نمایندگان مجلس تصویب کردند که هزار میلیارد تومان برای تقویت بنیه دفاعی و امنیتی اختصاص یابد.
کد خبر: ۷۷۱۴۹۹
اعتبار 1000 میلیاردی برای تقویت بنیه دفاعی و امنیتی

به گزارش ایسنا، براساس این مصوبه، وزارت نفت مکلف است از محل درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی کشف شده اعم از قاچاق یا عرضه خارج از شبکه به‌ازای کشف و تحویل هر لیتر مواد کشف شده نفتی قابل توزیع در شبکه رسمی مصرف به نرخ زمان کشف، پس از کسر 10 درصد (پس از واریز به حساب خاص نزد خزانه‌داری کل کشور) هزینه بالاسری تا سقف 10 هزار میلیارد ریال به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند. در بخش هزینه‌ای این بند آمده است که این میزان اعتبار جهت تقویت بنیه دفاعی و امنیتی اختصاص یابد.

نشریه 9 دی توقیف شد

هیات نظارت بر مطبوعات با حضور اکثر اعضا در نشست دیروز خود رای به توقیف نشریه 9 دی داد.

به گزارش ایرنا، هیات نظارت علت توقیف را «شائبه اهانت به امام(ره)» و انتشار مطلبی «در مغایرت با سیاست‌های هسته‌ای» اعلام کرد.

حمید رسایی مدیرمسئول هفته‌نامه 9 دی و نماینده تهران در واکنش به توقیف این نشریه به فارس گفت: دولت به جای پاسخ به منتقدان صریح خود، در حال پرونده‌سازی برای آنهاست.

گزارش راشاتودی از رادار ایرانی

خبرگزاری روسی راشاتودی نوشت: ایران در آستانه استقرار رادار هشداردهنده و دوربرد برای شناسایی حملات موشکی و پهپادها هزاران کیلومتر دورتر از مرزهایش است.

این رادار «سپهر» نام دارد و به محض استقرار آن، تمام حریم هوایی ایران به‌طور کامل کنترل و حفاظت می‌شود.

به گزارش انتخاب، راشاتودی نوشته که رادار یادشده قادر به کنترل حریم هوایی تمامی کشورهای همسایه تهران در خاورمیانه، آسیای مرکزی و بخش‌های وسیعی از شمال آفریقا، شرق اروپا و روسیه است.

ریاست‌جمهوری 8 ساله روحانی به روایت عارف

محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و استادان دانشگاه گلستان در گرگان در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اگر مجددا با دکتر روحانی رقابت کنید انصراف خواهید داد، گفت: با روند مثبتی که از دولت شاهد هستیم ان‌شاءالله آقای روحانی رئیس‌جمهور هشت ساله خواهد بود و از درون جبهه اصلاحات برای آقای روحانی رقیب‌تراشی نخواهد شد. به گزارش ایسنا، او در تحلیل انتخابات اخیر مدعی شد که 70 درصد رای‌دهندگان حامی اصلاحات هستند.

رفیق‌دوست: با آمریکا به تفاهم نمی‌رسیم

محسن رفیق‌دوست، وزیر سابق سپاه در گفت‌وگو با نسیم پیش‌بینی کرد که با آمریکا به تفاهم نخواهیم رسید، زیرا آنها به دشمنی با ما نیاز دارند.

او افزوده است: آمریکایی‌ها اگر ما را بپذیرند باید خودشان نابود ‌شوند، مثال ما و آمریکا مانند شب و روز است، این دو با هم برابر و هم‌تراز نیستند.

همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی با وزارت علوم

غلامعلی حدادعادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در حاشیه برگزاری جشن پنجاه سالگی دانشگاه الزهرا در جمع خبرنگاران در پاسخ به تسنیم درباره برآیند نظر اعضای شورا نسبت به سرپرست دانشگاه تهران گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی اصولا قصد همکاری را با وزارت علوم دارد.

راه‌اندازی سایت letter4u.ir

سایت letter4u.ir با موضوع نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی و انتشار بازتاب‌ها و واکنش‌ها درباره نامه رهبر انقلاب راه‌اندازی شد.

به گزارش تسنیم، مطالب این سایت مشتمل بر بازتاب‌های نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی و واکنش اندیشمندان، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، دینی و دانشگاهی غرب و نیز شهروندان عادی غربی به این نامه است.

«انتصابات» به جای «انتخابات» در حزب کارگزاران

روشنک سیاسی عضو مستعفی حزب کارگزاران درباره چرایی جدایی خود از این حزب به فارس گفته است: انتخاب شورای مرکزی جدید حزب دمکراتیک نبود بلکه نوعی انتصابات صورت گرفت. او در بخشی از اظهارات خود با بیان این‌که محمد هاشمی به دلیل حضور رادیکال‌ها استعفا کرد، گفته کارگزاران نمی‌تواند محور اصلاح‌طلبان باشد.

هراس نتانیاهو از ایران

بنیامین نتانیاهو نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم انتصاب رئیس جدید ستاد مشترک ارتش این رژیم مدعی شد: «ایران تسلیح شده و به «باب المندب» در غرب یمن رسیده و سه بازوی کمکی برای نابودی و تخریب اسرائیل دارد.

حزب‌الله در لبنان، حماس در غزه و جبهه جولانی که حزب‌الله هزار نظامی به آن فرستاده است، سه بازوی ایران هستند».

به گزارش فارس و به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، او یادآور شده «اسرائیل برای تغییر جهان و پایان دادن به تهدیدهایی که نه‌تنها اسرائیل بلکه کل جهان را نشانه گرفته فقط چهار سال آینده زمان دارد... چهار سال آینده جهان تغییر خواهد کرد و فقط قدرتمندان نجات پیدا خواهند کرد.»

ولایتی: توصیه‌ای برای پایان جنگ نداشتم

علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به سوالی درباره ادعای یکی از هفته‌نامه‌ها مبنی بر این‌که «ولایتی در ماجرای قطعنامه 598 هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام(ره) و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود»، تاکید کرد: بنده هیچ درخواست یا توصیه‌ای اعم از کتبی یا شفاهی به حضرت امام(ره) و هیچ مسئول دیگری در ارتباط با پایان جنگ تحمیلی نداشتم و اسناد تاریخی نیز بر این امر شهادت می‌دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها