت به ارائه گزارش تفصیلی تاثیرات این ماموریت ها، دستورات لازم را صادر کنند.

دستور کابینه درباره طلب بنیاد مستضعفان از دولت

خراسان اعلام کرد : بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه اعلام شده است که نظر به مجوزهای قانونی مبنی بر تهاتر بدهی های دولت به برخی دستگاه ها با مطالبات و بدهی های زیر مجموعه های این دستگاه ها به دولت که به منزله یک شخصیت حقوقی واحد هستند، مبلغ 1 هزار و 600 میلیارد ریال از مطالبات بنیاد مستضعفان از دولت بابت آزادراه تهران – شمال و شرکت جنرال مکانیک، با بدهی های این بنیاد به دولت تهاتر می شود.

واکنش امریکا به رزمایش بزرگ پیامبر اعظم

ایران نوشت : سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا در بحرین، در واکنش به رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس گفت: «به توانایی دفاعی نیروهای دریایی خودمان اطمینان دارم.» کوین استفنس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری«آسوشیتدپرس» افزود: «نیروهای امریکایی این رزمایش را تحت نظر دارند اما نگرانی بابت این رزمایش وجود ندارد.»

دو سایت «جماران» و «بهارنیوز» فیلتر شدند

ایران اعلام کرد : دو سایت «جماران» و «بهارنیوز» با دستور قضایی از شب گذشته فیلتر و از دسترس خارج شدند. به گزارش «انتخاب»، سایت «جماران» ارگان رسمی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تحت ریاست سید حسن خمینی است. به نظر می‌رسد که فیلتر این دو سایت به دلیل انتشار اخبار و تصاویر رئیس دولت اصلاحات است. در همین حال، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایسنا گفت: این وزارتخانه سایت جماران را فیلتر نکرده و درباره علت فیلتر شدن این سایت باید از دادستانی سؤال کرد.

خاطره رفیقدوست از احمدی‌نژاد

ایران خبر داد : «آقای احمدی‌نژاد دو سال کارمند ما در بنیاد مستضعفان بود. ایشان در هیأت‌ مدیره شرکت آتی‌ساز بود. وی را به همراه آقای‌ هاشمی‌ثمره و آقایی به‌ نام حسامی، بنده به توصیه آقای باهنر به آقای علیزاده معاون خودم معرفی کردم. ایشان بعد از استانداری اردبیل عضو هیأت‌ مدیره آتی‌ساز شد. بعد از چند وقت آقای علیزاده گفت که به کار ما نمی‌خورد.» محسن رفیقدوست عضو ارشد حزب مؤتلفه ضمن بیان این خاطره به ماهنامه 42 گفته: «من همواره انتقادات زیادی در آن زمان مطرح کردم.»

سفر شخصی احمدی‌ن‍ژاد به ترکیه

ایران در خبری منتشر کرد : محمود احمدی‌نژاد در جریان نخستین سفر خارجی خود پس از ریاست جمهوری روز گذشته در شهر استانبول به دیدار عبدالله گل رئیس جمهوری سابق ترکیه رفت. به گزارش «عصر ایران» به نقل از رسانه‌های ترکیه، احمدی‌نژاد به منظور شرکت در چهارمین سالگرد وفات نجم‌الدین اربکان نخست وزیر سابق ترکیه به این کشور رفته است. او دیروز جمعه با حضور در شهر بورسا در مراسم سالگرد اربکان شرکت کرد. وزارت خارجه ایران اعلام کرده است از این سفر اطلاعی ندارد و هیچ هماهنگی بابت آن انجام نشده است. طبق اعلام وزارت خارجه، این سفر یک سفر شخصی محسوب می‌شود.

امام جمعه مشهد: کنسرت، مطرب بازی است

ایران نوشت : حجت‌الاسلام علم الهدی ضمن مخالفت با برگزاری کنسرت در مشهد گفت که برگزاری چنین مراسمی مطرب بازی است. امام جمعه مشهد در ادامه تأکید کرد: مقابله با ناهنجاری‌ها یک وظیفه عمومی است و با این دید مانور فرهنگی لازم داریم، اینکه می‌گویم در مشهد کنسرت برگزار نشود اعمال قدرت و زور نیست بلکه حرف طلبگی من است و ما مسأله‌ای با موسیقی نداریم ولی مسأله کنسرت، مطرب‌بازی است.

گفتنی است، پنجشنبه، کنسرت علیرضا قربانی در چناران نزدیک به مشهد لغو شد. قربانی درباره علت لغو کنسرتش گفت: «گفتند اجرای این کنسرت مغایر با فرهنگ عمومی مردم است.»

دانشگاه‌ها 3 روز زنانه و 3 روز مردانه شود

ایران در خبری منتشر کرد : آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد معتقد است: «اختلاط دختر و پسر در دانشگاه اشتباه است، زیرا ما در اوایل انقلاب دانشگاه‌ها و امکانات زیادی نداشتیم و مجبور بودیم که کلاس‌ها را مختلط برگزار کنیم، اما در حال حاضر دانشگاه‌های زیادی در شهرها وجود دارد و می‌توان دانشگاه‌ها را سه روز زنانه و سه روز مردانه کرد.» به نوشته ایسنا، امام جمعه اصفهان این مطلب را در مجمع کمیسیون‌های فرهنگی- اجتماعی کلانشهرها و مراکز استان‌ها گفته است.

احمدی‌نژاد در ترکیه چه می‌کند؟

اعتماد نوشت : محمود احمدی‌نژاد در جریان نخستین سفر خارجی خود پس از ریاست‌جمهوری روز گذشته در شهر استانبول به دیدار عبدالله گل رییس‌جمهور سابق ترکیه رفت. به گزارش عصر ایران، احمدی‌نژاد برای شرکت در چهارمین سالگرد وفات نجم‌الدین اربکان نخست وزیر سابق ترکیه به این کشور رفته است. او قرار بود روز جمعه با حضور در شهر بورسا در مراسم سالگرد اربکان شرکت کند. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است از این سفر اطلاعی ندارد و هیچ هماهنگی بابت آن انجام نشده است. طبق اعلام وزارت خارجه این سفر یک سفر شخصی محسوب می‌شود.

پرونده موسوم به «شیخ استخاره» در مرحله تجدیدنظر

اعتماد اعلام کرد : رییس دادگاه ویژه روحانیت با اشاره به پرونده موسوم به شیخ استخاره گفت: پرونده این فرد در مرحله تجدیدنظر قرار دارد. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری رییس دادگاه ویژه روحانیت در پاسخ به سوالی درباره پرونده موسوم به شیخ استخاره گفت: این فرد به حکم صادر شده درباره خود اعتراض کرده است. وی ادامه داد: پرونده این فرد هم اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد. وی در پاسخ به این سوال که آیا توضیحاتی درباره این پرونده وجود دارد یا خیر، گفت: مطلبی که در این مورد منتشر شد و توضیحات پیرامون آن کفایت می‌کند و فعلا توضیح بیشتری وجود ندارد.

فائزه هاشمی بخشی از مصاحبه خود با فیگارو را تکذیب کرد

اعتماد در خبری منتشر کرد : فائزه هاشمی بخشی از مطالب منتسب به خود از جانب روزنامه فیگارو را تکذیب کرد. این فعال سیاسی عنوان کرد: در مصاحبه با فیگارو سوال‌های متعددی مطرح شد که گمان می‌کنم آنچه از سوی برخی رسانه‌ها به نقل از من در قالب گفت‌وگو با فیگارو مطرح شده ناشی از نقل نادرست مطالب از جانب رسانه مذکور یا اشتباه در ترجمه باشد. وی ابراز عقیده کرد که در مصاحبه یاد شده از من خواسته شده ارزیابی از خاطرات زندان داشته باشم که عنوان کردم خاطرات آن دوران خاطراتی خوب بود و در آن زمان من با انسان‌های بزرگی آشنا شدم. هاشمی با بیان اینکه در این مصاحبه از من سوال شد با چه کسانی هم‌بند بودید، یادآور شد که من در قالب پاسخ به این سوال به افرادی اشاره کردم که از گروه‌های مختلف در آن مقطع زمانی با من هم‌بند بودند. وی تصریح کرد: آنچه در برخی رسانه‌ها به نقل از من بیان شده پاسخ‌هایی است که من به سوال‌های متعدد خبرنگار دادم، اما به هر دلیل، این پاسخ‌ها به صورت نادرست در کنار هم قرار گرفته و در قالبی بیان شده که از آنچه مد‌نظر من بوده، فاصله دارد.

داعش اسم پیامبر را حذف می کند

جمهوری اسلامی نوشت : داعش، اسم پیامبر گرامی اسلام را از مساجد و سایر اماکن مذهبی و تاریخی حذف می‌کند. یک مقام محلی در استان نینوای عراق روز پنجشنبه گفت داعش به ائمه جماعات مساجد موصل دستور داده است نوشته‌های حاوی نام پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم را از مساجد این شهر بردارند. به گزارش پایگاه خبری عراقی «السومریه نیوز» این منبع افزود: داعش بدون ذکر دلیل به ائمه جماعات و مسئولین مساجد موصل دستور داده است منبت‌کاری‌هائی که نام پیامبر اسلام در آنها وجود دارد و همینطور دیوار نوشته‌های حاوی نام ایشان را از مساجد بردارند. داعشی‌ها دیروز مسجد الخضر در مرکز شهر موصل را با خاک یکسان کرده و آثار تاریخی موجود در موزه موصل را نیز از بین بردند.

یک جلاد، بعد از کشتن مردم به ترانه ای قدیمی گوش می کند

جمهوری اسلامی خبر داد : یک جلاد عربستانی که در یکی از شهرهای مهم این کشور مجری احکام قصاص است، گوش دادن به یک ترانه مشهور قدیمی را بهترین راه برای بازگشتن به زندگی طبیعی بعد از بریدن سر محکومان می‌داند! به گزارش پایگاه خبری «تیک» به نقل از العالم، این جلاد که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که از نظر او بهترین و سریع‌ترین راه برای تسکین یافتن و بازگشت به رابطه عادی با اطرافیان، گوش دادن به یک ترانه کلاسیک عربی با عنوان «مقادیر با قلبی العنا» است! به نوشته روزنامه سعودی «المرصد»، این جلاد عربستانی در پاسخ به پرسشی درباره علت تاثیرپذیری از این ترانه قدیمی، گفت: «علت آن را خودم هم نمی‌دانم! من از بچگی این ترانه را دوست داشتم و برخی از ترانه‌هایی را هم که اخیراً براساس آن ترانه بازخوانی شده، دوست دارم». وی در ادامه گفت: هر بار ترانه «مقادیر» را می‌شنوم، آرامش فکری پیدا می‌کنم، حتی وقتی که می‌خواهم برای انجام شغلم به عنوان مجری احکام اعدام آماده شوم!

محکومیت6 ایرانی به حبس ابد

قدس نوشت: یک دادگاه در امارات، 6مرد ایرانی را به اتهام دست داشتن در پرونده ربایش عباس یزدان پناه تاجر ایرانی تبعه انگلیس به حبس ابد محکوم کرده است. عباس یزدان پناه یک ایرانی تبار تبعه انگلیس است که در ژوئن 2013 در دوبی ربوده شد. همسر وی پس از این حادثه مدعی شد سرویس اطلاعاتی ایران پشت این آدم ربایی قرار دارد.

خشکبارهای سمی؟

قدس اعلام کرد : علی محسنی، معاون دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: توصیه ما به مردم این است که انواع دیگر خشکبار را جایگزین فندق کنند، زیرا این کار بهتر از آن است که از فندقهای خارجی و قاچاق استفاده کنند، زیرا احتمال آلودگی خشکبار قاچاق (بادام و فندق) به سم آفلاتوکسین زیاد است.

به جای پولتان رب گوجه فرنگی بگیرید!

قدس در خبری اعلام کرد : یکی از شرکتهای تولید کننده موادغذایی که در گذشته به فروش سهام اقدام کرده بوده و اکنون دچار مشکلات مالی شده است، به سهامداران خود گفته آنها می‌توانند به جای پول خود رب گوجه فرنگی ببرند!

اظهارات وزیر کشور هشدار بود

قدس در خبری منتشر کرد: غلامعلی حداد عادل - رئیس فراکسیون اصولگرایان- با اشاره به سخنان وزیر کشور که عنوان کرده بود پولهای کثیفی وارد سیاست شده است، گفت: وزیر کشور بصراحت نگفتند این موضوع اتفاق افتاده است، اما هشدار دادند اگر جلوی این تجارت کثیف گرفته نشود این پول از همه جا سر در می آورد.

طعنه مضحک صهیونیستها به ایران

قدس خبر داد: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در اقدامی تمسخرآمیز در صفحه فیس‌بوک خود نوشت ایران برنده بهترین بازیگر جایزه اسکار ۲۰۱۵ شده است!.

دفاع وزیر از مارلبرو!

قدس در خبری نوشت : مصطفی‌ افضلی‌فرد - دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس- گفت: با وجود خسارتهای زیاد واردات بی‌رویه کالاها به توسعه کشور و به رغم صهیونیستی بودن سیگار مارلبرو، ما شاهد دفاع تمام قد وزیر صنعت از واردات این سیگار و قانونی دانستن این اقدام هستیم.

لغو پرواز پس از ساعتها سرگردانی

قدس نوشت: مسافران پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مسیر اصفهان - اهواز روز پنجشنبه گذشته پس از ساعت ها سرگردانی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از سفر بازماندند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر