jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۸۲۳۳   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۸

برنامه حمایتی دولت از نیازمندان اعلام شد

توزیع سبد غذایی برای 8 میلیون نفر تا پایان سال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع بسته های امنیت غذایی برای هشت میلیون نفر از نیازمندان خبر داد و گفت: قرار است این بسته ها تا پایان سال در دو نوبت توزیع ‌شود و سال آینده نیز سبد غذایی در اختیار نیازمندان و محرومان قرار خواهد گرفت.

توزیع سبد غذایی برای 8 میلیون نفر تا پایان سال

علی ربیعی در حاشیه نخستین همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه با بیان اینکه شناسایی افراد نیازمند برای دریافت سبد غذایی همچنان ادامه دارد، گفت : دولت خود را برای تامین سبد غذایی ده میلیون نفر از جمعیت کشور آماده کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد جامعه به حمایت های دیگری مانند حمایت تحصیلی و بیمه اجتماعی نیاز دارند عبور از حمایت غذایی را از سیاستهای دیگر دولت در سال 94 اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه سیاست ‌های بیمه ‌ای دولت امسال بیشتر متوجه بخش درمان و بستری شد به اهمیت اجرای برنامه های پیشگیرانه اشاره کرد و گفت: حمایت از فعالیت های پیشگیرانه به ویژه در بخشهای آزمایشگاه ، دیابت ، دهان و دندان از برنامه های اصلی دولت در سال آینده است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده این وزارتخانه به موضوع بهزیستی و حمایت از معلولان توجه بیشتری شده است، گفت: تهیه وسایل و تجهیزات موردنیاز این گروه از جمعیت کشور و همچنین نگهداری و پرستاری از معلولان در منزل از جمله اهداف پیش بینی شده در سال 94 است .

ربیعی افزود: سیاست‌های رفاهی دولت در بهزیستی برای سال آینده برجسته‌تر خواهد بود و علاوه بر موارد گفته شده برای اشتغال معلولان نیز تصمیماتی گرفتیم و سازمان فنی و حرفه ‌ای مکلف به آموزش و توانمندسازی آن شده در واقع تحرک ما در سال آینده در سازمان بهزیستی بیشتر است .

وی با بیان اینکه برای سال آینده هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان در نظر گرفته‌ایم، گفت: معلولان نیز در این اعتبار دیده شده‌ اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به طراحی سبد بیمه‌های اجتماعی مختلف برای سال آینده اشاره و افزود : این طرح در ماه آینده که شورای عالی رفاه تشکیل جلسه می‌دهد به بحث گذاشته خواهد شد.

حمایت از محرومان محور برنامه ششم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت از محرومان را مهمترین محور برنامه ششم توسعه اعلام کرد.

علی ربیعی در مراسم اختتامیه نخستین همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه ، با انتقاد از اجرای سیاستهایی که گروهی از افراد جامعه را در حاشیه قرار می دهد از تصمیم گیران اجتماعی خواست برای مقابله با فقر و محرومیت چاره جویی کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه باید متناسب با نیازهای مردم تدوین شود و به تصویب برسد، تاکید کرد: دولت همواره خود را موظف می داند تا حقوق افرادی را که نمی توانند از فرصت های موجود در جامعه استفاده کنند تامین کند.

ربیعی اختصاص بودجه برای بیش از 170 هزار کودک بازمانده از تحصیل را یکی از برنامه های دولت دانست که در سال جاری برای مقابله با فقر آموزشی پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه تامین مواد غذایی مناسب برای هزار روز نخست زندگی نوزادان بسیار با اهمیت است، افزود: برای حل معضل فقر غذایی هم دولت 3400 میلیارد تومان اختصاص داده است .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه دولت باید به حل فقر امنیت اجتماعی نیز کمک کند، گفت : بر همین اساس تدوین نظام چند لایه تامین اجتماعی از دیگر برنامه هایی است که با جدیت دنبال می شود .

در این همایش ادریس جاسمی، 14 ساله به عنوان مشاور اجتماعی وزیر در امور دیابت معرفی شد.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها