ترین‌های هفته نوزدهم لیگ برتر

هفته‌ای که در تاریخ فوتبال ماندگار شد

جام جم ورزشی: در هفته نوزدهم لیگ برتر پدیده با پیروزی قاطع مقابل تراکتورسازی به عنوان بهترین تیم هفته انتخاب شد.
کد خبر: ۷۶۷۹۷۶
هفته‌ای که در تاریخ فوتبال ماندگار شد

هفته نوزدهم لیگ برتر شب گذشته با برگزاری 3 دیدار به پایان در حالی به پایان رسید که جایگاه صدرنشینی یک بار دیگر در بین تیم‌های مدعی جابجا شد و این بار فولاد خوزستان دوباره به صدر جدول رسید. همچنین با برد استقلال مقابل سایپا و شکست تراکتور مقابل پدیده و همچنین توقف سپاهان مقابل نفت، رقابت در صدر جدول داغ‌تر از گذشته شد که در این بین شاگردان قلعه‌نویی تا رده سوم جدول خود را بالا کشیدند.

**نتایج، اتفاقات و ترین‌‌های هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر به شرح زیر است:

پیکان یک - گسترش فولاد یک
سایپا صفر - استقلال یک

سپاهان یک - نفت تهران یک
راه‌آهن صفر - ذوب آهن 3
نفت‌ مسجد سلیمان یک - صبای قم صفر
تراکتورسازی یک - پدیده 3

پرسپولیس صفر - ملوان یک

استقلال خوزستان صفر - فولاد 3

**ترین‌های هفته نوزدهم لیگ برتر:

تعداد گل‌‌های هفته نوزدهم: 17 گل

میانگین گل در هر مسابقه: 2،12 گل

پرگل‌ترین دیدار: یک دیدار با 4 گل (تراکتورسازی یک - پدیده )

کم‌گل‌ترین دیدار: 3 دیدار با یک گل (پرسپولیس صفر - ملوان یک/ سایپا صفر - استقلال یک/ نفت‌ مسجد سلیمان یک - صبای قم صفر)

**بهترین تیم هفته: پدیده

در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر ملوان در تهران دست به کاری بزرگ زد و همانند دیدار رفت، پرسپولیس بحران‌زده را شکست داد. در همین هفته استقلال در کرج سایپایی را شکست داد که به روزهای خوب گذشته‌اش بازگشته بود و فولاد نیز نتیجه دربی اهواز را به سود خود رقم زد. با وجود همه اینها باید بهترین تیم هفته را پدیده مشهد معرفی کرد که توانست در تبریز، تراکتورسازی را در حضور تماشاگرانش با نتیجه‌ای پرگل شکست دهد.

**ناکام هفته: مثل همیشه، پرسپولیس!

هرچند که در هفته نوزدهم راه‌آهن به روند ناکامی خود با علی لطیفی در لیگ ادامه داد و استقلال خوزستان هم مقابل فولاد در دربی خوزستان شکست خورد، اما دیگر عادت کرده‌‌ایم پرسپولیس را مانند 3 هفته گذشته به عنوان ناکام هفته معرفی کنیم، با این تفاوت که در هفته‌ای که گذشت سرخ‌پوشان حتی از پس تیم بدون دروازه‌بان هم برنیامدند تا شاگردان درخشان به عنوان تنها ناکام محض هفته نوزدهم معرفی شود.

**بهترین بازیکن هفته: مازیار زارع

مازیر زارع دیشب قهرمان انزلی بود و به واقع یک بار دیگر با بازی درخشان خود یاد و خاطره مرحوم قایقران را زنده کرد. این بازیکن شب گذشته علاوه بر اینکه روی گل زده ملوان بیشترین سهم را داشت، در دقایق پایانی مسابقه نیز تاریخ‌ساز شد و توانست با مهار پنالتی بازیکن پرسپولیس به عنوان دروازه‌بان، به واقع به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شود.

**بهترین مربی هفته: اسکوچیچ

دربی اهواز اگرچه نسبت به دربی تهران از اهمیت کمتری برخوردار است، اما همین دیدار نیز در نزد هواداران جنوبی یکی از مهم‌ترین دیدارها محسوب می‌شود و کرکری قرمز و آبی نیز در این دیدار بین هواداران دو تیم همواره در جریان بوده و هست.

بر همین اساس فولاد شب گذشته نیز در ادامه روند موفقیت‌های خود در لیگ برتر با مربی خوش فکر خارجی‌اش، یعنی اسکوچیچ موفق شد استقلال خوزستان را در دیداری پرگل شکست دهد تا این مربی به عنوان بهترین مربی هفته انتخاب شود.

**بازی هفته:

پرسپولیس صفر - ملوان یک

**اتفاقات هفته نوزدهم:

پژمان نوری، کاپیتان ملوان بعد از بازی با پرسپولیس در مورد گلش گفت: به گل من کاری نداشته باشید، امشب مازیار کاری کرد تا در تاریخ فوتبال ایران ثبت شود.

زارع شب گذشته پس از اخراج گلر ملوان، چون تعویض‌های این تیم به پایان رسیده بود، با پوشیدن لباس صادقی، درون دروازه تیمش ایستاد و ضمن مهار یک ضربه پنالتی، چند واکنش جالب دروازه‌بانی دیگر نیز از خود به نمایش گذاشت.

**گلزنان لیگ برتر تا هفته نوزدهم:

12 گل: لوسیانو ادینهو (تراکتورسازی)

10 گل: سجاد شهباززاده (استقلال)

7 گل: امید ابراهیمی (استقلال) - سروش رفیعی (فولاد) - محمدرضا خلعتبری (سپاهان)

6 گل: محسن دلیر (تراکتورسازی) - مهدی شریفی (سپاهان) - محسن یوسفی (ملوان) - مسعود حسن زاده (ذوب آهن)

(فارس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها