jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۷۵۲۷   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

متهم: پس از مشاجره با همسرم عصبانی شدم و او را با چاقو کشتم

بخشش داماد جنایتکار پای چوبه دار

۱

مرد جنایتکار که به اتهام قتل همسرش پای چوبه دار قرار داشت، در آستانه اربعین با رضایت اولیای دم از مجازات مرگ نجات یافت.

بخشش داماد جنایتکار پای چوبه دار

به گزارش جام‌جم، دوباره سوءظن سراغش آمد و حس کرد، شهلا به او خیانت می‌کند. همین حس کافی بود تا دوباره دعوا و درگیری آغاز شود. ناصر هیچ کنترلی بر رفتارش نداشت به همین خاطر به آشپزخانه رفت و چاقویی برداشت. شهلا هم فهمیده بود این بار قضیه یک دعوای معمولی و داد و فریاد نیست. به همین دلیل سعی کرد از خانه فرار کند اما ناصر مقابل در ایستاده بود و راه فراری وجود نداشت. سریع خود را به بالکن خانه رساند تا از همسایه‌ها کمک بخواهد اما قبل از این‌که حرفی بزند، ضربه‌های چاقو فریاد را در گلویش خشکاند.

با اطلاع این جنایت به پلیس درنخستین روز شهریور 90، ماموران کلانتری 108 نواب خود را به محل حادثه در خیابان مرتضوی رساندند. جسد غرق در خون شهلا در بالکن قرار داشت و زن جوان با ضربه‌های چاقو از پا درآمده بود.

مرد میانسالی کنار جنازه ایستاده بود و با معرفی خود به عنوان همسر مقتول گفت: «من شهلا را کشتم. عصبانی شدم و از آشپزخانه چاقویی برداشتم و وقتی به خودم آمدم همسرم را کشته بودم.»

پس از بررسی‌های مقدماتی جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل و ناصر هم با قرار بازداشت روانه زندان شد. با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه محاکمه، اولیای دم خواستار قصاص قاتل شدند. پدر مقتول گفت ناصر همیشه دخترم را کتک می‌زد و او را اذیت می‌کرد.

او به مصرف شیشه اعتیاد داشت و دخترم هرچه تلاش کرد نتوانست او را نجات دهد. سرانجام هم مرتکب قتل شد و حالا باید مجازات شود.

دختر 15 ساله مقتول هم در شکایت خود گفت: من و برادر کوچکم همیشه شاهد مشاجره پدر و مادرم بودیم. پدرم مرد خشنی است و همیشه در خانه دعوا می‌کرد و مادرم را بدون هیچ دلیلی کتک می‌زد. پدرم ساعتی قبل از حادثه وارد خانه شد و با مادرم دعوا کرد و او را کتک زد. بعد هم به آشپزخانه رفت و چاقویی برداشت. او در را قفل کرد و بعد به طرف مادرم رفت و او را کشت. بعد از حادثه به اتاقش رفت و لباس‌هایش را عوض کرد و منتظر رسیدن ماموران شد. در این حادثه مادرم را از دست داده‌ام اما نمی‌خواهم پدرم قصاص شود. می‌دانم که او گناهکار است اما بدون هیچ قید و شرطی از او اعلام گذشت می‌کنم.

بعد از آن پدر مقتول بار دیگر در جایگاه قرار گرفت و گفت: من حاضرم که سهم نوه‌ام را هم پرداخت کنم تا ناصر قصاص شود.پس از آن بود که مرد چهل و پنج ساله در جایگاه قرار گرفت و اتهام خودش را پذیرفت.

او گفت: من مدتی قبل از حادثه به مصرف تریاک و بعد شیشه اعتیاد پیدا کردم. به خاطر همین بدون هیچ دلیلی به رفتار همسرم بدگمان می‌شدم و با او دعوا می‌کردم. همسر به من ناسزا می‌گفت و فحاشی می‌کرد.همین موضوع باعث می‌شد که من بیشتر عصبانی شوم. روز حادثه هم وقتی وارد خانه شدم با هم مشاجره کردیم. وقتی به من ناسزا گفت کنترل خودم را از دست دادم و با چاقوی آشپزخانه او را به قتل رساندم. پس از حادثه متوجه اشتباهم شدم اما همسرم فوت شده بود.

پنج قاضی جنایی بعد از مشورت، ناصر را به قصاص محکوم کردند. پس از آن پرونده از سوی قضات شعبه 16 دیوان عالی کشور بررسی و رای دادگاه تایید و پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی ارجاع شد. در حالی که شمارش معکوس برای اجرای حکم آغاز شده بود، اولیای دم مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی تهران داماد سابق خود را در آستانه اربعین حسینی بخشیدند. آنها در رضایتنامه خود اعلام کردند، بدون قید و شرط و حتی دریافت دیه داماد سابق خود را بخشیده‌اند.

با رضایت اولیای دم، پرونده این جنایت به دادگاه فرستاده شد تا ناصر از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
این قاتل بود باید اعدام میشد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر