jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۴۸۵۵   ۱۱ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از ساماندهی 88 درصد از مراکز غیرمجاز درمان اعتیاد خبر داد و گفت: هم‌اکنون 11 استان کشور، از یک مرکز تا 103 مرکز غیرمجاز را در خود جای داده‌اند که ‏بیشترین آمار مربوط به استان‌ تهران با 103 مرکز است.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست افزود: از تعداد 1530 مرکز درمانی غیرمجاز شناسایی شده در کشور، 1340 مرکز که ‏معادل 88 درصد از کل مراکز غیرمجاز است، تعطیل یا زمینه صدور مجوز قانونی آنها فراهم شده که با این حساب فقط ‏‏12درصد مراکز غیرمجاز همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.‏

وی ادامه داد: در میان استان‌های ‏کشور، بیشترین آمار تعطیلی مراکز غیرمجاز، به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان‌رضوی ‏‏با300 مرکز، تهران با 157 مرکز و لرستان با 77 مرکز است و بیشترین آمار مربوط به دریافت مجوزهای قانونی مراکز نیز به استان‌های البرز با 79 مرکز، خراسان‌ ‏رضوی با 50 مرکز و تهران با 46 مرکز اختصاص دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر