پسر شرور برای پرداخت بدهی پدرش و آزادی او از زندان، همراه سه همدستش هر هفته از کرمانشاه به تهران می‌آمد و بعد از سرقت‌های خشن به شهر خود بازمی‌گشتند.
کد خبر: ۷۶۸۸۴۲
300 فقره زورگیری برای پرداخت بدهی پدر + عکس

به گزارش جام‌جم، شامگاه هجدهم بهمن امسال مرد میانسالی آشفته و سراسیمه خود را به گشت پلیس مستقر در شمال غرب تهران رساند و برای دستگیری چهار جوان سارق از ماموران کمک خواست. مالباخته در اظهاراتش گفت: در غرب تهران منتظر تاکسی بودم که خودروی پرایدی مقابلم توقف کرد و سوار شدم. در میانه راه متوجه شدم دست یکی از مسافران داخل جیبم است. مچ دستش را گرفتم و به راننده اعتراض کردم و خواستم توقف کند که توجهی نکرد و بسرعت ادامه مسیر داد.

وی ادامه داد: همان جا متوجه شدم چهارسرنشین خودرو همدست هستند. خواستم از دستشان فرار کنم که بی‌نتیجه بود. راننده در محلی خلوت توقف کرد و آنها پس از کتک زدن من، سه میلیون پولی که همراه داشتم سرقت کردند.

ماموران با اطلاعات به دست آمده از این مالباخته طرح‌مهار را در منطقه اجرا کردند و پس از نیم ساعت خودروی مورد نظر را در منطقه سعادت آباد تهران شناسایی کرده و با اخطار به راننده، از او خواستند توقف کند اما او همچنان به مسیرش ادامه داد تا این که در جریان تعقیب و گریز پلیسی، ماموران به لاستیک خودروی سارقان شلیک کردند. متهمان با رها کردن خودرو قصد فرار داشتند که ماموران آنها را محاصره کرده و هر چهار نفر را دستگیر کردند.

متهمان روز گذشته به شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند و از سوی بازپرس منصور هاشمیان مورد تحقیق قرار گرفته و اعتراف کردند به بهانه جا به جایی مسافر به سرقت از آنها دست زده و تاکنون 300 نفر را به دام انداخته و به شیوه‌ای مشابه از آنها سرقت کرده‌اند.

وحید یکی از اعضای باند در اظهاراتش گفت: من و همدستانم در یکی از محله‌های کرمانشاه زندگی می‌کردیم. دو ماه قبل که دچار مشکلات مالی شدم و پدرم به زندان افتاد، تصمیم گرفتم برای این که هزینه شاکیان پرونده او را تهیه کنم، دست به سرقت بزنم. موضوع را با سه نفر از دوستانم در میان گذاشته و آنها قبول کردند، کمکم کنند. ما با سرقت پلاک خودروهای مختلف آن را به جای پلاک خودرویمان نصب می‌کردیم تا ردی از ما باقی نماند.

وی ادامه داد: بعد از سوار کردن مسافران از آنها جیب‌ بری می‌کردیم و اگر مالباختگان متوجه می‌شدند، آنها را کتک زده و با زور اموالشان را سرقت می‌کردیم.آخر هفته به کرمانشاه باز می‌گشتیم و هفته بعد دوباره برای سرقت به تهران می‌آمدیم. طی دو ماه گذشته 300 فقره سرقت انجام دادیم.

در حالی که تحقیقات از متهمان ادامه داشت، مرد هفتاد ساله‌ای وارد اتاق بازپرسی شد و با مشاهده چهار متهم پرونده فریاد زد این افراد پول‌هایی را که هزینه جراحی همسرم بود به سرقت برده‌اند. آنها در جریان سرقت قصد کشتن مرا داشتند که به طور معجزه‌آسا نجات یافتم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها