jamejamonline
گوناگون خبر کد خبر: ۷۷۲۵۴۲   ۰۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۳

همزمان با اعلام رئیس شورای عالی دفاع لیبی مبنی بر ساختگی بودن فیلم سربریدن قبطی های مصری به دست گروه تروریستی داعش، یک مرکز مطالعات جغرافیایی در روسیه مکان ذبح ۲۱ مسیحی را جزیره ای در قطر و نه لیبی عنوان کرد.

گروگان های مصری داعش در قطر سربریده شدند! + فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا، روزنامه الخبر الجزایر نوشت: «خلیفه الغویل» رئیس شورای عالی دفاع در دولت نجات لیبی با اشاره به ساختگی بودن فیلم منتشر شده سربریدن قبطی های مصری به دست داعش افزود: ما خواستار تشکیل کمیته های بین المللی برای تحقیق درباره این قضیه و همچنین تشکیل نیرویی برای حمایت از شهر «سرت» شدیم اما هیچ اثری از داعش یا اجساد قربانیان مورد ادعای مصری در سواحل لیبی نیافتیم.

وی تصریح کرد: فیلم سربریدن قبطی ها در سواحل لیبی تصویربرداری نشده است و ما این فیلم را غیر واقعی و جعلی می دانیم.

در همین حال روز پنجشنبه موسسه روسی «آروس» ویژه مطالعات جغرافیایی اعلام کرد که مکان ذبح مصری ها در یک جزیره سنگی واقع در کشور قطر بوده است و نه لیبی.

این مرکز در گزارش خود آورده است: یک تیم موسسه آروس مامور بررسی و جستجوی مکان سربریدن این قبطی ها شد و به این نتیجه رسید که این مکان در ساحل یک جزیره قطری است.

این مرکز جغرافیا شناسی روسی در ادامه به استنادهای دیگری پرداخته و آورده است: هوا در لیبی زمان اجرای عملیات اعدام صاف بود و هیچ ابری هم نظیر آنچه در فیلم داعش می بینیم در آسمان مشاهده نمی شد. همچنین با تحلیل تصاویر (احتمالا ماهواره ای) خاورمیانه، این نتیجه حاصل شد که جزیره مذکور قطری سنگی و خالی از سکنه است اما در روزهای گذشته رفت و آمد یک کشتی به این جزیره مشاهده شده است.

گروه تروریستی داعش یکشنبه گذشته ویدیویی را منتشر کرد که در آن 21 قبطی مصری ربوده شده رادر لیبی سر بریدند.

منبع: شبکه خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
چرا اخبار دروغ منتشر می كنید ؟ من یك دریانورد هستم و كل خلیج فارس و اقیانوس ها رو سفر كردم كل خلیج فارس رو میشناسم اصلا جزیره قطری وجود ندارد قطر جزیره ای ندارد.بعدش هم هر كشتی ای كه به ابهای ساحلی یك كشور نزدیك میشود كما اینكه در قطر هم بنده شاهد بودم با رادار كشتی ها را ردیابی می كنند و از پرسنل كشتی مدارك می خواهند .اصلا چنین چیزی امكان ندارد.
۰
۰

نیازمندی ها