متهم: مقتول با مادرم رابطه پنهانی داشت

قتل مرد جوان با مشت و لگد

پرونده قتل پسر جوان از سوی دو سرنشین خودروی پژو، با اظهارات تنها شاهد ماجرا وارد مرحله تازه‌ای شد.
کد خبر: ۷۵۹۵۰۲
کلید معمای مرگ پسر جوان در ارتباط پنهانی

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از شامگاه دوازدهم اردیبهشت سال 90 و همزمان با کشف جسد پسر جوانی در دستور کار تیم جنایی شهرستان رباط کریم قرار‌گرفت. ماموران پس از حضور در محل قتل با پیکر غرق در خون علی بیست و چهار ساله روبه‌رو شدند که با ضربه‌های متعدد کارد از پا در آمده بود.

پس از بررسی‌های مقدماتی در محل جنایت مشخص شد عامل یا عاملان جنایت حدود صد متر قربانی را تعقیب کرده و در این فاصله چند ضربه کارد به نقاط مختلف بدن او وارد کرده‌اند. در حالی که تحقیقات محلی هیچ سرنخی را به پلیس نداده بود، ماموران با بررسی تماس‌های مقتول متوجه ارتباط پنهانی او با دو زن در رباط کریم و اسلامشهر شدند.

با کشف این سرنخ، احتمال دست داشتن یکی از آنها در این جنایت مطرح و ماموران زن جوانی به نام زهرا را دستگیر کردند.

زهرا در نخستن بازجویی‌ها منکر ارتباط با مقتول شد اما پس از روبه رو شدن با شواهد پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی است با علی ارتباط داشتم. شب حادثه نیز به خانه من در رباط کریم آمده بود که ساعت 11 شب پس از خروج از خانه، مقابل کوچه ما با ضربه‌های چاقو به قتل رسید. مدتی بود دو مرد با مقتول تماس می‌گرفتند و او را تهدید می‌کردند اگر ارتباطش را با من قطع نکند او را خواهند کشت.

در ادامه نیز ماموران موفق شدند صدای ضبط شده دو مرد ناشناس را در گوشی تلفن همراه مقتول کشف کنند. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد شب حادثه پس از خروج مقتول از خانه زهرا سرنشینان یک دستگاه پژو 206 مشکی علی را تعقیب می‌کردند. تیم جنایی در شاخه دیگری از تحقیقات زن دوم به نام لیلا را دستگیر کردند که او با انکار ارتباط با مقتول گفت: من برای علی یک وام 700 هزار تومانی گرفته بودم و مقتول هر ماه قسط آن را به من پرداخت می‌کرد. ماموران که به اظهارات لیلا مشکوک شده بودند تحقیقات را روی او متمرکز کرده و دریافتند برادرش قاسم یک خودرو پژو 206 مشکی‌رنگ دارد.

قاسم پس از دستگیری در بازجویی‌ها به ارتکاب قتل اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل از جنایت متوجه شدم علی که پسرخاله‌ام است با ورود به خانه خواهرم او را با تهدید مورد آزار و اذیت قرار داده است. این موضوع خیلی آزارم می‌داد به همین خاطر با همدستی یکی از اقواممان به نام محسن نقشه قتل او را طراحی کردیم. شب حادثه وقتی علی از خانه زهرا خارج شد با کارد به طرفش حمله کردم و چند ضربه به او زدم.

با این اعتراف محسن نیز دستگیر و در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد.پس از اعتراف، چهار متهم پرونده و بازسازی صحنه قتل بازپرس شهرستان رباط کریم پرونده را با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.

متهمان در جلسه محاکمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران منکر قتل شده و مدعی شدند اعتراف آنها تحت فشار بازجویی‌ها بوده است. وکیل متهمان نیز خواستار احضار زهرا به دادگاه شدند.

دیروز متهمان دوباره به دادگاه منتقل شدند واتهامات خود را رد کردند.

پس از دفاعیات متهمان، قضات برای تصمیم‌گیری درباره سرنوشت این پرونده وارد شور شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها