jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۴۹۱۱۰   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۴

اختلاف دو بازیکن اوج می‌گیرد

جدایی طلبان استقلال افشاگری می‌کنند؟

جام جم ورزشی: دو بازیکن ملی پوش استقلال که به خاطر مطالباتشان حرف از جدایی زده اند، قصد دارند در صورتی که با مسئولان این باشگاه به توافق نرسیدند اسناد و مدارکی را افشا کنند.

جدایی طلبان استقلال افشاگری می‌کنند؟

طولانی شدن ماجرای جدایی آندرانیک تیموریان از استقلال و البته اضافه شدن بیک زاده و شاید فخرالدینی به جمع جدایی خواهان از این باشگاه این پرسش را پیش می آورد که ماجرا چگونه است که تکلیف این سه بازیکن به ویژه تیموریان (که اعلام کرد مذاکرات را به بعد از اردوی تیم ملی موکول می کند) و بیک زاده ای که این آخری در فرودگاه اهواز و پس از جرو بحث با سرمربی تیم اعلام کرد که در استقلال نمی ماند به کجا می کشد؟

خبرها حکایت از آن دارد که باشگاه استقلال به آنها اعلام کرده جدایی شان در صورت تایید سرمربی تیم به شرط بخشیدن طلب‌شان از استقلال خواهد بود اما پرسش اینجاست که طلب این بازیکنان چقدر است؟

طبق آنچه در قرارداد چهار برگی و رسمی نوشته شده قرارداد تیموریان و بیک زاده یک میلیارد بوده که به ترتیب اولی ششصد میلیون و دومی تاکنون پانصد میلیون تومان دستمزد گرفته‌‎اند اما تیموریان از سال قبل چهارصد میلیون و بیک‌زاده سیصد میلیون طلب داشته اند و البته این دو مدعی اند که قرارداد هایشان آن نیست که برای وزارت ورزش و البته سازمان لیگ ثبت و ارسال شده بلکه قرارداد تیموریان در حدود دو میلیارد تومان است و قرارداد بیک‌زاده یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان که البته متمم قراردادهایشان در دست خودشان نیست.

با این حساب اختلاف حسابها می شود اینکه تیموریان معتقد است از دو میلیارد قراردادش تنها دویست میلیون گرفته(چهارصد میلیون متعلق به سال گذشته بوده است) و بیک زاده هم معتقد است از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانش تاکنون دویست میلیون را دریافت کرده است! با توجه به اصرار استقلال به بخشیدن طلب ها و اصرار تیموریان و بیک زاده بر جدایی، احتمال این می رود که این ماجرا به کمیته انضباطی بکشد و قوانین خاص نقل و انتقالات!

یکی از قوانین می گوید اگر بازیکن کمتر از سی درصد قراردادش را گرفته باشد می تواند قراردادش را یک طرفه فسخ کند و به رضایت نامه نیازی ندارد، اما موضوع این است که اگر کار به شکایت بکشد سازمان لیگ تنها قرارداد چهار برگی را قبول دارد و به این ترتیب تنها اگر این سازمان و آن کمیته انضباطی بپذیرد که بخشی از دریافتی های تیموریان یا بیک زاده متعلق است به طلب سال قبل تیموریان و بیک زاده می توانند بدون رضایت نامه جدا شوند و اگر نپذیرد کار کاملا گره می خورد.

البته تیموریان و بیک زاده هم به نظر می رسد مدارکی برای اثبات مبلغ واقعی قرارداد خود دارند که طبق اخبار واصله شاید آنها را به وزارت ورزش و کمیته انضباطی بدهند. باید دید کار به شکایت می کشد؟ یا اینکه طرفین به نحوی با یکدیگر کنار می آیند؟ شاید هم با احتساب طلبکاری زیادی که این دو دارند از استقلال نروند و جا برای خرید بازیکن توسط این باشگاه محدود شود.

البته از آنجا که این دو روی هم 2/5 میلیارد تومان از استقلال طلب دارند بعید است که آن را ببخشند و بروند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها