jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۷۳۰۰   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۴

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبر داد:

آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی ایران

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از جوی آرام در غالب مناطق کشور خبر داد و افزود: پیامد آن، افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی خواهد بود.

آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی ایران

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

احد وظیفه گفت‌: بر اساس نقشه های پیش یابی طی امروز و فردا جوی آرام در غالب مناطق کشور خواهیم داشت که پیامد آن افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی خواهد بود و در این مدت وزش باد نسبتا شدید جنوبی در استان های گیلان و اردبیل و افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد.

وی با بیان این‌که امروز وزش باد و گردوخاک در منطقه زابل تداوم خواهد داشت، افزود: از ظهر چهارشنبه موج ضعیفی نواحی شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش پراکنده در این نواحی خواهد شد. همچنین در بعدازظهر این روز وزش باد در استان تهران سبب کاهش غلظت آلاینده‌های جوی خواهد شد.

مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز سه‌شنبه کمی ابری و در پاره ای نقاط غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما دراین روز 3 و 11 درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز چهارشنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری و دربعدازظهر ابری همراه با وزش باد و اوایل شب بارش پراکنده همراه خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز به 4 و12 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی در رابطه با آخرین پیش‌بینی‌های وضعیت جوی استان‌های هم‌مرز با عراق گفت: آسمان استان ایلام فردا کمی ابری در اواخروقت افزایش ابر با حداقل و حداکثر 5 و 17 درجه و در روز چهارشنبه نیمه ابری درپاره ای نقاط ابری در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد با حداقل و حداکثر دمای 3 و 16 درجه پیش‌بینی می‌شود. در استان خوزستان نیز آسمان برای فردا صاف درپاره ای نقاط غبارمحلی و در اواخروقت افزایش ابر با حداقل و حداکثر دما نیز 10 و 25 درجه سانتیگراد بالای صفر و در روز چهارشنبه کمی ابری بتدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد در شهرهای شمالی بارش پراکنده با حداقل و حداکثر دمای 10 و 25 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

همچنین آسمان استان کرمانشاه نیز در رو سه‌شنبه کمی ابری و در اواخروقت افزایش ابر با حداقل و حداکثر 1 و 17 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه نیز آسمان این استان نیمه ابری درپاره ای نقاط ابری در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش با و حداقل و حداکثر 4 و 13درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر