jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۵۰۲۹   ۱۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۹

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، بمباران محل تجمع شماری از اعضای گروه تروریستی داعش در جنوب شهر موصل از سوی هواپیماهای ائتلاف بین الملل سبب هلاکت 15 تن از سرکردگان آنها شد.

15 سرکرده داعش در عراق کشته شدند

پیش از این فرماندهی ائتلاف بین الملل به سرکردگی آمریکا اعلام کرده بود که جنگنده های آنها روز گذشته (پنجشنبه) 19 بار مواضع داعش در عراق و سوریه را بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف در این روز 12 بار مواضع داعش در نزدیکی موصل، فلوجه و سنجار را هدف قرار دادند.

تروریست های تکفیری داعش از 9 ژوئن (19خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق، بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.

بسیاری از کارشناسان مسایل منطقه معتقدند گروه تروریستی داعش دست پرورده آمریکا و هم پیمانان غربی و عربی آن کشور است، با این حال واشنگتن با همراهی متحدانش از چند ماه قبل حملات هوایی محدودی را با عنوان مبارزه با این گروه تروریستی در خاک عراق و سوریه اجرا کرده است.

گزارش ها نشان می دهد این حملات نه تنها تاثیر مشهودی در جلوگیری از اقدامات تروریست های داعش نداشته، بلکه به قیمت تخریب زیرساخت های این دو کشور و کشته شدن غیرنظامیان منجر شده است.

با این حال ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر، پیروزی هایی را به دست آورده و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر