jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۷۰۰   ۰۱ مهر ۱۳۸۴  |  ۱۷:۳۶

جامجم آنلاین: پلیس جمهوری بلاروس اعلام کرد پنجشنبه شب 22 سپتامبر بر اثر انفجار یک بمب دستساز در خارج یک کافه رستوران در شهر ویتبسک دستکم 46 نفر مجروح شدند.


به گزارش رادیو بینالمللی فرانسه و به نقل از خبرگزاری اینترفاکس روسیه ، پلیس جمهوری بلاروس گفت یک بمب دستساز که در یک سبد گل در نزدیکی کافه رستوران اریدان در مرکز شهر ویتبسک کار گذاشته شده بود ، منفجر شد.
در این انفجار دستکم 46 نفر مجروح شدند که حال 6 نفر از آنها بسیار وخیم است.
این دومین بمبگذاری ظرف یک هفته اخیر در شهر ویتبسک جمهوری بلاروس واقع در 300 کیلومتری شمال شرق مینسک پایتخت این جمهوری است.
روز پنجشنبه هفته گذشته در انفجار یک بمب دستساز در این شهر 2 نفر مجروح شده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر