jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۹۹۴۲   ۲۵ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۷

رییس‌جمهور فرانسه گفت: ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دو گل برای استفاده در جهت حمایت از عملیات نظامی علیه داعش در عراق آماده است.

«شارل دو گل» به خلیج فارس می رود + عکس

فرانسوا اولاند، رییس‌جمهور فرانسه طی سخنرانی خود بر عرشه این ناو هم‌زمان با اعزام آن از ساحل جنوبی فرانسه در مدیترانه گفت: با استفاده از ناو شارل دو گل اطلاعات گران‌بهایی به دست خواهیم آورد.

وی افزود: ممکن است ما در صورت لزوم در عراق عملیات‌هایی را حتی شدیدتر و کارآمدتر اجرا کنیم و این ناو هواپیمابر هم همکاری نزدیکی با نیروهای ائتلاف خواهد داشت.

رییس‌جمهور فرانسه در ادامه اظهاراتش با اشاره به درگیری‌ها و فعالیت گروه‌های تروریستی در آفریقا بر کاهش نیروهای کشورش در جمهوری آفریقای مرکزی تاکید کرد. فرانسه تا کنون 2000 نیرو به این کشور اعزام کرده است.

این ناوهواپیمابر بزرگترین ناوجنگی اروپا در ائتلاف علیه داعش و تنها کشتی اتمی فرانسه است.

ناو شارل دوگل می‌تواند بین 20 تا 25 هواپیما را از جمله جنگنده‌های «سوپر اتاندارد» را حمل کند.

یک منبع نظامی فرانسوی گفت: این ناو هواپیمابر 26 جنگنده حمل می‌کند و یک ناوچه مخصوص پدافند هوایی، یک زیردریایی اتمی، و یک کشتی حامل سوخت آن را همراهی می‌کند.

انتظار می‌رود این ناو برای انجام عملیات‌های ضد گروه داعش در سریع‌ترین زمان ممکن یعنی تا اواخر ماه مه در محل خود مستقر شود.

فرانسه اولین کشوری بود که برای حملات هوایی علیه داعش به ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا پیوست.

در همین حال گفته می‌شود فرانسه به عنوان بخشی از تجهیزاتش جهت انجام عملیات در عراق حدود 800 نیرو، 9 جنگنده، یک هواپیمای گشت‌زنی شناسایی و یک هواپیمای سوختگیری را در پایگاه خود در امارات متحده عربی مستقر کرده است. این کشور همچنین شش جنگنده خود را در اردن مستقر کرده است.

هم‌زمان این کشور اروپایی که اخیرا مورد حملات تروریستی واقع شد بیش از 300 نیروی زمینی را برای انجام عملیات‌های ضد تروریستی علیه شبه‌نظامیان مرتبط با القاعده در منطقه ساحل صحرا مستقر کرد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر