جشن امضا و دیدار با عادل فردوسی‌پور

جام جم ورزشی: به مناسبت پنجمین چاپ کتاب «فوتبال علیه دشمن» مراسم جشن امضا و دیدار با مترجم این کتاب، «عادل فردوسی‌پور»، برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۶۸۰۲۷
جشن امضا و دیدار با عادل فردوسی‌پور

این مراسم که چهارمین دورهمی کتاب‌فروشی نشر چشمه‌ کوروش در شب‌های جشنواره فیلم فجر است، با حضور «عادل فردوسی‌پور»، یکشنبه 19 بهمن‌ماه، از ساعت 21 تا 22:30 در این کتاب‌فروشی به نشانی بزرگراه حکیم، اتوبان ستاری شمال، مجتمع تجاری کورش، طبقه‌ پنجم برگزار می‌شود.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: «سایمون کوپر» نویسنده‌ کتاب «فوتبال علیه دشمن» و خبرنگار انگلیسی به ۲۲ کشور سفر می‌کند تا به این نتیجه برسد که «فوتبال هیچ‌وقت فوتبال نیست: این ورزش جنگ به‌ وجود می‌آورد، انقلاب می‌کند و موردتوجه مافیایی‌ها و دیکتاتورهاست.» کوپر با فوتبالیست‌ها، هواداران‌شان، خبرنگارها و حتا سیاستمدارهای زیادی در سراسر جهان صحبت می‌کند؛ در آمریکا و اروپا و آفریقا و خاورمیانه و کشورهای دورونزدیک. او می‌خواهد تأثیر فوتبال بر سیاست و فرهنگ کشورها را دریابد. مصاحبه‌های دردسرساز و ممنوعه ترتیب می‌دهد؛ به برنامه‌های گروه‌های تروریستی سرک می‌کشد؛ اطلاعات عجیب‌وغریب از گروه‌های مافیایی و دست‌های نامریی فوتبال کشف می‌کند و کتابش را در زمانی حدود یک سال شکل می‌دهد.

فردوسی‌پور درباره‌ این کتاب می‌گوید: «این کتاب بخش‌های جذابی دارد که خوشبختانه به چاپ پنجم هم رسیده است. کتاب «فوتبال علیه دشمن»، بیش‌تر از آن‌که ورزشی باشد، مضمونی اجتماعی و سیاسی دارد.»

(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها