jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۲۸۸   ۲۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

اوپک در گزارشی اعلام کرد: متوسط قیمت نفت سنگین ایران در بازار جهانی با کاهش بیش از ده دلاری در ماه نوامبر ۲۰۱۴ (آبان ـ آذر) به 74.46 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش تسنیم،‌ سازمان کشورهای صادرکننده نفت در این گزارش افزود: قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه نوامبر 2014 با 9.49 دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده است. قیمت سبد نفتی اوپک در ماه اکتبر امسال برابر با 85.06 دلار در هر بشکه بود که این رقم در ماه نوامبر به 75.57 دلار کاهش یافته است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه نوامبر 74.46 دلار در هر بشکه گزارش شده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن 10.15 دلار کاهش داشته است. قیمت این نفت در ماه اکتبر برابر با 84.61 دلار در هر بشکه بوده است. متوسط قیمت نفت سنگین ایران در 11 ماهه سال‌جاری میلادی 99.49 دلار در هر بشکه اعلام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.97 دلار کاهش داشته است.

اوپک در این گزارش از کاهش ۳۹۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت این سازمان در نوامبر ۲۰۱۴ خبر داد و اعلام کرد: با وجود این، تولید نفت ایران در این ماه بدون تغییر در سطح 2.75 میلیون بشکه در روز باقی‌مانده است.

بر این اساس، تولید 12 عضو اوپک در ماه نوامبر 2014 با 390 هزار بشکه در روز با کاهش مواجه شد و از 30.443 میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر 2014 به 30.053 میلیون بشکه در روز در ماه نوامبر 2014 رسید.

بر این اساس اعضای اوپک در ماه نوامبر 53 هزار بشکه در روز بیشتر از سقف رسمی این سازمان نفت تولید کرده‌اند. در همین حال هفت عضو اوپک در این ماه با کاهش تولید و سه کشور نیز با افزایش تولید مواجه شده‌اند. ایران و ونزوئلا نیز تولید نفت خود را در این ماه تغییر نداده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر