اعضای باند «علی کله شیر» قبل از بازداشت، خودکشی کردند

نقشه تبهکاران برای فراری دادن یک زندانی

«حشمت حلزون» و دوستان دستگیر شدند

انهدام باند «سعادت‌آباد» + عکس

سرکلانتر هفتم پلیس تهران بزرگ از دستگیری شش عضو باند سرقت و زورگیری موسوم به «سعادت‌آباد» با بیش از 180 فقره زورگیری از پایتخت‌نشینان خبر داد.
کد خبر: ۷۶۷۷۱۳
انهدام باند «سعادت‌آباد» + عکس

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: در دی‌ماه امسال فردی به هویت «ناصر» در عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش چند دستگاه تلفن همراه و یک قبضه قمه کشف شد. این متهم که به جرم زورگیری و سرقت به عنف دستگیر شده بود پس از انتقال به مقر انتظامی و آغاز تحقیقات، چند نفر از افرادی که با آنان در ارتباط بوده را به عنوان همدستان خود معرفی کرده و معترف شد که به همراه این افراد تلفن‌های همراه، کیف‌های دستی و جواهرات شهروندان را با تهدید قمه و چاقو سرقت کرده‌اند.

سرکلانتر هفتم پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در بازجویی از این فرد برخی از همدستانش به نام‌های عادل، سامان، کیومرث و حشمت معروف به «حشمت حلزون» شناسایی شدند، افزود: همچنین در تحقیقات بیشتر مشخص شد که این افراد به وسیله دستگاه موتورسیکلت در مناطق شمالی پایتخت نظیر شهرک غرب، سعادت‌آباد، میدان ونک، سیدخندان و... اقدام به سرقت کرده و چندین فقره سرقت نیز در مناطق جنوبی تهران نظیر محدوده اتوبان نواب و نازی‌آباد داشته‌اند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به عملیات ماموران برای دستگیری این افراد، گفت: سرانجام پس از مدتی ماموران عوامل دایره تجسس 130 نازی‌آباد در عملیاتی از قبل برنامه‌ریزی شده، اعضای این باند را در روز چهاردهم بهمن‌ ماه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.در تحقیقات بیشتر از اعضای این باند، یکی دیگر از همدستان سارقان به نام ارسلان نیز شناسایی و مشخص شد که سردسته باند فردی به نام عادل بود.

وی با بیان اینکه تمامی اعضای این باند در عملیات‌های جداگانه و از قبل برنامه ریزی شده پلیس پایتخت دستگیر شدند، افزود: تمامی افراد دستگیر شده تحت بازجویی قرار گرفته و آنان در اظهارات خود معترف شده که در مناطق شمالی و برخی از مناطق جنوبی تهران با تهدید قمه و چاقو اقدام به زورگیری جواهرات، کیف دستی و... شهروندان کرده‌اند.

به گفته سرکلانتر هفتم پلیس تهران بزرگ، موضوع عجیب در پرونده این افراد این بود که متهمان در اعترافات خود عنوان کردند که کمتر از 15 سرقت برایشان کسر شأن داشته و هربار که به سرقت می‌رفتند حداقل 15 دستگاه موبایل و تعداد زیادی کیف دستی را با تهدید چاقو و قمه از شهروندان می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه بسیاری از شکات برای شناسایی متهمان به کلانتری فراخوانده شده‌اند، افزود: اغلب این شاکیان متهمان را شناسایی کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای درباره آخرین نتایج بازجویی از متهمان دستگیر شده گفت: بنابر آخرین بازجویی‌ها، اعضای باند موسوم به سعادت‌آباد به بیش از 180 فقره سرقت و زورگیری از شهروندان متعرف شده‌اند.

سرکلانتر هفتم پلیس تهران بزرگ افزود: متهمان دستگیر شده با دستور مقام قضایی برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها