سپاه پاسداران امروز کابوس تفنگداران ویژه آمریکا در هدف‌قراردادن ناوهای هواپیمابر را با انهدام ماکت یک ناو هواپیمابر به نمایش گذاشت.
کد خبر: ۷۷۴۴۶۱
نمایش کابوس «مارینزهای آمریکایی» در تنگه هرمز

رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 نیروی دریایی سپاه صبح امروز چهارشنبه در تنگه هرمز و خلیج فارس و با رمز محمد رسول الله(ص) آغاز شد. شعار این رزمایش "نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی" اعلام شده است.

در مرحله آغازین این رزمایش، علی لاریجانی رئیس مجلس، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سرلشکر رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران حضور داشتند.

قایق‌های تندروی سپاه "تنگه هرمز" را مین‌‌گذاری کردند

در مرحله نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 سپاه، یگان‌های نیروی دریایی به اجرای عملیات پرداختند. در این مرحله از رزمایش، عملیات مین‌ریزی دریایی توسط قایق‌های تندرو و تهاجی سپاه در منطقه تنگه هرمز انجام شد.

انهدام پهپاد دشمن فرضی توسط موشک‌های دوش‌پرتاب میثاق

در ادامه روز نخست رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9 سپاه پاسداران، قایق‌های تندرو سپاه، مستقر در تنگه هرمز، با موفقیت توانستند توسط یک موشک دوش‌پرتاب میثاق، یک فروند پهپاد دشمن فرضی را منهدم کنند.

شلیک موشک‌های کروز سپاه به ماکت ناوهواپیمابر آمریکا

در ادامه رزمایش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از صبح امروز در تنگه هرمز و خلیج فارس و با رمز محمد رسول الله(ص) آغاز شده است، یگان موشکی سپاه، 4 فروند موشک کروز ساحل به دریای نصر را به‌سوی یک ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی در تنگه هرمز با موفقیت هدف قرار دادند.

خبرنگار تسنیم از محل برگزاری رزمایش گزارش داده که ماکت ناو هواپیمابری که در منطقه عمومی رزمایش به‌عنوان هدف قرار داده شده است، ماکت ناوهواپیمابر نیمیتز آمریکاست. نیمیتز یک ناوهواپیمابر با 333 متر طول است و این ماکت نیز با همین طول ساخته شده است.

شلیک موشک‌های بالستیک سپاه به‌سمت ماکت ناو آمریکایی

تعدادی از موشک‌های بالستیک خلیج فارس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با برد بیش از 270 کیلومتر از منطقه شرقی جاسک به‌سمت محل قرارگیری ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی در منطقه رزمایش شلیک شد.

خلیج فارس، یک موشک تک‌مرحله‌ای و سوخت جامد بوده و با سرعتی مافوق صوت، قادر است اهدافی تا 300 کیلومتری را هدف قرار دهد. اخیراً سازمان اطلاعات نیروی دریایی آمریکا، طی گزارشی دقت این موشک ضدکشتی را زیر 10 متر اعلام کرد و نوشت که موشک خلیج فارس قادر است تمام تجهیزات نظامی دریایی دشمنان ایران در خلیج فارس و دریای عمان را شکار کند.

موشک بالستیک سوخت جامد خلیج فارس، با دقتی زیر 10 متر و با کلاهک 650 کیلوگرمی خود قادر است شناورهای سنگین دشمن و ناوهای هواپیمابر در خلیج فارس را هدف قرار دهد.

ماکت ناوهواپیمابر امریکایی کاملا منهدم شد

در بخش سوم از روز نخست رزمایش بزرگ سپاه، قایق های تندرو سپاه موفق شدند که با تهاجم به ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی، با شلیک 400 فروند راکت 107 میلیمتری و همچنین شلیک‌ موشک‌های نصر از روی قایق‌های تندرو سپاه، این ناو را منهدم کردند.

اولین تصاویر از لحظه انهدام ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی توسط سپاه

ماکت یک فروند ناوهواپیمابر آمریکایی توسط موشک‌ها و راکت‌های سپاه و توسط لانچرهای مستقر در ساحل و همچین قایق‌های تندرو، مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شد.

اولین تصاویر از لحظه انهدام ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر شد.ماکت یک فروند ناوهواپیمابر آمریکایی توسط موشک‌ها و راکت‌های سپاه و توسط لانچرهای مستقر در ساحل و همچین قایق‌های تندرو، مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شد.

رژه 50 خودرو حامل موشک‌های بالستیک خلیج‌فارس در جزیره لارک

پس از پایان عملیات موشکی سپاه علیه ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی، یگان عملیات ویژه نیروی دریایی سپاه، عملیات هلی‌برن و تسخیر ناوهواپیمابر را به نمایش گذاشت.

سپس، 50 خودروی حامل موشک‌های ساحل به دریای خلیج فارس و همچنین تعدادی جنگنده اف4، در جزیره لارک رژه رفتند.

موشک ساحل به دریای خلیج فارس، یک موشک بالستیک ضدکشتی است که می‌تواند اهداف ثابت و متحرک دریایی در برد 300 کیلومتری را به دقت بالا، هدف قرار دهد.

پایان روز نخست رزمایش پیامبر اعظم، فردا؛ نمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه

ماموریت نیروی دریایی سپاه در روز نخست برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 9 که با شلیک انواع موشک‌های بالستیک و کروز دریایی و همچنین شلیک 400 فروند راکت 107 میلیمتری به سوی یک ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی، آغاز شد، دقایقی پیش با رژه یگان‌های دریایی و قایق های تندرو پایان یافت.

طبق برنامه، قرار است که رزمایش پیامبر اعظم 9، صبح فردا با اجرای انواع عملیات‌ها و تمرینات نیروی زمینی سپاه، ادامه یابد.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها