jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۴۷۳۶۰ ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

جورج بوش پسر، رئیس جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: جب بوش، برادرم می‌داند که من می‌خواهم او نامزد انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا شود. من فکر می‌کنم که او رئیس‌جمهور خوبی می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هیلاری کلینتون را رقیبی بزرگ می‌داند، گفت: بله، او رقیب بزرگی است. اما فکر می‌کنم که جب می‌تواند هیلاری کلینتون را شکست دهد.

جب بوش در نظرسنجی صورت گرفته تاکنون نامزد پیشرو جمهوریخواهان بوده است. وی افزود: مساله نهایی که نامزدها باید به آن توجه داشته باشند، خانواده است. او پسر یک رئیس‌جمهور و برادر یک رئیس‌جمهور است.‌‌/‌‌ ایسنا

خشونت در تظاهرات حزب «تحریک انصاف» پاکستان

اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان و حزب حاکم (مسلم لیگ شاخه نواز شریف) دیروز با برپایی تظاهرات در برابر یکدیگر صف کشیده بودند که پلیس برای جلوگیری از درگیری بین آنها وارد عمل شده و با اعضای حزب تحریک انصاف درگیر شد. اعضای حزب تحریک انصاف تمام تلاش خود را برای به تعطیلی کشاندن شهر فیصل‌آباد، مرکز صنعتی پاکستان به کار می‌برند.

به دستور دولت ایالتی پنجاب بیش از 1500 پلیس ضد شورش به شهر فیصل‌آباد اعزام شده‌اند و درگیری‌های پراکنده بین پلیس و اعضای حزب تحریک انصاف تا چند ساعت ادامه داشت. هنوز آمار دقیق زخمی‌ها و آسیب‌دیدگان درگیری دیروز پلیس با مخالفان دولت مشخص نیست. با وجود این دولت پنجاب با اعلام وضع فوق‌العاده در بیمارستان‌های شهر فیصل‌آباد دستور داد زخمی‌ها به سرعت مداوا شوند.‌‌/‌‌ فارس

اعتصاب کارکنان معترض راه‌آهن فرانسه

پس از اعتصاب اخیر کارکنان بخش کنترل شرکت ملی راه‌آهن فرانسه، رانندگان قطارهای این شرکت نیز از یکشنبه شب طبق فراخوانی اقدام به برگزاری اعتصاب کردند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، سه اتحادیه از مجموع چهار اتحادیه نمایندگان رانندگان قطارهای سریع‌السیر در فرانسه روز یکشنبه خواستار برگزاری اعتصاب کارکنان این بخش از ساعت 20 یکشنبه تا ساعت 8 صبح روز سه‌شنبه شدند.

بر اساس این گزارش، با برگزاری این اعتصاب، حرکت قطارها که پس از اعتصاب اخیر کارکنان بخش کنترل راه‌آهن دچار اختلال شده بود، بار دیگر مختل شد و از هر ده قطار محلی فقط سه قطار در روز گذشته به فعالیت پرداخت.‌‌/‌‌ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر