jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۳۰۲۲ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۱

وزیر خارجه آمریکا روز شنبه در آستانه مذاکراتش با محمد جواد ظریف، گفت: در مسئله ایران، 1+5 متحد است. در اعتقاد به اینکه ایران باید ثابت کند که برنامه هسته‌ای این کشور در آینده صلح‌آمیز خواهد بود، به هیچ‌وجه اختلافی وجود ندارد.

کری: اختلافی بین اعضای 1+5 وجود ندارد

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز شنبه در آستانه دیدار با همتای ایرانی‌اش، وجود اختلاف میان اعضای گروه مذاکره‌کننده با ایران را رد کرد.

آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان، شش کشوری هستند که گروه موسوم به 1+5 را تشکیل داده و از چند سال قبل به رهبری اتحادیه اروپا در حال مذاکره با ایران هستند.

بحران در شرق اوکراین و بالا گرفتن تنش‌ها میان روسیه و غرب موجب‌ شده تا شائبه‌هایی در مورد بروز اختلاف میان اعضای این گروه به وجود آید. همچنین گفته می‌شود کشورهای اروپایی خواهان لغو تحریم‌هایی هستند که به اقتصاد آن‌ها نیز فشار وارد کرده است.

با این حال، آقای کری که امروزدر نشست خبری مشترک با فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس در لندن صحبت می‌کرد، گفت «هیچ اختلافی» میان اعضای 1+5 وجود ندارد.

وزیر خارجه آمریکا قرار است فردا ضمن سفر به ژنو سوئیس که میزبان دور تازه مذاکرات هسته‌ای است، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، دیدار و گفت‌وگو کند.

جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته هدف از دیدار وزرای خارجه را بحث و تصمیم‌گیری در مورد مسائل سیاسی توافق عنوان کرده بود. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر