نژاد فلاح: اولین گزینه درخشان است/ مذاکره با برانکو

در برنامه برنامه 90 دیشب چه گذشت؟

جام جم ورزشی: برنامه نود این هفته از ساعت 22:35 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 1:40 بامداد سه شنبه به پایان رسید.
کد خبر: ۷۷۱۴۹۶
در برنامه برنامه 90 دیشب چه گذشت؟

برنامه نود این هفته از ساعت 22:35 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به بازیکن برتر 2 ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص یافته بود.مسعود مرادی کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود.

فردوسی پور ضمن دعوت از بینندگان برای تماشای تقویم نود یادی کرد از مهدی نفر خبرنگار فقید که خیلی زود و ناگهانی و تلخ از بین ما رفت و فردا ۲۸ بهمن به دنیا آمده است.

تقویم این هفته با آیتم هایی درباره تولد گالیله ، ادیسون، دیماریا، کاوانی، فالکائو، ببتو، محسن خلیلی در ۲۵ بهمن، میرو بلاژویچ در ۱۰ فوریه ۱۹۵۳ ، اختراع تلفن و بخش های مختلف دیگر پخش شد. سالروز بازی مس کرمان برابر استقلال و مشت های گره امیر قلعه نویی برابر آبی پوشان، سالگرد بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی برابر بحرین ، کنار گذاشته استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در ۲۷ بهمن ۸۵ به خاطر ارسال نکردن لیست اسامی بازیکنان ، سالگرد دربی های پایتخت و .... از دیگر بخش های تقویم این هفته بود.


فردوسی پور پس از پخش تقویم دو نکته را ذکر کرد. یکی اینکه بلاژویچ ۸۰ ساله شد. و دوم درباره حرکتی که امیر قلعه نویی در برابر استقلال انجام داد و گفت: یک سری می گفتند قلعه نویی نباید خوشحالی می کرد اما به نظر من هر کسی مربی هر تیمی باشد ته دلش از اینکه تیمش موفق باشد خوشحال میب شود و در دنیای فوتبال این مسئله ای طبیعی است و این اتفاق مشکل خاصی ندارد.

نکات هفته بیستم لیگ برتر فوتبال:گزارشی از مشکلات ناتمام باشگاه راه آهن و واگذاری آن به وزارت نفت پخش شد که طی آن بازیکنان راه آهن نسبت به وضعیت تیمشان گله مند بودند و اظهار داشتند که تا به امروز بیشتر از 2 ، 3 درصد از مبلغ قراردادشان را دریافت نکرده اند.

لطیفی: بازیکنانم معرفت به خرج داده اند!

علی لطیفی سرمربی راه آهن نیز در این گزارش گفت: بازیکنانم تا به اینجای کار معرفت به خرج داده اند که مانده اند و با توجه به قراردادشان می توانستند تیم را ترک کنند ولی ماندند و بازی کردند و باید هر چه زودتر فکری به حال این تیم شود.

گزارشی از دیدار تیم های ملوان - راه آهن، صبا - تراکتورسازی، پدیده - پرسپولیس به همراه حواشی و مصاحبه های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

در جریان گزارش پدیده - پرسپولیس حواشی جالب توجهی پخش شد که از آن جمله حضور عزیزان معلول در ورزشگاه بود که برای تماشای بازی به ورزشگاه آمده بودند.

مسعود مرادی داوری دیدار تیم های صبا - تراکتوسازی و پدیده - پرسپولیس را مورد بررسی قرار داد.


مسعود مرادی درباره داوری مسابقه صبا - تراکتورسازی گفت: برخورد توپ با دست بازیکن تراکتور پنالتی نبود و این تصمیم اشتباه بود. همچنین یک موقعیت تک به تک صبا به اشتباه آفساید اعلام شد. سرنگونی مهاجم صبا در نیمه دوم شبیه سازی بود و پنالتی نبود که اعلام نشد.

وی همچنین درخصوص داوری بازی پدیده - پرسپولیس گفت: کارت زرد داور به سوشا مکانی درست بود و در صحنه اعتراض شدید این بازیکن خطایی روی او انجام نشد.

گزارش نود درجه پخش شد که طی آن با ادبیات طنز گونه ای به اتفاقات هفته اخیر فوتبال ایران پرداخته شده بود.

نژاد فلاح: درخشان، مقابل صبا روی نیمکت می نشیند/ برانکو اعلام آمادگی کرده، ما هم آمادگی خود را اعلام کرده ایم

محمد حسین نژاد فلاح قائم مقام باشگاه پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه آمد و اظهار داشت: با عنوان قائم مقام و با اختیار تام به پرسپولیس آمده ام. تغییرات متعدد در باشگاه پرسپولیس باعث شده اکنون این تیم وضعیت مناسبی نداشته باشد و هواداران نیز از جایگاه این تیم رضایت ندارند.

وی در مورد سیاسی و استعفای وی اظهار داشت: من تازه به باشگاه پرسپولیس آمده ام و اجازه بدهید من در این باره صحبتی نکنم و مسئولان قبلی باید در این باره صحبت کنند.

وی افزود: امروز از درخشان خواستم جلسه ای با هم داشته باشیم و جلسه برگزار شد و قرار شد وی در حال حاضر به عنوان سرمربی پرسپولیس را همراهی کند و قرار شد تصمیم نهایی را اعضای هیات مدیره بگیرند.

نژادفلاح در مورد مذاکره با برانکو گفت: ما کار مطالعاتی خودمان را انجام داده‌ایم و کار مذاکره هم انجام شده و درخشان هم در جریان مذاکرات ما قرار دارد! برانکو نظر مثبتی برای همکاری با پرسپولیس دارد و ما نیز در این خصوص نظرمان مثبت است ولی باید هیات مدیره نیز در این باره نظر خود را ارائه دهند.

وی در مورد سرمربیگری درخشان و دیدار پرسپولیس مقابل صبا خاطرنشان کرد: مقابل صبا بطور قطع درخشان روی نیمکت خواهد نشست و امیدوارم برای لیگ قهرمانان اعضای هیات مدیره تصمیم درست را گرفته و تکلیف سرمربی تیم مشخص شود.

وی از هوادارن و رسانه ها خواست از پرسپولیس حمایت داشته باشند و همچنین از اعضای هیات مدیره تشکر کرد که به وی اعتماد کرده اند.


نژاد فلاح درباره گزینه‌های مورد نظر پرسپولیس گفت: درخشان قطعاً گزینه اول ما است و برانکو گزینه دوم و افشین قطبی گزینه سوم پرسپولیس است.

گزارشی در مورد مبین میردورقی بازیکن تیم ملی امید پخش شد که مدتی کوتاه در چندین باشگاه از جمله پیکان، سایپا و پرسپولیس حضور داشته و رزومه خوبی برای وی درست شده بود و برخی معتقد بودند وی به ناحق و به کمک دیگران به این جایگاه رسیده است، پخش شد.

گزارشی از دیدار تیم های پیکان - نفت تهران به همراه حواشی و مصاحبه های بازیکنان و مربیان دو تیم پخش شد که علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران در جریان این گزارش اظهار داشت: مبادا داوران حقی که در بازی گذشته از پیکان ضایع شده است را در بازی مقابل نفت تهران گرفته و به این تیم بدهند که این حق واقعی پیکان نخواهد بود!

همچنین از حواشی جالب این دیدار قرعه کشی یک دستگاه خودرو بود که سبب شده بود برخی هواداران فقط در ورزشگاه حضور یافته و پس از پایان نیمه نخست و شرکت در قرعه کشی ورزشگاه را ترک کنند.

داوری این دیدار مورد بررسی قرار گرفت.

مسعود مرادی در این باره گفت: گل ساموئل به تیم خودش پیکان درست بود و خطایی روی وی انجام نشد. برخورد ضربه سر ارسلان مطهری به دست مدافع پیکان هم پنالتی نبود. کرنری که منجر به گل پیکان شد به نظر می رسید توپ کرنر نشده اما تشخیصش برای مسعود مرادی خیلی سخت بود.

برخورد رحمتی با مهاجم پیکان در محوطه جریمه از دید کارشناس داوری نود خطا نبود. بیرانوند بیرون از محوطه جریمه توپ را با دست زد که شرایط موقعیت آشکار گل را داشت و به جای کارت زرد داور باید وی را اخراج می کرد. روی گل جنجالی پورعلی گنجی میرزابیگی کمک داور بازی عجله کرد و آفساید اعلام کرد که درست نبود چون توپ در جهت دیگری حرکت می کرد اما اخراج وی به خاطر اعتراض زشت به داور درست بود.

گزارشی از دیدار ذوب آهن - استقلال خوزستان ، حاشیه ها و مصاحبه های مربیان و بازیکنان پخش شد و سپس داوری این دیدار مورد بررسی قرار گرفت.

پنالتی استقلال خوزستان گم شد

مسعود مرادی درباره داوری این بازی گفت: پنالتی دقیقه ۴ تیم ذوب آهن محرز بود و کارت زرد کافی بود. اما در نیمه دوم وقتی بازی مساوی یک بر یک بود مدافع ذوب آهن با دست توپ را زد و پنالتی استقلال خوزستان اعلام نشد. همچنین در اواخر بازی اخراج سیف الهی به درستی انجام شد.

مرادی در صحبت های پایانی خود گفت: بپذیریم که در هفته های اخیر یک مقدار آمار اشتباهات داوری بالا رفته و اعتماد مربیان و تیم ها کم شده است. امیدوارم در ادامه با توجه به حساسیت های بازی ها هم در صدر و هم در قعر جدول قضاوت ها بهتر بشوند و امیدوارم این فضای تهمت ها هم در فوتبال ما کمتر شود و داوران جوانمان را با حمایت هایمان دلگرم کنیم.

آنالیزی از عملکرد دروازه بان ها پخش شد که طی آن به اشتباهات گلرها و گل های ناشی از این اشتباهات اشاره شده بود. در این آنالیز به 35 اشتباه دروازه بان ها در 34 دیدار و 15 گل خورده روی این اشتباهات اشاره شد.


یک ساعت بعد از آغاز برنامه برای اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی پخش شد که با شرکت ۷۶۵ هزار نفر مرتضی پورعلی گنجی با ۳۱ درصد آرا اول بود.


میرعلی اشرف پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی و امیر رضا حادم نماینده تام الاختیار وزارت ورزش و جوانان میهمانان برنامه نود بودند.

پوری حسینی: دور دوم مزایده با شرایط ساده تر برگزار می شود ولی رقم مزایده کاهش نمی یابد!

پوری حسینی درباره مزایده استقلال و پرسپولیس گفت: این اولین مزایده سازمان خصوصی سازی نبوده و بالاخره این مسائل پیش می آید و مزایده استقلال و پرسپولیس در مرحله اول موفق نبود. سعی داریم دور دوم مزایده را پیش از سال 94 برگزار کنیم و البته شرایط را ساده تر بگیریم ولی رقم مزایده را پایین نمی آوریم.

وی در مورد همکاری وزارت ورزش و جوانان با سازمان خصوصی سازی گفت: شخص وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان همکاری خوبی داشتند ولی شاید بتوان گفت اعضای هیات مدیره دو باشگاه همکاری کامل را نداشتند.


امیر رضا خادم نیز در این باره گفت: تمام تلاش خود را در این مدت کردیم تا شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فراهم باشد ولی برخی صورت های مالی دو باشگاه و شفاف سازی بحث مالی آن ها کمی مشکل داشت و هنوز هم ابهاماتی وجود دارد و 10 ماه زمان برای شفاف سازی صورت های مالی و بررسی آن ها زمان کمی بود ولی سازمان خصوصی سازی نیز همکاری کرد و شرایط را برای انجام مزایده فراهم کرد.

پوری حسینی در مورد مبلغ درنظر گرفته شده برای خریداری باشگاه گفت: قیمتی که برای زمین، ساختمان و برند باشگاه ها تعیین شده است کاملا مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به درآمد زایی باشگاه ها در سال های آینده درنظر گرفته شده است و قیمت مشخص شده ( 290 میلیارد تومان ) قیمتی کارشناسی است.

خادم: سیاسی در خصوص کمک به سه باشگاه خلافی مرتکب نشده است

امیر رضا خادم در خصوص اعضای هیات مدیره پرسپولیس گفت: این اعضا با نظر جمعی انتخاب شده اند و آن زمان باشگاه پرسپولیس با مشکلات مالی بسیار حادی روبرو بودند و شما خودتان شاهد این مسائل هستید . در آن زمان 14 میلیارد به پرسپولیس و نزدیک به 10 میلیارد به استقلال تزریق شد که این مبالغ به حضور این تیم ها در لیگ برتر بسیار کمک کرد.

وی در مورد کمک سیاسی به سه باشگاه گفت: زمانی که ما تیم پرسپولیس را بستیم ، سه هفته زمان برد تا ما برای استقلال حامی مالی پیدا کنیم و در آن زمان سیاسی برای کمک به مجموعه گروهی را با رزومه و پیشینه کاملا مشخص معرفی کرد که فکر نمیکنم مشکلی در این خصوص باشد. در مورد کمک به تیم راه آهن نیز در آن زمان که راه آهن با مشکل روبرو بود برای اینکه این تیم به لیگ دسته پایین تر سقوط نکند برای این تیم حامی مالی پیدا کرد. در مورد پرسپولیس نیز وی مسئولیت داشت و در همین راستا به این باشگاه کمک کرد.

اگر کوچکترین مدرکی مبنی برکمک یک شخص به دو تیم از یک کانال وجود داشته باشد بطور ختم این خلاف قانون استو با وی برخورد قانونی خواهد شد ولی در مورد سیاسی چنین مدرکی وجود ندارد و وی تصورت قانونی رفتار کرده است.


گزارش نود تا نود پخش شد و طی آن به اتفاقات هفته اخیر فوتبال پرداخته شده بود.

گزارشی از عملکرد بازیکنان ایرانی در لیگ های خارجی پخش شد.

اردشیر میردورقی پدر بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس روی خط تلفنی برنامه نود آمد و گفت: صحبت های امراله سلطانی که در برنامه شما پخش شد کذب محض است. پسر من از سهمیه امید آمد و در پرسپولیس تست داد و موفق بود از شما می خواهم اجازه بدهید تیم های استقلال و پرسپولیس کارهای خود را بکنند و نمی دانم چرا پس از آمدن پسر من به پرسپولیس همه روزنامه ها به این موضوع پرداختند؟!

گزارشی از لیگ دسته یک و نتایج بدست آمده در این مسابقات پخش شد.

گزارشی از پرداخت نشدن حق الزحمه داوران فوتسال نارضایتی آن ها پخش شد که طی آن داوران فوتسال نارضایتی خود را نسبت به این موضوع ابراز می کردند.

پوری حسینی در پایان صحبت های خود در خصوص مزایده استقلال و پرسپولیس گفت: دور دوم این مزایده با شرایطی ساده تر نسبت به پرداخت مبلغ، برگزار خواهد شد، البته باز هم عنوان می کنم رقم مزایده همان 290 میلیارد تومان است و فقط شرایط پرداخت را تسهیل خواهیم کرد.

مرتضی پور علی گنجی با کسب 37 درصد آراء مردم به عنوان بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران شناخته شد.


برنامه نود این هفته ساعت 1:40 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها