jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۵۴۱۸۹ ۰۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۵

وزیر بهداشت گفت: بیمه‌های تکمیلی هنوز با بیمارستان‌های خصوصی قرارداد منعقد نکرده‌اند و هنوز با نرخ سال ۹۲ قرارداد می‌بندند و بیمه مرکزی فقط نظاره‌گر شده در نتیجه طرح تحول سلامت که رضایت مردم را هدف قرار داده به شدت ضربه می‌خورد.

سود جویی بیمه‌های تکمیلی و بی تفاوتی بیمه مرکزی

سید حسن هاشمی، در رابطه با آخرین وضعیت انعقاد قرارداد بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی گفت: تا آنجایی که من خبر دارم بیمه‌های تکمیلی قراردادهای خود را با بیمارستان‌های خصوصی در تهران بسته‌اند اما در استان‌ها هنوز انجام نشده یا به صورت موردی با برخی بیمارستان‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: بیمه‌های تکمیلی بسیار بد عمل می‌کنند و متأسفانه این بیمه‌های تجاری فقط به سودشان توجه دارند و بیمه مرکزی هم فقط تماشاگر این اوضاع شده است.

وزیر بهداشت گفت: علیرغم مصوبه هیأت وزیران، بیمه‌ها وظایفی که بر عهده‌شان گذاشته را به خوبی انجام نمی‌دهند به همین دلیل نامه‌ای را به رئیس‌جمهور نوشته‌ام و فکر می‌کنم از این مسیر بتوانیم به نتیجه برسیم.

قرارداد بیمه‌ها با بیمارستانها با نرخ سال 92 است

هاشمی ادامه داد: بیمه‌ها نه تنها همکاری نمی‌کنند بلکه آسیب هم می‌رسانند. بخش عمده‌ای از خریداران خدمت از بیمه‌های تکمیلی، دولت و دستگاه‌های دولتی هستند و نرخی را که برای امسال پرداخت کردند نرخ سال 93 است اما اکنون که در ماه دهم سال هستیم بیمه‌های تکمیلی در قراردادهای خود با جامعه پزشکی و مراکز خصوصی این 10 ماه را با نرخ سال 92 منعقد کرده‌اند.

وی افزود: یعنی بیمه‌ها نرخ سال 92 را قبول دارند و به معنی آن است که مابه‌التفاوت نرخ پرداخت در طول این 10 ماه وجود دارد و صرفاً از سود آن بهره برده‌اند. این کار درستی نیست و باید اصلاح شود و مطمئنم شخص رئیس‌جمهور حتما به آن رسیدگی می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: این در حالی است که نمی‌توانیم مانع مراجعه مردم به بیمارستان‌های خصوصی شویم. آنها مراجعه می‌کنند و مراجعه‌شان متوقف هم نمی‌شود. در حقیقت بیمه‌های تکمیلی با این تعلل و تأخیر، اعتبار خود را پیش مردم از دست می‌دهند.

هاشمی تصریح کرد: بیمه‌های تکمیلی نباید رفتاری به خرج دهند که به آنها به چشم بیمه‌های پایه نگاه کنند. بیمه یعنی پول نقد و باید اعتبار پیش بیمارستان‌ها داشته باشند و بیمارستان‌ها احساس کنند که این دفترچه بیمه تکمیلی و پایه مانند پول نقد است.

تعلل بیمه ها به طرح تحول سلامت ضربه می‌زند

وی گفت: بیمه‌ها به خود آسیب می‌زنند و این در حالی است که برای مردم هم زحمت ایجاد می‌کنند. متأسفانه تعللی که به خرج می‌دهند به طرح تحول نظام سلامت نیز آسیب می‌رساند.

وزیر بهداشت افزود: چون طرح تحول سلامت در جهت رفاه و آسایش مردم است و زمانی که مردم حق بیمه‌ای خود را پرداخت کردند انتظار دارند مراجعه‌شان به بیمارستان‌ها صرفا درد و رنج بیماری باشد اما مواجه می‌شوند با مراکزی که بیمه‌های تکمیلی خدمات آن را قبول ندارد.

وزیر بهداشت گفت: در نتیجه از رضایتمندی بیماران کاسته می‌شود و این مخالف اهداف طرح تحول نظام سلامت است بنابراین من فکر می‌کنم مسئولان بیمه مرکزی و اقتصاددانان در وهله اول باید تلاش کنند تا نارضایتی را از بین ببرند این در حالی است که حتماٌ در صورت نیاز شخص رئیس‌جمهور به موضوع ورود می‌کند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بابم
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
یهمان ترتیب كه بیمه مركزی راهنمایی رانندگی را بعنوان بازوی اعمال زور در بیمه شخص ثالث انتخاب كرده و دمار از روزگار مردم در میاورد برای بیمه تكمیلی نیز كادر اداری شركتها و سازمانها را برای پر كر دن جیب شركت های بیمه انتخاب كرده است. در زمان نیاز این بیمه ها با هزار بهانه و تكیه بر قانون و تبصره و آیینامه در پرداخت صحیح و بوقت خسارت سر باز میزنند و احدی هم نیست تا بداد بیمه شده نگون بخت برسد.. در این میان بیمه مركزی نیز با دریافت حق السهم از شكت های بیمه همواره ساكت و تماشاگر است.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش