خطیب جمعه تهران خطاب به داعش گفت: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما آیه ای را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید این حرکت وحشیانه را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؛ شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.
کد خبر: ۷۶۷۷۰۰
سوزاندن خلبان اردنی را هیچ دین و وجدانی تایید نمی‌کند

آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران به جنایت اخیر داعش در سوزاندن خلبان اردنی اشاره کرد و گفت: داعشی‌ها در همه سایت ها نوشتند که ما این عمل را به حکم آیه 126 سوره نحل انجام دادیم.

وی آیه یاد شده را مربوط به جنگ احد و حاضر شدن پیامبر اسلام بر بالای جنازه حضرت حمزه برشمرد و عنوان کرد: پیامبر در اینجا به خداوند گفت: اگر من بر قریش مسلط شوم چندین برابر از آنها خواهم کشت اما این آیه نازل شد و خداوند در آن به پیامبر فرمود یک حمزه کشته شده است و تو هم یک نفر را در برابر آن باید قصاص کنی اما اگر بگذری در عفو لذتی است که در انتقام نیست.

آیت‌الله امامی‌کاشانی خطاب به داعش گفت: این آیه چه ارتباطی باشما دارد؟ شما که به هر کجا حمله کردید از جمعیت، دانشگاهی و پیر و جوان و حتی در بیمارستان‌ها همه را تکه تکه می‌کنید.

وی خطاب به داعش ادامه داد: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید این حرکت وحشیانه را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؛ شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

امام جمعه موقت تهران با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری شخصیتی که در اخلاص، عرفان و فقاهت اول و دارای نفسی عیسوی و دمی مسیحی بود گفت: دشمن چه طرحی برای این کشور داشت و امروز چه طرحی برای ما دارد؟ امت اسلام و ملت ایران چه باید بکنند؟

وی با یادآوری اینکه دشمن بنا داشت اسلام را بردارد تا بتواند در مواجه با ملتی که غرق شهوت هستند تمام منابعشان را از چنگشان در بیاورد افزود: آنها چنین کردند و رضاخان را بر سر کار آورده و او به دستور انگلیسی‌ها با مظاهر اسلام از جمله مسجد، حجاب، روحانیت و عزای سیدالشهدا (ع) مقابله کرد به این امید که اسلام را برچیند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در ادامه گفت: پس از رضاخان پسرش بر سر کار آمد اما متوجه شد که نمی‌تواند این اوضاع را ادامه دهد لذا مسجد، حجاب و روحانیت احیا شدند.

وی با اشاره به اینکه دشمن فهمید نمی‌تواند از طریق مبارزه با فروع و شاخه‌ها اسلام را از بین ببرد اظهار داشت: آنها به سراغ اصل اسلام رفته‌اند و در این راه با دو ابزار تهاجم فرهنگی و کوچک شمردن اسلام وارد شدند.

خطیب جمعه تهران با استناد به خاطره‌ای از استاد شهید مرتضی مطهری از قول او گفت: برنامه سخنرانی‌ها در حسینیه ارشاد از قبل در روزنامه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شد اما برنامه سخنرانی من با موضوع «کتاب‌سوزی در ایران و مصر» در روزنامه چاپ نشد و زمانی که علت را جویا شدیم پاسخ گفتند. از بالا دستور دادند.

وی از قول شهید مطهری ادامه داد: به فکر افتادم مطالب سخنرانی را در کتاب «خدمات متقابل اسلام و ایران» که زیر چاپ بود اضافه کنم اما چاپخانه نیز پاسخ داد به ما دستور دادند این مطلب در کتاب نیاید و الا مجوز چاپ لغو خواهد شد.

چرا رژیم طاغوت تاریخ شاهنشاهی درست کرد

آیت‌الله امامی‌کاشانی در تشریح ریشه‌یابی این موضع رژیم طاغوت گفت: آنها می‌خواستند بگویند که اسلام تمدن ایران را به زمین زده است. در همین راستا مدتی بعد تاریخ شاهنشاهی را درست کردند چراکه بنا بود اصل اسلام را از بین ببرند.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی با حرکت امام راحل و همراهی ملت شهیدپرور و ایثارگر افزود: انقلاب نه تنها پیروز بلکه صادر نیز شد و در گوشه و کنار دنیا حرکت‌هایی الهام گرفته از آن آغاز شد.

خطیب جمعه تهران با یادآوری طرح‌های دشمن برای جنگیدن با انقلاب اسلامی گفت: آنها گروه‌هایی مانند داعش و طالبان به نام اسلام درست کرده‌اند که مردم را بکشند و اسلام را این گونه به مردم نشان دهند.

چاپ کاریکاتور علیه پیامبر اسلام

وی خاطرنشان کرد: دومین حربه دشمن ترسیم تصویرها و کاریکاتورهایی علیه پیامبر اسلام است تا اسلام را زشت نشان داده و اسلام‌هراسی را ترویج دهند و امت اسلام را از پیامبر (ص) جدا کنند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی بی‌توجهی یهود و مسیحیت به پیامبر اسلام را هدف دیگر دشمن از کاریکاتور سازی برای ایشان خواند و گفت: پیامبر اسلام می‌فرمایند من و علی (ع) پدر و مادر این امت هستیم؛ دشمن می‌خواهد امت را از والدینش جدا کنند و هویت را از مسلمانان بگیرد.

وی تصریح کرد: دشمن تا دیروز تنها به این فکر بود که هویت را از ایرانیان بگیرد اما امروز می‌خواهد هویت را از جهان اسلام نیز بگیرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: این در حالی است که قرآن می‌فرماید سیئه‌ را با حسنه حسنه پاسخ دهید تا در جامعه محبت، وداد و حسن خلق حاکم باشد.

نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی

وی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی، تصریح کرد: نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی یک تذکر به آنها بود که نسبت به پدران و مادرانشان به فطرت نزدیک‌ترند چون هنوز پیر نشده‌اند و در سیاست‌های دولتمردان دروغ پخته نشده‌اند، لذا جوانان غربی مقداری به فطرت‌شان نزدیک‌تر هستند، این فطرت‌ها از طرفی نیز با توجه به اینکه آینده کشورشان در دست آنان است، شما باز گردید و ببینید واقعیت اسلام چیست.

امامی‌‌ کاشانی یادآور شد: عده‌ای از جوانان غربی می‌خواهند بفهمند مطلب و واقعیت درباره اسلام چیست. پس برگردید ببینید قرآن چه می‌گوید، این کتاب آسمانی به زبان‌های مختلف ترجمه شده است، برگردید و سیره پیامبر اکرم (ص) را بخوانید تا ببینید اسلام تا چه حد به انسان ارزش قائل است. اسلام‌هراسی و این دین رئوف را خشن نشان دادن، روشی است که سیاستمداران دروغین دنیا مطرح کردند و می‌خواهند مسلمانان جهان را از پیشوایان‌شان یعنی پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی جدا کنند، می‌خواهند مردم را از ارزش‌ها جدا کنند و به نقطه‌ای ببرند که اصلاً معنویت و فطرت در آن نیست و دروغ است.

خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: این اقدامات و فشارها باید جوانان جهان را بیدار کند، به اقدامات سیاستمدارانتان گوش فرا ندهید و سراغ کتاب‌ها بروید. این یک تکلیف شرعی است که رهبر معظم انقلاب احساس کردند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی بر همین اساس متذکر شد: رهبر معظم انقلاب به عنوان یک وظیفه شرعی این مطلب را بیان کرده و خطاب به جوانان غربی نامه نوشته است؛ بنابراین همه مسئولان کشور نیز باید به این وظیفه شرعی و تکلیف توجه داشته باشند و به آن عمل کنند.

وی تبلیغ و ترویج چهره واقعی پیامبر اسلام (ص) و نیز دین مبین اسلام را وظیفه همه مسئولان و مسلمانان در سراسر جهان دانست و گفت: انقلاب اسلامی اینچنین دشمن را به دنبال خود راه انداخته که به جهان اسلام توجه کنند و اسلام و ارزش‌های اسلامی را نوع دیگری به دنیا نشان دهد.

خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه چیزی که این انقلاب با عظمت را پیروز کرد، ولایت‌فقیه، انسجام ملت به پیروی از رهبر انقلاب و داشتن معنویت و تقوا بود، یادآور شد: ما باید به تقوا بازگردیم، ما باید به خداپرستی بازگردیم، باید معنویت را در بین‌مان بیشتر کنیم. باید به حقوق یکدیگر توجه داشته باشیم، به فضائل اخلاقی توجه کنیم و خودمان را از گناه دور بداریم.

توصیه‌ به وزارت ارشاد

وی در توصیه‌ای به وزارت ارشاد و صدا و سیما، گفت: این دو نهاد باید به معنویت توجه زیادی داشته باشند که مبادا حرکت‌ها و اقدامات به گونه‌ای باشد که معنویت‌ها در جامعه تضعیف شود. نکند اقدامات به نحوی باشد که تقوا در جامعه کاهش یابد، لازم است این دو نهاد و سازمان در این جهت بیندیشند و در این راستا تصمیم‌گیری کنند.

امامی‌کاشانی در پایان خاطرنشان کرد: ایران با این انسجام به تعالی بالایی رسیده است و به بسیاری از ارزش‌ها دست یافته که باعث شده دنیای استکبار اینچنین نسبت به دین مبین اسلام و جمهوری اسلامی طمع کند. با توجه به همین انسجام و وحدت داخلی وزارت خارجه می‌تواند با دشمن صحبت کند و بگوید ما ذره‌ای از حقوق ملت ایران عقب‌نشینی نمی‌کنیم، حقوق ملت ایران باید محفوظ بماند. اخیراً پرتاب ماهواره ملی فجر به صورت موفقیت‌آمیز انجام شد و در مدار زمین قرار گرفت، این اقدام بسیار حرکتی ارزشمند بود و نشاندهنده پیشرفت دانشگاه‌ها و پیشرفت علمی ما بوده است. این همان نقطه اوجی است که جهان اسلام، مسلمانان و جمهوری اسلامی باید به سمت آن حرکت کند.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها