jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۹۷۲   ۰۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۰

یکی از زندانیان سابق گروه تروریستی داعش گفت: این گروه تروریستی برای شکنجه زندانیانش از «گازهای شیمیایی» استفاده می کند.

داعش، از گازهای شیمیایی تا کندن پوست زندانیان

ابوصفیه الیمنی که پس از فرار از زندان داعش به دانمارک گریخته است فاش ساخت داعشی ها برای شکنجه زندانیانشان شیوه های هولناکی دارند که یکی از این شیوه ها استفاده از گازهای شیمیایی است.

الیمنی از سرکردگان داعش بود که به مدت دوماه در زندان داعش گرفتار شد و پس از آن توانست از زندان بگریزد و به دانمارک پناه ببرد.

او کتابی را با عنوان «انفجار، در کشف و رسوایی اسرار» نوشته و منتشر کرده است که در آن از وحشیگری های داعش پرده برداشته است.

در این کتاب ابعادی از بلاها و مصیبت هایی که داعش بر سر مردم سوریه و عراق می آورد افشا شده است که غارت اموال، تجاوز، قتل، و ... نمونه ای از این موارد است.

کندن پوست زندانیان !

الیمنی، برای بیان واضح تر وحشیگری داعش در بخشی از کتاب خود از شکنجه زندانیان و شیوه هایی چون «کندن پوست زندانیان» می نویسد حتی در بخشی از کتابش آمده است داعش به زندانیان اجازه وضو گرفتن و نماز خواندن هم نمی دهد.

در این کتاب شکنجه های داعش در دو بخش روانی و جسمی ذکر شده است و خطرناک ترین شکنجه ها، استفاده از گازهای شیمیایی علیه زندانیان عنوان شده است.

نویسنده کتاب متذکر می شود عوارض استفاده از گازهای شیمیایی را بر روی دست کم 10 نفر از زندانیان به چشم دیده ام.

وی در بخشی از کتابش نوشت:«ابو محمد المغربی، یکی از سرکردگان داعش برخی از زندانیان را مجبور می کرد ماده ای شیمیایی را بو کنند، وقتی فردی این ماده را بو می کرد تمام وجودش می سوخت و دچار حالت تهوع شدید و دردی غیرقابل تحمل در نواحی حنجره، بینی و اعضای داخلی می شد.»(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها